Løperprofil
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.00
- Løpskapasitet
- 12.29
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0992 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1023 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0764 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,032 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9301 |
| bomVekt | 53,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,571 |
| bomStorSigma | 0,9899 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0358 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 3,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4581 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3322,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3725,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 09.05.2026 Haningeträffen, dag 1, bom 2.01 | 66 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 09.05.2026 Haningeträffen, dag 1, bom 18.13 | 152 | – |
| Bom over ti minutter | 17 | 09.05.2026 Haningeträffen, dag 1, bom 18.13 | 152 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | DM, lång, Jämtland-Härjedalen | Violett 4,0 | 1.04.07 | 2 /5 | 0.28 | 13.13 | 0.06 | 14.01 | 1.34 | |
| 09.05.2026 | Haningeträffen, dag 1 | H60 | 1.33.33 | 18 /21 | 26.33 | 17.07 | 4.51 | 13.46 | 1.45 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H55 | 41.04 | 4 /8 | 1.37 | 11.54 | 0.28 | 12.37 | 0.47 | |
| 18.05.2025 | Torgnyloppet | H60 | 1.13.52 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 20.46 | 17 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 5 | 20.46 | 31 /43 | 0.24 | 13.09 | 0.15 | 13.04 | 0.54 | |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 28.15 | 20 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 4 | 28.15 | 23 /42 | 0.47 | 12.14 | 0.20 | 12.47 | 0.56 | |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H55 | 48.06 | 5 /6 | 3.07 | 13.30 | 0.52 | 12.47 | 0.56 | |
| 30.09.2022 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #7 | H55 | 1.07.00 | 5 /6 | 3.25 | 13.46 | 0.42 | 12.19 | 1.02 | |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | H55 | 39.30 | 4 /8 | 1.52 | 11.45 | 0.33 | 12.19 | 1.02 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H55 Kort | 40.41 | 44 /230 | 1.43 | 10.58 | 0.28 | 12.05 | 1.13 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H55 Kort | 35.34 | 105 /230 | 9.00 | 13.53 | 3.31 | 12.05 | 1.13 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H55 Kort | 42.44 | 58 /230 | 0.27 | 11.06 | 0.07 | 12.05 | 1.13 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H55 Kort | 51.33 | 77 /230 | 3.00 | 11.58 | 0.42 | 12.05 | 1.13 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H55 Kort | 47.45 | 83 /230 | 6.43 | 12.33 | 1.46 | 12.05 | 1.13 | – |
| 12.05.2019 | Trondheim Open | H 50- | 1.01.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2019 | Vårsleppet | H 50- | 42.17 | 15 /20 | 1.25 | 11.54 | 0.24 | – | – | – |