Løperprofil

Olivier Basset

ASUL Sports Nature

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

10.0015.0020.0025.0030.00202020212022202320242025WOC2019 - Spectatorrace 2 13.08.2019: 13.53WOC2019 - Spectatorrace 4 15.08.2019: 17.12WOC2019 - Spectatorrace 6 17.08.2019: 11.47O'France 2023 - Etape 4 03.08.2023: 27.06PROVOM 2025 Jour 3 MD Aubignosc 23.02.2025: 33.33Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1 30.05.2025: 31.05

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
27.01
Løpskapasitet
21.40
O-evne
5.21
Jevnhet ±
11,8 %
Usikkerhet ±
2.07
Sikkerhet
3
Bommer per løp
4,0
Typisk bom
203 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
best på lange (−0,3 % per dobling)
Sesongprofil
best i august (±1,7 %)
Løp i grunnlaget
7 (sist 30.05.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,6469
fartMuRaa (evne før krymping)0,7131
fartSigma (dagsform-spredning)0,1178
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0753
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,56
evidensVekt (sikkerheten)2,65
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4476
bomVekt25,87
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)5,3118
bomStorSigma1,0663
antallBom32
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0611
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0758
havariVekt1,42
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0039
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9971
fartSesongCos (sesongprofilen)0,009
fartSesongSin0,0137
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)5768,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)7191,9
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.32
Løpskapasitet
9.20
O-evne
0.13
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
3.21
Sikkerhet
0
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
69 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 12.08.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1411
fartMuRaa (evne før krymping)0,1182
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3004
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,22
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0057
bomVekt0,8
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2368
bomStorSigma0,6955
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0855
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9517
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3460,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3538,5
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (105 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 2 30.05.2025 Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1, bom 18.25 14 –
Bom over fem minutter 2 30.05.2025 Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1, bom 18.25 28 –
Bom over ti minutter 2 30.05.2025 Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1, bom 18.25 28 –

Løp

10 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
30.05.2025 Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1 Violet Court 1.51.26 169 /182 32.23 31.05 9.02 27.37 6.21
23.02.2025 PROVOM 2025 Jour 3 MD Aubignosc M60 1.39.09 38 /39 39.02 33.33 13.13 28.05 6.45
21.02.2025 PROVOM Jour 1 MD Vilhosc M60 2.16.33 36 /38 42.59 (41.36) 13.06 28.05 6.45
04.08.2023 O'France 2023 - Etape 5 H60 1.54.48 Disk – – – – – –
03.08.2023 O'France 2023 - Etape 4 H60 1.30.18 72 /76 27.45 27.06 8.20 20.17 3.20
24.04.2022 Aleträffen H55 2.35.40 Brutt – – – – – –
17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6 M 55- 1.15.02 51 /84 5.22 11.47 0.51 13.31 2.29 –
15.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 4 M 55- 53.29 40 /44 20.30 17.12 6.36 13.31 2.29 –
13.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 2 M 55- 46.51 40 /54 8.45 13.53 2.36 13.31 2.29 –
12.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 1 M 55- 23.42 27 /34 1.52 9.27 0.45 – – –

Løp per år

2019: 4 løp42019202020212022: 1 løp120222023: 2 løp2202320242025: 3 løp32025