Løperprofil
Signe Eriksson-Björling
Domnarvet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
31 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.33
- Løpskapasitet
- 14.14
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2277 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2573 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,103 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0554 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1859 |
| bomVekt | 109,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3486 |
| bomStorSigma | 0,8206 |
| antallBom | 71 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0665 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1704 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0071 |
| fartSesongSin | 0,0185 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3787,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4140,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.34
- Løpskapasitet
- 9.26
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 07.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1508 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2027 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0656 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0518 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0063 |
| bomVekt | 43,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,989 |
| bomStorSigma | 0,5313 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9467 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3495,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3550,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.35
- Løpskapasitet
- 11.23
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 22.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1187 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0944 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,769 |
| bomVekt | 27,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3633 |
| bomStorSigma | 0,7411 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0562 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0364 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0124 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2680,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2960,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 26.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 5, bom 2.27 | 170 | – |
| Bom over fem minutter | 172 | 22.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 1, bom 10.11 | 252 | – |
| Bom over ti minutter | 172 | 22.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 1, bom 10.11 | 299 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svart | 1.10.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Svart (Svår) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Svart | 29.57 | 51 /71 | 0.08 | 9.43 | 0.03 | 9.39 | 0.10 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Blå 3,5 | 59.50 | 60 /86 | 4.30 | 15.57 | 1.12 | 15.32 | 1.16 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Blå 3,5 | 47.11 | 48 /86 | 0.51 | 14.18 | 0.15 | 15.32 | 1.16 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Blå 3,5 | 43.04 | 43 /86 | 6.39 | 14.29 | 2.14 | 15.32 | 1.16 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Blå 3,5 | 1.04.21 | 60 /88 | 2.05 | 15.42 | 0.31 | 15.32 | 1.16 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svart 2,5 (Svår) | 25.46 | 60 /105 | 0.37 | 13.46 | 0.20 | 15.36 | 1.24 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | Svart 2,5 km | 40.26 | 88 /129 | 3.41 | 11.44 | 1.04 | 9.38 | 0.11 | |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Svart | 27.07 | 49 /72 | 0.03 | 9.48 | 0.01 | 9.38 | 0.11 | |
| 22.09.2024 | Swedish League, #11, jaktstartsfinal, förkortad lång + Tuna Ting, medel | Medelsvår 3 km | 35.19 | 4 /30 | 1.48 | 12.59 | 0.40 | 12.59 | 1.04 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Svår 3,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Svår 3,5 | 47.52 | 61 /93 | 2.38 | 17.00 | 0.56 | 15.49 | 1.27 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Svår 3,5 | 52.01 | 67 /93 | 4.43 | 16.36 | 1.30 | 15.49 | 1.27 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Svår 3,5 | 44.55 | 49 /93 | 4.12 | 15.21 | 1.26 | 15.49 | 1.27 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Svår 3,5 | 1.00.33 | 65 /82 | 13.13 | 18.49 | 4.07 | 15.49 | 1.27 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Svår 3 km | 56.30 | 48 /62 | 4.51 | 18.56 | 1.37 | 15.29 | 1.22 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | Svår 3 km | 51.12 | 27 /59 | 1.36 | 14.58 | 0.28 | 15.29 | 1.22 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | Svår 3 km | 1.08.35 | 33 /56 | 3.38 | 16.12 | 0.51 | 15.29 | 1.22 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svår | 37.15 | 91 /170 | 0.40 | 13.04 | 0.14 | 14.31 | 1.30 | |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Svår | 29.28 | 26 /54 | 1.10 | 9.07 | 0.22 | 8.37 | 0.10 | – |
