Løperprofil
Bengt Hansson
Säterbygdens OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.03
- Løpskapasitet
- 22.20
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 15,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 46 (sist 20.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,672 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6533 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1554 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0495 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4238 |
| bomVekt | 110,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4669 |
| bomStorSigma | 0,7696 |
| antallBom | 133 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1087 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,071 |
| havariVekt | 4,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0297 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1857 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0065 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5945,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6403,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 13.06
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4803 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5508 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3003 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0693 |
| bomVekt | 0,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2186 |
| bomStorSigma | 0,6939 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4857,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4939,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.56
- Løpskapasitet
- 16.23
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.03.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,247 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,26 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0826 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1291 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8867 |
| bomVekt | 5,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4318 |
| bomStorSigma | 0,8182 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0548 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3853,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4220,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 27.28
- Løpskapasitet
- 24.50
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 6.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6662 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 1,1321 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2074 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1481 |
| bomVekt | 2,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7252 |
| bomStorSigma | 0,8691 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5864,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6486,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.50
- Løpskapasitet
- 14.10
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.03.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0113 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,253 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1351 |
| bomVekt | 1,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4197 |
| bomStorSigma | 0,7685 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3389,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3787,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 20.09.2025 Avestapropagandan + DM, medel, Västmanland, bom 2.45 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 102 | 02.03.2024 Sverigepremiären, medel, bom 5.40 | 149 | – |
| Bom over ti minutter | 206 | 26.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 2, bom 11.24 | 225 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.04.2026 | Ålems OK | Blå 3,0 | 1.17.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | Avestapropagandan + DM, medel, Västmanland | H70 | 1.30.06 | 12 /12 | 8.17 | 26.24 | 2.26 | 22.58 | 1.48 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Svart 5 km | 1.21.21 | 80 /109 | 2.03 | (14.22) | 0.22 | 21.36 | 1.45 | |
| 19.05.2024 | Fäbodloppet, dag 2, medel | H70 | 1.30.46 | 20 /24 | 13.56 | (35.17) | 5.39 | 22.58 | 1.57 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | H70 | 1.07.16 | 29 /31 | 7.59 | 26.04 | 3.06 | 22.58 | 1.57 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Söderåsenrundan | H70 | 1.35.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Lännamedeln | Svår 3 km | 1.41.07 | 80 /87 | 6.19 | (31.16) | 1.57 | 21.51 | 1.47 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | H70 | 1.01.21 | 19 /21 | 5.34 | 21.40 | 1.58 | 21.07 | 1.47 | |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | Medelsvår 3 km | 49.49 | 36 /78 | 1.01 | 17.21 | 0.21 | 17.47 | 1.13 | – |
