Løperprofil
Evelina Ericsson
Söders SOL Tyresö
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.55
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 14.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0449 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0633 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0769 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0568 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0253 |
| bomVekt | 50,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3263 |
| bomStorSigma | 0,8069 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0758 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0048 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4884 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2876,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3171,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.55
- Løpskapasitet
- 7.45
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0611 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0515 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0573 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7651 |
| bomVekt | 36,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0499 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9049 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2875,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2934,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 13.09.2025 Veteran-SM, medel, bom 2.43 | 73 | – |
| Bom over fem minutter | 118 | 09.09.2023 Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2, bom 6.04 | 123 | – |
| Bom over ti minutter | 251 | hele karrieren siden 2019 | 251 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D40 | 51.33 | 12 /29 | 1.21 | 10.41 | 0.17 | 11.43 | 1.03 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D40 | 31.44 | 15 /36 | 3.05 | 11.06 | 1.05 | 11.43 | 1.03 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D40 | 13.55 | 10 /34 | 0.12 | 7.44 | 0.07 | 7.55 | 0.09 | |
| 26.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | D35 | 56.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | D35 | 41.41 | 18 /24 | 2.44 | 12.19 | 0.48 | 12.12 | 1.10 | |
| 24.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel + Dalacupen & Juniorcup | D35 | 30.22 | 11 /24 | 2.20 | 10.53 | 0.50 | 12.12 | 1.10 | |
| 07.06.2025 | Kinnekullesprinten, etapp 1 | D35 | 17.05 | 7 /33 | 0.03 | 7.30 | 0.01 | 7.49 | 0.09 | – |
| 07.06.2025 | Kinnekullesprinten, etapp 2 | D35 | 16.41 | 6 /33 | 0.00 | 7.38 | 0.00 | 7.49 | 0.09 | – |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | D40 | 56.14 | 20 /29 | 8.51 | 14.57 | 2.21 | 12.36 | 1.20 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Svår 3,5 | 42.37 | 36 /125 | 6.18 | 12.07 | 1.47 | 11.53 | 1.12 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Svår 3,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Svår 5,0 | 1.11.08 | 77 /168 | 2.31 | 11.37 | 0.25 | 11.53 | 1.12 | |
| 15.04.2022 | Kortfredan, Five-O, #2, sprint | D35 | 18.03 | 1 /6 | 0.08 | 7.05 | 0.03 | 7.30 | 0.11 | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | D35 | 28.31 | 1 /6 | 0.22 | 10.18 | 0.08 | 11.17 | 1.02 | |
| 27.08.2021 | Veteran-SM, sprint | D35 | 15.44 | 3 /5 | 0.00 | 6.05 | 0.00 | – | – | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | D35 | 37.37 | 2 /12 | 3.45 | 10.55 | 1.05 | 11.31 | 1.12 | |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | D35 | 45.55 | 4 /11 | 8.50 | 12.29 | 2.24 | 11.31 | 1.12 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W 21- | 1.22.36 | 5 /15 | 4.08 | 10.58 | 0.33 | 11.23 | 1.02 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 21- | 40.50 | 2 /16 | 3.41 | 10.38 | 0.58 | 11.23 | 1.02 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 35- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 35- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 35- | – | – | – | – | – | – | – | – |