Løperprofil
Panu Hyvönen
Odal OL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 1056 av 3557
Nr. 1056 av 3557 blant menn i Norge · nr. 101 av 403 i klassen H55–59 · nr. 16 av 71 i 1967-kullet
- Forventet kmtid
- 10.08
- Løpskapasitet
- 9.47
- O-evne
- 0.22
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 17.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1456 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1573 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0832 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0367 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5359 |
| bomVekt | 166,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9746 |
| bomStorSigma | 0,646 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0324 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 7,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0256 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6684 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0108 |
| fartSesongSin | −0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2602,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2699 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.26
- Løpskapasitet
- 7.19
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 16.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1038 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1194 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,041 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5934 |
| bomVekt | 56,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0538 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2713,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2758,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 306 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 6.18 | 306 | nr. 98 |
| Bom over fem minutter | 306 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 6.18 | 306 | nr. 1095 |
| Bom over ti minutter | 597 | hele karrieren siden 2017 | 597 | nr. 1940 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M55 | 49.02 | 16 /99 | 0.12 | 9.00 | 0.02 | 9.51 | 0.20 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M55 | 30.12 | 19 /107 | 0.45 | 9.25 | 0.14 | 9.51 | 0.20 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M55 | 17.03 | 15 /67 | 0.01 | 6.58 | 0.00 | 7.17 | 0.07 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M55 | 52.37 | 18 /110 | 1.33 | 9.22 | 0.17 | 9.51 | 0.20 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M55 | 29.05 | 16 /108 | 0.27 | 8.56 | 0.08 | 9.51 | 0.20 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2025 | 2025 TOLEDO CITY RACE | Supervet Male | 56.32 | 12 /96 | 0.21 | 10.35 | 0.04 | 10.26 | 0.25 | |
| 29.11.2025 | 2025 TOLEDO CITY RACE | Supervet Male | 28.28 | 26 /90 | 0.47 | 11.32 | 0.19 | 10.26 | 0.25 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M55 | 33.44 | 21 /88 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M55 | 1.04.26 | 18 /86 | 0.50 | 10.07 | 0.08 | 9.44 | 0.27 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M55 | 22.16 | 36 /56 | 0.01 | 8.54 | 0.00 | 7.16 | 0.07 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M55 | 45.40 | 23 /89 | 2.55 | 10.37 | 0.41 | 9.44 | 0.27 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M55 | 19.10 | 5 /51 | 0.14 | 6.29 | 0.05 | 7.16 | 0.07 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M55A | 1.03.07 | 45 /69 | 3.14 | 9.06 | 0.28 | 9.25 | 0.31 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M55A | 34.45 | 42 /78 | 1.15 | 8.55 | 0.19 | 9.25 | 0.31 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M55-3 | 48.59 | 10 /72 | 1.06 | 8.33 | 0.12 | 9.25 | 0.31 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M55A | 16.05 | 38 /80 | 0.01 | 6.46 | 0.00 | 6.56 | 0.09 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M55-1 | 14.45 | 10 /55 | 0.00 | 6.36 | 0.00 | 6.56 | 0.09 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M55 | 1.39.19 | 10 /51 | 8.33 | 9.39 | 0.50 | 9.37 | 0.35 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M55 | 42.49 | 11 /59 | 1.06 | 9.30 | 0.15 | 9.37 | 0.35 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M55 | 1.08.27 | 6 /62 | 1.54 | 9.01 | 0.15 | 9.37 | 0.35 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M55 | 42.31 | 8 /64 | 1.50 | 9.12 | 0.24 | 9.37 | 0.35 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M55 | 13.28 | 9 /31 | 0.00 | 6.34 | 0.00 | 7.01 | 0.10 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 31.43 | 4 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 45.38 | 6 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 53.20 | 6 /26 | 1.25 | 9.08 | 0.15 | 10.00 | 0.54 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 36.26 | 5 /27 | 0.58 | 9.02 | 0.14 | 9.59 | 0.54 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H55 | 32.20 | 26 /54 | 3.47 | 10.05 | 1.11 | 10.09 | 1.01 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M55 | 38.13 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M55 | 32.32 | 22 /95 | 4.11 | 9.53 | 1.16 | 10.04 | 1.01 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M55 | 55.27 | 13 /99 | 3.19 | 9.27 | 0.34 | 10.04 | 1.01 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M55 | 14.33 | 13 /52 | 0.03 | 7.08 | 0.01 | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M55 | 38.16 | 16 /103 | 6.08 | 10.11 | 1.38 | 10.04 | 1.01 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenA6 | 1.21.55 | 20 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenA6 | 53.40 | 31 /69 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | OpenA6 | 45.48 | 10 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenA6 | 57.11 | 26 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | OpenA6 | 50.01 | 3 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Lang | 54.28 | 1 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Lang | 35.49 | 2 /8 | 0.15 | 10.45 | 0.05 | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Lang | 37.46 | 3 /30 | – | – | – | – | – | – |