| 13.10.2023 | Lugnetsprinten | Öppen Medelsvår | 29.24 | 14 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2023 | Ungdoms-SM, sprint | D16 | 16.20 | 73 /102 | 0.06 | 8.38 | 0.03 | – | – | – |
| 12.08.2023 | Tuna Ting, dag 1, medel | Svår 3 km | 42.16 | 18 /33 | 3.48 | 13.12 | 1.11 | 14.43 | 1.36 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Svår 3,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Svår 3,5 | 30.35 | 36 /115 | 2.19 | 12.28 | 0.57 | 15.00 | 1.39 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Svår 3,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Svår 3,5 | 1.01.27 | 62 /115 | 6.29 | 14.51 | 1.34 | 15.00 | 1.39 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Svår 3,5 | 1.04.18 | 83 /115 | 19.01 | 17.05 | 5.03 | 15.00 | 1.39 | |
| 02.07.2023 | 3+3 i Sälen | Svår 3 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | 3+3 i Sälen | Svår 3 km | 40.28 | 12 /49 | 0.42 | 13.00 | 0.13 | 15.00 | 1.39 | |
| 30.06.2023 | 3+3 i Sälen | Svår 3 km | 42.21 | 17 /51 | 6.07 | 14.23 | 2.05 | 15.20 | 1.13 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | Medelsvår | 37.41 | 159 /283 | 2.22 | (18.25) | 1.09 | 12.46 | 0.58 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | Medelsvår | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Medelsvår | 26.10 | 15 /113 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | SM, medel, publiktävling | Svår 3 km | 56.22 | 49 /57 | 18.15 | 18.38 | 6.02 | 15.59 | 1.15 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Svår 2,5 | 39.27 | 18 /52 | 2.22 | 14.26 | 0.52 | 15.51 | 0.52 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Svår 2,5 | 28.27 | 14 /52 | 0.05 | 12.57 | 0.02 | 15.51 | 0.52 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Svår 2,5 | 52.02 | 33 /52 | 11.19 | 21.50 | 4.45 | 15.51 | 0.52 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Svår 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Svår 2,5 | 33.42 | 19 /52 | 4.01 | 14.07 | 1.41 | 15.51 | 0.52 | |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 3 km | 1.03.54 | 28 /46 | 7.09 | 18.34 | 2.05 | 15.51 | 0.52 | |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 3 km | 53.16 | 30 /48 | 2.39 | 17.06 | 0.51 | 15.51 | 0.52 | |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 3 km | 46.10 | 22 /39 | 3.55 | 15.00 | 1.16 | 15.51 | 0.52 | |
| 06.06.2022 | Ösaträffen, dag 3, medel | Svår 3 km | 50.00 | 47 /68 | 5.23 | 17.43 | 1.54 | 17.38 | 0.40 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | Svår 3 km | 48.18 | 54 /89 | 0.22 | 15.24 | 0.07 | 17.38 | 0.40 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | Svår 3 km | 58.22 | 86 /92 | 1.46 | 21.32 | 0.39 | 17.38 | 0.40 | |
| 01.05.2022 | Fäbodloppet dag 2 | Svår 3 km | 53.41 | 37 /40 | 0.49 | 19.30 | 0.18 | 17.30 | 0.36 | – |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | Svår 3 km | 56.31 | 31 /40 | 2.24 | 19.45 | 0.50 | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D14 | 24.29 | 66 /101 | 1.26 | 14.58 | 0.53 | 12.48 | 0.58 | |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D14 | 27.59 | 55 /86 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D14 | 15.16 | 38 /81 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2021 | Tuna Ting, medel | D14 | 36.50 | 4 /18 | 1.10 | 11.56 | 0.23 | 12.31 | 0.58 | |
| 02.10.2021 | Tuna Ting, lång | D14 | 41.15 | 4 /16 | 0.06 | 11.12 | 0.02 | 12.31 | 0.58 | |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | D14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | D14 | 41.41 | 13 /18 | 2.18 | 13.20 | 0.44 | 13.23 | 1.08 | |
| 13.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 1, medel | D14 | 43.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | D14 | 33.02 | 25 /42 | 0.57 | 12.57 | 0.22 | 13.29 | 1.08 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | D14 | 45.34 | 19 /43 | 1.29 | 12.29 | 0.24 | 13.29 | 1.08 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | D14 | 33.05 | 25 /48 | 0.59 | 12.52 | 0.23 | 13.29 | 1.08 | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | D14 | 33.32 | 8 /21 | 3.24 | 13.27 | 1.22 | 13.29 | 1.08 | – |
| 10.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 1 | D14 | 44.27 | 6 /17 | 1.54 | 11.35 | 0.30 | 13.29 | 1.08 | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | D14 | 44.33 | 23 /42 | 2.46 | 13.39 | 0.51 | 13.29 | 1.08 | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | D14 | 47.02 | 21 /39 | 2.12 | 13.02 | 0.37 | 13.29 | 1.08 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | D14 | 53.27 | 31 /45 | 12.19 | 16.19 | 3.46 | 13.29 | 1.08 | – |
| 15.12.2019 | Sjusjøenløpet - mellom | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2019 | Sjusjøenløpet - sprint | D 13-14 | 40.33 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |