Løperprofil
Jan Påhlstorp
Emmaboda
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
34 løp
C-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 31.58
- Løpskapasitet
- 28.44
- O-evne
- 3.15
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±2,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 08.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,9311 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,875 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0961 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0701 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6046 |
| bomVekt | 81,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8017 |
| bomStorSigma | 0,9756 |
| antallBom | 101 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1146 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 4,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0053 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0619 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0215 |
| fartSesongSin | −0,0061 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 7647,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 8510,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.39
- Løpskapasitet
- 15.28
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6468 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1132 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0919 |
| bomVekt | 6,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0743 |
| bomStorSigma | 0,6077 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5737,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5805,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.11
- Løpskapasitet
- 20.34
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.03.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4745 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4866 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1347 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,019 |
| bomVekt | 3,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3673 |
| bomStorSigma | 0,7705 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0972 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,108 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4839,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5219,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.13
- Løpskapasitet
- 19.54
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 21.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4453 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4315 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0881 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0718 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1696 |
| bomVekt | 39,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2024 |
| bomStorSigma | 0,6159 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0349 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 3,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9463 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0111 |
| fartSesongSin | −0,0159 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4700,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5012,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 21.04.2025 Snötrampen, bom 2.43 | 38 | – |
| Bom over fem minutter | 42 | 08.03.2025 Hallandspremiären, medel, bom 5.58 | 78 | – |
| Bom over ti minutter | 76 | 31.08.2024 Veteran-SM, medel, bom 25.42 | 141 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.05.2025 | Gränsfejden/Vättefejden, dag 1, medel | H75 | 1.30.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2025 | Snötrampen | Gul 2,5 | 1.10.20 | 16 /24 | 3.37 | 21.44 | 1.07 | 21.50 | 1.14 | |
| 19.04.2025 | Nackheträffen | Gul 2,5 | 1.04.05 | 30 /43 | 4.02 | 20.51 | 1.19 | 21.50 | 1.14 | |
| 29.03.2025 | Vårdubbeln, medel | Gul 2,5 | 47.37 | 15 /30 | 2.42 | 23.20 | 1.19 | 22.15 | 1.16 | |
| 09.03.2025 | Hallandspremiären, lång | Gul 2,5 | 51.19 | 25 /36 | 2.01 | 22.25 | 0.53 | 22.15 | 1.16 | |
| 08.03.2025 | Hallandspremiären, medel | H75 | 1.05.27 | 27 /32 | 10.40 | 27.55 | 4.33 | 29.12 | 3.20 | |
| 02.03.2025 | Sverigepremiären, lång | Gul 2,5 | 32.51 | 17 /33 | 2.18 | 20.04 | 1.24 | 22.15 | 1.16 | |
| 01.03.2025 | Sverigepremiären, medel | Gul 2,5 | 44.27 | 25 /54 | 0.17 | 20.23 | 0.08 | 22.15 | 1.16 | |
| 22.09.2024 | Hjortsöndan | Gul 2,5 km | 59.26 | 25 /32 | 5.42 | 25.57 | 2.29 | 24.23 | 1.49 | |
| 31.08.2024 | Veteran-SM, medel | H75 | 1.57.48 | 65 /77 | 30.01 | 38.24 | 9.47 | 29.24 | 3.20 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M75D | 1.42.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M75-3 | 2.31.22 | 64 /70 | 26.43 | 37.14 | 6.34 | 29.24 | 3.20 | |
