Løperprofil
Mattis Persson
Eksjö SOK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
37 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.47
- Løpskapasitet
- 7.04
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 19
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 36 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,469 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4721 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0601 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0205 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 19,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7581 |
| bomVekt | 237,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3164 |
| bomStorSigma | 0,6553 |
| antallBom | 81 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0251 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 8,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0108 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,601 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1880,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2073,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.41
- Løpskapasitet
- 5.29
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 08.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3918 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4095 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0593 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0544 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9368 |
| bomVekt | 41,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2474 |
| bomStorSigma | 0,7183 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0508 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0565 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2031,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2105,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 146 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 3.01 | 146 | – |
| Bom over fem minutter | 326 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 5.31 | 326 | – |
| Bom over ti minutter | 711 | hele karrieren siden 2019 | 711 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | DM, medel, Stockholm | Svart 5 km | 36.48 | 3 /48 | 1.31 | 6.52 | 0.17 | 7.45 | 0.39 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Svart 7,5 | 1.00.40 | 28 /177 | 2.24 | 7.26 | 0.18 | 7.53 | 0.42 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Svart 7,5 | 34.27 | 25 /210 | 1.27 | 7.01 | 0.18 | 7.53 | 0.42 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Svart 7,5 | 35.43 | 10 /190 | 0.45 | 7.16 | 0.09 | 7.53 | 0.42 | |
| 28.03.2026 | Tibrotrippeln, medel | H21 | 39.12 | 37 /107 | 3.31 | 7.20 | 0.39 | 8.05 | 0.52 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H21 | 22.15 | 6 /73 | 0.19 | 7.35 | 0.06 | 8.15 | 0.53 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H21 | 21.32 | 13 /78 | 2.59 | 6.16 | 0.52 | 5.48 | 0.11 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H21 | 17.52 | 6 /64 | 0.00 | 5.39 | 0.00 | 5.48 | 0.11 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Svart 7,5 | 45.23 | 22 /102 | 7.02 | 8.40 | 1.21 | 8.18 | 0.55 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Svart 7,5 | 59.33 | 7 /70 | 2.56 | 7.22 | 0.22 | 8.18 | 0.55 | |
| 11.08.2024 | Bauertrampet, dag 2, medel | H21 | 44.02 | 8 /34 | 2.51 | 7.41 | 0.30 | 8.21 | 0.57 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21 Kort-2 | 55.28 | 26 /164 | 0.46 | 7.45 | 0.06 | 8.25 | 0.58 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21 Kort-2 | 29.44 | 26 /164 | 1.34 | 7.35 | 0.24 | 8.25 | 0.58 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21 Kort-2 | 47.34 | 16 /164 | 1.47 | 7.21 | 0.17 | 8.25 | 0.58 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21 Kort-2 | 38.31 | 43 /164 | 4.26 | 8.09 | 0.56 | 8.25 | 0.58 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21 Kort-2 | 1.02.04 | 38 /159 | 2.06 | 7.56 | 0.16 | 8.25 | 0.58 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21-2 | 1.20.54 | 89 /121 | 11.08 | 10.12 | 1.24 | 8.53 | 1.14 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21-2 | 37.30 | 34 /122 | 3.18 | 8.21 | 0.44 | 8.53 | 1.14 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21-2 | 44.50 | 19 /122 | 0.58 | 7.33 | 0.10 | 8.53 | 1.14 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21-2 | 1.42.11 | 67 /122 | 10.57 | 9.23 | 1.00 | 8.53 | 1.14 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21-2 | 1.09.17 | 14 /122 | 1.32 | 7.20 | 0.10 | 8.53 | 1.14 | |
| 09.04.2023 | Växjödubbeln, dag 1, medel | H21 | 48.01 | 20 /47 | 7.29 | 8.52 | 1.23 | 8.31 | 1.15 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H21 | 18.59 | 6 /46 | 0.19 | 7.26 | 0.07 | 8.31 | 1.13 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H21 | 23.30 | 11 /52 | 2.06 | 5.44 | 0.31 | 5.52 | 0.09 | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H21 | 20.28 | 8 /38 | 0.41 | 5.49 | 0.12 | 5.52 | 0.09 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21-2 | 58.17 | 8 /155 | 1.14 | 7.05 | 0.09 | 8.30 | 1.14 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H21-2 | 39.14 | 59 /155 | 7.35 | 9.43 | 1.53 | 8.30 | 1.14 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H21-2 | 1.08.19 | 24 /155 | 5.02 | 7.31 | 0.33 | 8.30 | 1.14 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H21-2 | 1.13.10 | 44 /155 | 9.44 | 8.05 | 1.05 | 8.30 | 1.14 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21-2 | 49.30 | 46 /155 | 11.27 | 8.55 | 2.04 | 8.30 | 1.14 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | Svår 7 km | 57.09 | 5 /32 | 2.08 | 7.16 | 0.16 | 8.30 | 1.14 | |
| 16.07.2022 | Hallands 3-dagars | Svår 7 km | 50.40 | 2 /30 | 1.19 | 7.06 | 0.11 | 8.30 | 1.14 | |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | H21 | 1.09.11 | 10 /22 | 2.53 | 7.47 | 0.19 | 8.52 | 1.19 | |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | M21-2 | 54.24 | 51 /58 | 10.34 | 9.54 | 1.55 | 8.52 | 1.19 | |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | H21 | 54.25 | 20 /69 | 2.19 | 7.36 | 0.19 | 8.21 | 0.57 | |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | H21 | 32.54 | 27 /77 | 1.30 | 7.39 | 0.21 | 8.21 | 0.57 | |
| 10.10.2021 | Snällerödsmedeln | H21 | 29.27 | 1 /26 | 0.11 | 7.06 | 0.03 | 8.31 | 1.06 | |
| 18.09.2021 | SM, lång | H20 Kval B | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2021 | Tjust 2-dagars, dag 2, lång | H20 | 51.16 | 6 /9 | 3.01 | 7.47 | 0.27 | 8.52 | 1.17 | |
| 06.07.2021 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | H20 | 43.02 | 7 /10 | 13.12 | 10.39 | 3.16 | 8.52 | 1.17 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 17-18 E | 52.58 | 3 /41 | 2.24 | 6.48 | 0.19 | 7.58 | 0.34 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 17-18 | 27.59 | 6 /21 | 0.44 | 7.29 | 0.12 | 7.58 | 0.34 | – |