Løperprofil
Annette Ragvald
Vingåkers
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
38 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.36
- Løpskapasitet
- 18.50
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 21
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 38 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5118 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5039 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0608 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0214 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 21,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0652 |
| bomVekt | 123,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7228 |
| bomStorSigma | 0,8417 |
| antallBom | 75 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0232 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0713 |
| havariVekt | 9,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,918 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0071 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5013,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5483 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.27
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 51 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 31.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4175 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4011 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0601 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0322 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1017 |
| bomVekt | 46,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9411 |
| bomStorSigma | 0,5228 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0434 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0822 |
| havariVekt | 3,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4405 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4562,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4619,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.47
- Løpskapasitet
- 17.00
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2837 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2738 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0864 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1283 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0435 |
| bomVekt | 6,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4757 |
| bomStorSigma | 0,7347 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1062 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3998,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4421,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.45 | 61 | – |
| Bom over fem minutter | 24 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 6.08 | 107 | – |
| Bom over ti minutter | 146 | 06.08.2024 WMOC Forest Qualification, 6.8.2024, bom 11.51 | 214 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D70 Kort | 52.22 | 19 /54 | 6.59 | 20.41 | 2.45 | 20.18 | 1.50 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D70 Kort | 43.04 | 25 /54 | 3.53 | 20.22 | 1.50 | 20.18 | 1.50 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D70 Kort | 41.47 | 30 /54 | 7.50 | 22.16 | 4.11 | 20.18 | 1.50 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D70 Kort | 52.05 | 26 /54 | 5.26 | 19.54 | 2.05 | 20.18 | 1.50 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D70 Kort | 53.36 | 29 /54 | 2.52 | 20.25 | 1.05 | 20.18 | 1.50 | |
| 31.05.2026 | World Cup Spectator Race #3 - Kinnekullesprinten, etapp 2 | D70 | 18.59 | 7 /10 | 0.35 | 13.00 | 0.24 | 12.24 | 0.10 | |
| 30.05.2026 | World Cup Spectator Race #2 - Sommarlandssprinten | D70 | 20.57 | 4 /6 | 2.10 | 13.25 | 1.23 | 12.24 | 0.10 | |
| 29.05.2026 | World Cup Spectator Race #1 - Kinnekullesprinten, etapp 1 | D70 | 16.25 | 5 /9 | 0.14 | 11.22 | 0.10 | 12.24 | 0.10 | |
| 20.09.2025 | Avestapropagandan + DM, medel, Västmanland | D70 | 45.40 | 6 /12 | 2.21 | 18.49 | 0.58 | 20.10 | 1.56 | |
| 20.04.2025 | Uppsala möte, medel | D70 | 46.36 | 7 /9 | 5.07 | 20.39 | 2.16 | 20.15 | 2.02 | |
| 18.04.2025 | Uppsala möte, natt | D70 | 51.39 | 1 /2 | 8.13 | 20.51 | 3.19 | 20.15 | 2.02 | |
| 27.10.2024 | Oktoberracet | D70 | 46.09 | 8 /12 | 3.35 | 20.31 | 1.36 | 20.03 | 2.00 | |
