Løperprofil
Frederik Lemmel
LuxOC
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 10.01
- O-evne
- 1.02
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1215 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3029 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0735 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1819 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0172 |
| bomVekt | 6,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,333 |
| bomStorSigma | 0,7226 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0478 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2663,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2940,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.03
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1301 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,098 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0951 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,15 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,005 |
| bomVekt | 6,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5464 |
| bomStorSigma | 0,6935 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0556 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1397 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2646,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3070,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 8.57
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 15,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,201 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1548 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3024 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0676 |
| bomVekt | 2,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5006 |
| bomStorSigma | 0,9081 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7098 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2137,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2594,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 17 | 03.08.2023 O'France 2023 - Etape 4, bom 2.08 | 38 | – |
| Bom over fem minutter | 82 | 14.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 3, bom 6.25 | 82 | – |
| Bom over ti minutter | 83 | 14.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 3, bom 22.03 | 83 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | H14 | 1.03.30 | 51 /67 | 3.52 | 17.20 | 1.03 | 15.15 | 1.40 | – |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | H14 | 42.33 | 45 /68 | 5.10 | 15.34 | 1.53 | 15.15 | 1.40 | – |
| 28.08.2022 | Vienna O Challenge 2022 Donaupark | Men Youth | 28.10 | 8 /13 | 3.54 | 18.36 | 2.35 | 16.56 | 1.21 | – |
| 27.08.2022 | Vienna O Challenge 2022 Schottentor | Men Youth | 21.37 | 11 /13 | 1.39 | 16.42 | 1.16 | 16.56 | 1.21 | – |
| 26.08.2022 | Vienna O Challenge 2022 Monte Laa | Men Youth | 32.55 | 13 /13 | 7.58 | 23.32 | 5.42 | 16.56 | 1.21 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M -10 | 1.07.26 | – | 7.39 | 19.05 | 2.10 | 18.14 | 3.46 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M -10 | 34.08 | – | 3.32 | 14.42 | 1.31 | 18.14 | 3.46 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M -10 | 1.00.26 | – | 1.26 | 24.31 | 0.35 | 18.14 | 3.46 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M -10 | 1.04.30 | – | 32.14 | 22.13 | 11.06 | 18.14 | 3.46 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M -10 | 31.42 | – | 5.54 | 17.57 | 3.20 | 18.14 | 3.46 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M -10 | 22.59 | – | – | – | – | – | – | – |