Løperprofil
Alvar Evensen
Moss
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.01
- Løpskapasitet
- 7.52
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3634 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2757 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9619 |
| bomVekt | 1,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4307 |
| bomStorSigma | 0,8124 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2092,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2401,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.53
- Løpskapasitet
- 8.57
- O-evne
- 2.56
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 20.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3579 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2562 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0932 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2715 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,977 |
| bomVekt | 2,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8383 |
| bomStorSigma | 0,9597 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0831 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2106,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2795,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.18
- Løpskapasitet
- 8.27
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 07.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4153 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4511 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1154 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2986 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9767 |
| bomVekt | 3,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5473 |
| bomStorSigma | 0,8563 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6267 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1993,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2431,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 20.06.2020 Ungdomsserien - løp 3, bom 11.53 | 33 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 20.06.2020 Ungdomsserien - løp 3, bom 11.53 | 38 | – |
| Bom over ti minutter | 4 | 20.06.2020 Ungdomsserien - løp 3, bom 11.53 | 71 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.06.2020 | Ungdomsserien - løp 3 | H 13-14 | 44.47 | 10 /11 | 12.54 | 19.17 | 5.33 | 18.58 | 4.53 | – |
| 13.06.2020 | Koronaungdomsløp 2020 | H 13-14 | 39.01 | 9 /13 | 8.54 | 19.03 | 4.21 | 18.58 | 4.53 | – |
| 06.06.2020 | Ungdomsserien løp 1 | H 13-14 | 1.13.04 | 12 /13 | 28.24 | (30.21) | 11.48 | 18.58 | 4.53 | – |
| 03.06.2020 | Treningsløp Mollbekk | A/B kort | 36.34 | 2 | 1.37 | 11.33 | 0.31 | – | – | – |
| 28.05.2020 | MM Mellom Årvolltangen | H13-14 | 1.05.04 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2020 | MM sprint Nesparken | H13-14 | 24.06 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Ås by Night & Fog Cup #7 | H 13-16 C | 30.28 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Ungdomsserien Finale | H 11-12 | 20.29 | 3 /11 | 2.00 | 12.53 | 1.15 | 13.14 | 1.30 | |
| 27.08.2019 | Ungdomsserien løp 4 | H 11-12 | 42.21 | 5 /14 | 9.19 | 15.01 | 3.18 | 13.31 | 1.40 | |
| 28.05.2019 | Ungdomsserien løp 3 | H11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2019 | Ungdomsserien løp 2 | H 11-12 | 22.46 | 4 /8 | 2.58 | 13.54 | 1.49 | 13.38 | 1.11 | |
| 30.04.2019 | Ungdomsserien løp 1 | H 11-12 | 34.52 | 4 /5 | 1.45 | 17.10 | 0.52 | 14.04 | 0.57 | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | H 11-12N | 12.23 | 1 /3 | 0.34 | 11.01 | 0.30 | 14.04 | 0.57 | – |