Løperprofil
Ossi Lakkala
Kuopion Suunnistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
22 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.10
- Løpskapasitet
- 13.28
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,176 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1611 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0726 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0254 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5653 |
| bomVekt | 103,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3818 |
| bomStorSigma | 0,8755 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0277 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 6,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0106 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1836 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0068 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3586,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3769,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 9.54
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,201 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1779 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,06 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0338 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7447 |
| bomVekt | 36,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,141 |
| bomStorSigma | 0,6975 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0672 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8323 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3674,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3726,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 2.23 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 108 | 02.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2, bom 8.52 | 108 | – |
| Bom over ti minutter | 209 | 07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024, bom 10.34 | 209 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M75A | 58.18 | 12 /82 | 3.00 | 12.42 | 0.39 | 14.00 | 0.42 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M75A | 37.18 | 32 /80 | 0.24 | 13.38 | 0.09 | 14.00 | 0.42 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M75-2 | 41.45 | 21 /58 | 0.11 | 14.00 | 0.04 | 14.00 | 0.42 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M75A | 20.23 | 56 /80 | 0.35 | 10.28 | 0.18 | 10.03 | 0.09 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M75-1 | 18.11 | 18 /57 | 0.22 | 9.35 | 0.12 | 10.03 | 0.09 | |
| 22.03.2025 | Lapin Lumirastit 2025 Keskimatkla | H75 | 33.41 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 44.23 | 31 /106 | 0.47 | 14.30 | 0.15 | 13.39 | 0.53 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 33.41 | 24 /108 | 0.39 | 13.52 | 0.16 | 13.39 | 0.53 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 57.23 | 42 /107 | 14.07 | 16.09 | 3.58 | 13.39 | 0.53 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M75 | 20.37 | 12 /71 | 2.34 | 10.10 | 1.16 | 9.07 | 0.13 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 30.53 | 14 /109 | 1.48 | 12.24 | 0.43 | 13.39 | 0.53 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2025 | MOF2025_E4 | M75 | 28.41 | 2 /4 | 0.33 | 12.49 | 0.15 | 13.28 | 0.49 | |
| 11.01.2025 | MOF2025_E2 | M75 | 27.44 | 2 /4 | 0.03 | 11.37 | 0.01 | 13.28 | 0.49 | |
| 11.01.2025 | MOF2025_E3 | M75 | 17.51 | 3 /4 | 1.32 | 13.25 | 1.09 | 13.28 | 0.49 | |
| 10.01.2025 | MOF2025_E1 | M75 | 16.46 | 1 /4 | 1.19 | 13.40 | 1.04 | 13.28 | 0.49 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M75A | 1.11.51 | 52 /73 | 4.52 | 14.19 | 0.58 | 14.00 | 1.21 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M75A | 47.54 | 55 /79 | 10.41 | 15.22 | 3.26 | 14.00 | 1.21 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M75-3 | 51.46 | 11 /70 | 2.29 | 12.44 | 0.37 | 14.00 | 1.21 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M75A | 13.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M75-2 | 13.06 | 3 /59 | 0.00 | 7.52 | 0.00 | 8.35 | 0.10 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 1.04.22 | 8 /38 | 3.51 | 13.17 | 0.48 | 13.36 | 1.01 | |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 34.19 | 7 /42 | 0.04 | 12.09 | 0.01 | 13.36 | 1.01 | |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 30.21 | 11 /42 | 0.24 | 12.12 | 0.10 | 13.36 | 1.01 | |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 47.36 | 21 /44 | 0.55 | 14.52 | 0.17 | 13.40 | 1.01 | |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 42.49 | 36 /46 | 8.24 | 15.37 | 3.04 | 13.36 | 1.01 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 70- | 43.46 | 35 /49 | 5.35 | 16.58 | 2.10 | 14.25 | 1.04 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 70- | 27.55 | 16 /38 | 0.32 | 12.44 | 0.15 | 14.25 | 1.04 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 70- | 36.55 | 13 /41 | 0.47 | 12.44 | 0.16 | 14.25 | 1.04 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 70- | 18.36 | 12 /22 | 0.33 | 9.40 | 0.17 | – | – | – |