| 15.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | Lätt 2,5 km | 46.22 | 50 /73 | 0.52 | 22.31 | 0.25 | 23.40 | 1.28 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H75 | 1.57.43 | 40 /41 | 15.34 | 32.01 | 4.14 | 27.58 | 2.51 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H75 | 1.12.10 | 39 /42 | 7.10 | 28.50 | 2.52 | 27.58 | 2.51 | |
| 29.06.2024 | Havs-OL, dag 1, sprint | H75 | 55.45 | 14 /19 | 4.28 | 16.07 | 1.17 | – | – | – |
| 12.05.2024 | Närkekvartetten, dag 4, medel | H75 | 1.32.16 | 24 /26 | 12.40 | 32.23 | 4.35 | 27.28 | 2.41 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | H75 | 2.08.18 | 17 /17 | 5.31 | 30.02 | 1.17 | 27.28 | 2.41 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | H75 | 1.48.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | Medelsvår 3 km | 1.27.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2024 | Vårdubbeln, medel | H75 | 1.00.40 | 15 /22 | 5.18 | 24.09 | 2.07 | 25.52 | 2.47 | |
| 10.03.2024 | Hallandspremiären, lång | Medelsvår 3 km | 1.16.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.03.2024 | Hallandspremiären, medel | H75 | 1.22.45 | 32 /34 | 16.11 | 28.29 | 5.34 | 25.52 | 2.47 | |
| 03.03.2024 | Sverigepremiären, lång | Medelsvår 3 km | 49.08 | 61 /86 | 1.01 | 21.38 | 0.27 | 21.33 | 1.21 | – |
| 02.03.2024 | Sverigepremiären, medel | H75 | 1.05.45 | 38 /46 | 11.39 | 27.52 | 4.56 | 25.52 | 2.47 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | Lätt 2,5 km | 1.16.45 | 41 /59 | 2.15 | 24.36 | 0.45 | 25.00 | 1.40 | |
| 17.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 1 | Lätt 2,5 km | 45.34 | 49 /54 | 0.41 | 29.09 | 0.26 | 25.43 | 2.10 | |
| 20.08.2022 | Göteborg O-meeting | H75 | 57.57 | 8 /12 | 16.32 | 34.33 | 9.52 | 24.53 | 2.44 | |
| 19.08.2022 | Göteborg O-meeting | H75 | 1.01.35 | 11 /13 | 5.12 | 23.41 | 2.00 | 24.53 | 2.44 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H75 Kort | 1.08.51 | 74 /116 | 6.54 | 25.33 | 2.34 | 24.25 | 2.38 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H75 Kort | 42.31 | 67 /117 | 1.05 | 22.41 | 0.35 | 24.25 | 2.38 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H75 Kort | 1.24.40 | 86 /117 | 4.42 | 30.48 | 1.43 | 24.25 | 2.38 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H75 Kort | 1.24.58 | 82 /117 | 18.50 | 28.57 | 6.25 | 24.25 | 2.38 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H75 Kort | 54.41 | 80 /117 | 5.00 | 23.41 | 2.10 | 24.25 | 2.38 | |
| 20.07.2022 | Österlens 3-kvällars | H75 | 1.18.17 | 21 /24 | 21.16 | 30.13 | 8.12 | 24.25 | 2.38 | |
| 19.07.2022 | Österlens 3-kvällars | H75 | 56.19 | 21 /25 | 7.29 | 28.12 | 3.45 | 24.25 | 2.38 | |
| 18.07.2022 | Österlens 3-kvällars | H75 | 1.34.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel | H75 | 1.17.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.03.2022 | Hallandspremiären, lång | Lätt 2,5 km | 1.10.02 | 18 /24 | 13.22 | 24.32 | 4.41 | 21.03 | 2.30 | – |
| 12.03.2022 | Hallandspremiären, medel | H75 | 1.15.35 | 21 /23 | 12.12 | 27.40 | 4.28 | 23.19 | 2.08 | |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | Medelsvår 3 km | 50.23 | 49 /72 | 2.34 | 23.00 | 1.10 | – | – | – |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | Lätt 2,5 km | 38.04 | 21 /46 | 1.42 | 19.41 | 0.53 | 21.03 | 2.30 | – |
| 21.11.2021 | Höstrusket i Örkelljunga | H75 | 47.41 | 14 /24 | 1.31 | 19.59 | 0.38 | 22.47 | 1.57 | |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | H75 | 59.58 | 23 /29 | 7.38 | 23.01 | 2.56 | 23.03 | 2.03 | |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | H75 | 1.06.22 | 21 /29 | 2.28 | 21.24 | 0.48 | 23.03 | 2.03 | |
| 10.10.2021 | Snällerödsmedeln | H75 | 50.52 | 15 /17 | 3.54 | 21.42 | 1.40 | 23.03 | 2.03 | |
| 03.10.2021 | Göingeträffen, medel | H75 | 1.03.33 | 12 /19 | 5.46 | 21.32 | 1.57 | 23.03 | 2.03 | |
| 05.09.2021 | DM, lång, Småland | H75 | 1.53.59 | 15 /21 | 10.00 | 26.10 | 2.18 | 24.08 | 2.15 | |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | H75 | 1.11.04 | 48 /59 | 3.04 | 21.18 | 0.55 | 23.44 | 2.19 | |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | H75 | 59.42 | 56 /64 | 7.27 | 23.55 | 2.59 | 23.44 | 2.19 | |
| 14.08.2021 | Orintos vårtävling | H75 | 1.30.51 | 15 /18 | 17.06 | 28.14 | 5.19 | 23.44 | 2.19 | |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | H75 | 58.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | H75 | 1.11.27 | 30 /36 | 7.05 | 23.30 | 2.20 | 23.27 | 1.57 | |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | H75 | 1.23.14 | 38 /42 | 11.48 | 26.26 | 3.45 | 23.27 | 1.57 | |
| 07.07.2021 | Tjust 2-dagars, dag 2, lång | H75 | 1.20.42 | 19 /23 | 0.33 | 22.49 | 0.09 | 23.27 | 1.57 | |
| 06.07.2021 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | H75 | 1.54.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenB2 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 70- | 45.16 | 36 /38 | 2.42 | 20.39 | 1.14 | 23.10 | 2.56 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 70- | 1.25.15 | 36 /41 | 16.02 | 29.25 | 5.32 | 23.10 | 2.56 | – |