| 21.09.2024 | Linnédubbeln, medel | D70 | 57.27 | 8 /10 | 9.59 | 22.33 | 3.55 | 20.01 | 2.06 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W70B | 47.53 | 9 /63 | 1.03 | 18.20 | 0.24 | 19.42 | 2.00 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W70-1 | 1.22.32 | 40 /56 | 15.15 | 23.48 | 4.24 | 19.42 | 2.00 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W70A | 25.52 | 73 /80 | 4.35 | 15.25 | 2.44 | 12.08 | 0.12 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W70-2 | 17.18 | 15 /54 | 0.11 | 11.16 | 0.07 | 12.08 | 0.12 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D70 Kort | 52.35 | 17 /51 | 7.41 | 19.48 | 2.54 | 19.29 | 1.59 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D70 Kort | 44.37 | 16 /51 | 3.16 | 18.36 | 1.22 | 19.29 | 1.59 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D70 Kort | 38.13 | 14 /51 | 3.18 | 17.32 | 1.31 | 19.29 | 1.59 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D70 Kort | 42.34 | 23 /51 | 6.51 | 19.48 | 3.11 | 19.29 | 1.59 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D70 Kort | 44.27 | 14 /49 | 1.13 | 18.06 | 0.30 | 19.29 | 1.59 | |
| 25.05.2024 | DM, sprint, Västmanland | D70 | 17.05 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | Medelsvår 3 km | 1.06.01 | 50 /88 | 5.33 | 18.35 | 1.34 | 18.18 | 1.39 | – |
| 05.08.2023 | NOK:s nationella, dag 1 | D70 | 55.29 | 11 /13 | 13.52 | 23.34 | 5.53 | 20.08 | 2.12 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D70 Kort | 48.38 | 17 /39 | 5.11 | 19.30 | 2.05 | 19.58 | 2.01 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D70 Kort | 40.00 | 14 /39 | 0.29 | 17.26 | 0.13 | 19.58 | 2.01 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D70 Kort | 1.12.06 | 24 /39 | 15.41 | 23.18 | 5.04 | 19.58 | 2.01 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D70 Kort | 47.57 | 5 /39 | 1.51 | 15.55 | 0.37 | 19.58 | 2.01 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D70 Kort | 55.12 | 26 /39 | 10.19 | 22.22 | 4.11 | 19.58 | 2.01 | |
| 09.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | D70 | 54.24 | 11 /17 | 6.39 | 18.44 | 2.17 | 19.58 | 2.01 | |
| 08.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | D70 | 1.12.07 | 14 /17 | 12.51 | 21.42 | 3.52 | 19.58 | 2.01 | |
| 07.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | D70 | 33.39 | 9 /17 | 1.00 | 17.21 | 0.31 | 19.58 | 2.01 | |
| 28.05.2023 | DM, sprint, Västmanland | D70 | 20.26 | 4 /6 | 0.15 | 12.23 | 0.09 | 12.16 | 0.10 | |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | D70 | 1.06.22 | 14 /18 | 1.33 | 19.57 | 0.28 | 20.49 | 1.42 | |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | D70 | 58.55 | 13 /17 | 11.11 | 25.59 | 4.56 | 20.49 | 1.42 | |
| 23.10.2022 | Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfinal), med Strängnäsdubbeln | D65 | 1.10.15 | 6 /9 | 2.03 | 18.38 | 0.33 | 19.16 | 1.37 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D65 | 54.10 | 27 /48 | 1.41 | 16.02 | 0.30 | 19.01 | 1.47 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D65 | 40.24 | 33 /48 | 1.30 | 17.39 | 0.39 | 19.01 | 1.47 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D65 | 1.15.35 | 40 /48 | 10.54 | 21.19 | 3.04 | 19.01 | 1.47 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D65 | 1.14.26 | 35 /48 | 11.59 | 20.06 | 3.14 | 19.01 | 1.47 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D65 | 1.15.20 | 39 /48 | 11.03 | 21.55 | 3.13 | 19.01 | 1.47 | |
| 24.04.2022 | Uppsala möte, lång | Medelsvår 3 km | 54.13 | 23 /71 | 3.50 | 17.19 | 1.13 | – | – | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | D65 | 44.33 | 30 /36 | 7.14 | 22.53 | 3.43 | 19.57 | 1.26 | |
| 27.08.2021 | Veteran-SM, sprint | D65 | 21.34 | 9 /22 | 0.31 | 10.52 | 0.16 | 11.13 | 0.09 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 65- | 41.19 | 18 /25 | 2.45 | 17.38 | 1.10 | 17.16 | 0.43 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 65- | 36.29 | 18 /25 | 0.30 | 16.31 | 0.14 | 17.16 | 0.43 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 65- | 47.18 | 17 /26 | 1.37 | 16.56 | 0.35 | 17.16 | 0.43 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W 65- | 21.30 | 13 /23 | 0.42 | 11.51 | 0.23 | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |