Løperprofil
Selma Weckman
Vehkalahden Veikot
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
B-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.04
- Løpskapasitet
- 8.37
- O-evne
- 0.27
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 31.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2703 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2954 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0726 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,039 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,564 |
| bomVekt | 21,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1103 |
| bomStorSigma | 0,6689 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0368 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 2,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6998 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2295,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2413,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.22
- Løpskapasitet
- 7.11
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1215 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1761 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0518 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9511 |
| bomVekt | 9,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8587 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2661,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.01
- Løpskapasitet
- 8.19
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i juli (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 21.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4306 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,455 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0708 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0627 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5698 |
| bomVekt | 39,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1135 |
| bomStorSigma | 0,7775 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0587 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 3,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1919 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1955,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2121,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 97 | 01.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE, bom 5.51 | 177 | – |
| Bom over fem minutter | 97 | 01.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE, bom 5.51 | 177 | – |
| Bom over ti minutter | 275 | hele karrieren siden 2021 | 275 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20 8 gemensamma kontroller | 22.13 | 2 /71 | 0.00 | 8.37 | 0.00 | 9.21 | 0.30 | |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20, 15 | 22.13 | 1 /36 | 0.00 | 8.53 | 0.00 | 9.21 | 0.30 | |
| 01.07.2026 | JWOC O-Tour, 2-days, etapp 2, medel | D16 | 25.34 | 3 /21 | 1.01 | 8.13 | 0.20 | 9.21 | 0.30 | |
| 30.06.2026 | JWOC O-Tour, 2-days, etapp 1, sprint | D16 | 11.43 | 6 /20 | 0.00 | 6.55 | 0.00 | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D14 | 36.32 | 14 /132 | 1.26 | 9.02 | 0.21 | 9.31 | 0.42 | |
| 22.03.2025 | Lapin Lumirastit 2025 Keskimatkla | D15 | 25.08 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W14 | 28.29 | 2 /18 | 1.59 | 9.00 | 0.38 | 9.53 | 0.44 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W14 | 22.38 | 3 /21 | 1.34 | 9.05 | 0.38 | 9.53 | 0.44 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W14 | 24.00 | 3 /21 | 2.19 | 10.19 | 1.00 | 9.53 | 0.44 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | W14 | 10.11 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W14 | 23.42 | 3 /30 | 6.06 | 13.04 | 3.22 | 9.53 | 0.44 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | W14 | 10.00 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 5 | D13 | 21.25 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 4 | D13 | 23.48 | 1 /17 | 1.51 | 9.14 | 0.43 | 10.05 | 0.34 | |
| 06.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 3 | D13 | 36.52 | 5 /23 | 1.43 | 10.32 | 0.29 | 10.05 | 0.34 | |
| 04.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 2 | D13 | 11.20 | 2 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | FIN5 Orienteering Week | D13 | 13.48 | 2 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 13-14 | 22.55 | 5 /37 | 0.41 | 9.42 | 0.17 | 10.20 | 0.30 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 13-14 | 31.37 | 6 /143 | 1.10 | 9.32 | 0.21 | 10.20 | 0.30 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 13-14 | 17.17 | 9 /143 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 13-14 | 16.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 13 | 29.37 | 3 /32 | 1.16 | 9.33 | 0.24 | 10.20 | 0.30 | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 13 | 25.55 | 2 /35 | 0.17 | 9.34 | 0.06 | 10.20 | 0.30 | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 13 | 11.21 | 2 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 20.33 | 1 /25 | 0.12 | 7.52 | 0.05 | 9.39 | 0.36 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 21.52 | 3 /25 | 1.32 | 8.09 | 0.34 | 9.39 | 0.36 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 16.48 | 3 /28 | 0.08 | 8.07 | 0.04 | 9.39 | 0.36 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 14.34 | 3 /27 | 0.02 | 8.46 | 0.01 | 9.39 | 0.36 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 13.10 | 1 /28 | 0.08 | 7.45 | 0.05 | 9.39 | 0.36 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |