Løperprofil
Robert Lines
Southdowns Orienteers
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.27
- Løpskapasitet
- 12.17
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 18.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0831 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0693 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0737 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0773 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9914 |
| bomVekt | 48,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4286 |
| bomStorSigma | 0,7838 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0413 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0048 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3863 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0087 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3268,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3579 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.54
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0798 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0821 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0635 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0334 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7089 |
| bomVekt | 52,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1053 |
| bomStorSigma | 0,5802 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0458 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0073 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,78 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0089 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3255,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3300,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 18.02.2025 Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza, bom 3.13 | 100 | – |
| Bom over fem minutter | 82 | 15.02.2025 Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga, bom 5.09 | 194 | – |
| Bom over ti minutter | 277 | 17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6, bom 14.16 | 277 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2026 | World Cup Spectator Race #2 - Sommarlandssprinten | H60 | 18.46 | 5 /11 | 0.18 | 9.26 | 0.09 | 9.00 | 0.07 | |
| 29.05.2026 | World Cup Spectator Race #1 - Kinnekullesprinten, etapp 1 | H60 | 22.28 | 8 /20 | 1.18 | 9.10 | 0.32 | 9.00 | 0.07 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M60 | 50.54 | 28 /50 | 6.31 | 13.18 | 1.42 | 13.10 | 1.14 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M60 | 13.44 | 22 /50 | 0.00 | 7.42 | 0.00 | 7.56 | 0.08 | |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M60 | 38.47 | 43 /66 | 3.40 | 13.42 | 1.18 | 13.10 | 1.14 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M60 | 1.33.26 | 36 /70 | 14.19 | 13.28 | 2.04 | 13.10 | 1.14 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-55 | 1.16.13 | 21 /48 | 7.37 | 12.36 | 1.16 | 13.00 | 1.03 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-55 | 17.00 | 24 /51 | 0.15 | 7.40 | 0.07 | 7.58 | 0.07 | |
| 04.02.2023 | XII Premi-O CV 2023 (SPRINT) | M-55 | 16.43 | 24 /43 | 0.02 | 8.08 | 0.01 | 8.21 | 0.09 | |
| 28.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel | H55 | 49.03 | 31 /43 | 1.48 | 13.33 | 0.30 | 13.52 | 0.58 | |
| 27.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 2, medel | H55 | 49.22 | 34 /42 | 2.26 | 15.07 | 0.45 | 13.52 | 0.58 | |
| 26.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 1, sprint | H55 | 23.25 | 15 /26 | 0.08 | 8.34 | 0.03 | 8.29 | 0.09 | |
| 22.02.2022 | MOM 2022 - Chasing Start | M-50 | 1.02.45 | 11 /18 | 8.25 | 14.37 | 1.58 | 13.19 | 1.07 | |
| 21.02.2022 | MOM 2022 - Sprint | M-50 | 23.34 | 10 /19 | 1.00 | 8.10 | 0.21 | 8.07 | 0.11 | – |
| 05.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Larga/Long | M-55 | 1.18.06 | 13 /34 | 1.13 | 11.55 | 0.11 | 12.41 | 1.02 | |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Media/Middle | M-55 | 43.33 | 11 /35 | 6.57 | 13.11 | 2.06 | 12.41 | 1.02 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 50- | 1.55.22 | 83 /90 | 16.27 | 17.49 | 2.32 | 14.06 | 1.41 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 50- | 45.29 | 73 /93 | 4.58 | 12.37 | 1.23 | 14.06 | 1.41 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 50- | 51.28 | 46 /57 | 2.15 | 13.17 | 0.35 | 14.06 | 1.41 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 50- | 44.12 | 33 /45 | 4.36 | 12.43 | 1.19 | 14.06 | 1.41 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 50- | 20.58 | 23 /35 | 0.22 | 8.21 | 0.09 | – | – | – |