| 03.03.2024 | Sverigepremiären, lång | Medelsvår 3 km | 39.32 | 32 /86 | 1.59 | 17.24 | 0.52 | 17.47 | 1.13 | – |
| 02.03.2024 | Sverigepremiären, medel | H70 | 50.45 | 36 /38 | 6.58 | 19.58 | 2.44 | 21.07 | 1.47 | |
| 03.09.2023 | DM, lång, Dalarna | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2023 | DM, sprint, Dalarna | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | H70 | 1.25.14 | 34 /42 | 11.03 | 23.13 | 3.01 | 21.15 | 1.45 | |
| 08.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | H70 | 1.11.30 | 37 /42 | 2.44 | 20.06 | 0.46 | 21.15 | 1.45 | |
| 07.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | H70 | 57.56 | 37 /42 | 3.25 | 19.56 | 1.11 | 21.15 | 1.45 | |
| 05.06.2023 | Ösaträffen, dag 3, medel | H70 | 53.35 | 36 /38 | 3.40 | 21.37 | 1.29 | 21.19 | 1.40 | |
| 14.05.2023 | OL-touren Falun, lång | H70 | 1.22.58 | 9 /13 | 12.07 | 22.46 | 3.19 | 21.09 | 1.40 | |
| 11.09.2022 | SM, publiktävling (Bjursåsluffen) | H65 | 1.46.41 | 10 /12 | 5.45 | 20.18 | 1.06 | 20.31 | 1.34 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H65 Kort | 1.11.31 | 96 /139 | 5.22 | 20.05 | 1.30 | 20.16 | 1.34 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H65 Kort | 49.07 | 102 /139 | 2.40 | 19.44 | 1.04 | 20.16 | 1.34 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H65 Kort | 1.02.47 | 104 /139 | 1.21 | 19.56 | 0.26 | 20.16 | 1.34 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H65 Kort | 1.26.51 | 124 /139 | 15.10 | 24.01 | 4.12 | 20.16 | 1.34 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H65 Kort | 1.23.24 | 121 /139 | 12.05 | 25.11 | 3.39 | 20.16 | 1.34 | |
| 17.06.2022 | Tre skåningar och en dansk | Lätt 2 km | 1.11.42 | 20 /23 | 14.34 | 53.02 | 10.47 | – | – | – |
| 06.06.2022 | Ösaträffen, dag 3, medel | H65 | 1.00.28 | 34 /34 | 7.26 | 23.10 | 2.51 | 20.21 | 1.26 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | H65 | 1.11.54 | 33 /33 | 4.36 | 23.19 | 1.29 | 20.21 | 1.26 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | H65 | 1.51.57 | 22 /22 | 8.25 | 22.15 | 1.40 | 20.21 | 1.26 | |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2022 | Frostalunken | H70 | 49.20 | 7 /19 | 1.28 | 16.18 | 0.29 | 19.38 | 1.19 | |
| 12.03.2022 | Hallandspremiären, medel | Mycket lätt 2 km | 1.39.39 | 28 /34 | 18.12 | 52.15 | 9.33 | – | – | – |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | H70 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | H70 | 40.06 | 38 /49 | 1.03 | 17.12 | 0.27 | 20.01 | 1.26 | |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H65 | 1.53.22 | 38 /50 | 7.27 | 24.21 | 1.36 | 20.24 | 1.30 | |
| 24.10.2021 | City Long Distance | UltraVet Men (H65-74) | 1.21.20 | 25 /30 | 12.39 | 21.11 | 3.18 | 20.24 | 1.30 | |
| 23.10.2021 | Forest Middle Distance | UltraVet Men (H65-74) | 51.43 | 23 /28 | 3.29 | 19.32 | 1.19 | 20.24 | 1.30 | |
| 17.10.2021 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Svår 5 km | 1.29.39 | 160 /181 | 1.41 | 21.43 | 0.24 | 20.24 | 1.30 | |
| 10.10.2021 | Snällerödsmedeln | H70 | 42.42 | 17 /29 | 0.33 | 16.31 | 0.13 | 20.24 | 1.30 | |
| 03.10.2021 | Tuna Ting, medel | H65 | 1.19.00 | 13 /18 | 13.51 | 24.49 | 4.21 | 20.24 | 1.30 | |
| 03.10.2021 | Göingeträffen, medel | H70 | 50.02 | 15 /25 | 1.05 | 16.57 | 0.22 | 20.24 | 1.30 | |
| 02.10.2021 | Tuna Ting, lång | H65 | 1.31.09 | 14 /16 | 2.41 | 22.09 | 0.39 | 20.24 | 1.30 | |
| 18.09.2021 | Malmiafejden, dag 1 | H65 | 1.02.26 | 6 /6 | 3.28 | 20.29 | 1.08 | 20.16 | 1.34 | |
| 04.09.2021 | DM, medel, Skåne | H70 | 58.12 | 26 /30 | 13.15 | 22.43 | 5.10 | 20.16 | 1.34 | |
| 14.08.2021 | Arosträffen | H65 | 1.01.54 | 15 /17 | 0.29 | 19.03 | 0.09 | 20.10 | 1.26 | |
| 11.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 4, Valdalsbygget, medel | H65 | 50.11 | 17 /21 | 2.17 | 18.27 | 0.50 | 20.10 | 1.26 | |
| 10.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 3, Lövåsen, lång | H65 | 1.36.27 | 16 /18 | 11.48 | 22.46 | 2.47 | 20.10 | 1.26 | |
| 08.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 2, Nybo, lång | H65 | 1.10.50 | 18 /20 | 0.59 | 18.00 | 0.15 | 20.10 | 1.26 | |
| 07.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medel | H65 | 53.52 | 19 /20 | 1.14 | 20.10 | 0.28 | 20.10 | 1.26 | |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | H65 | 1.21.40 | 22 /24 | 11.52 | 24.26 | 3.33 | 20.41 | 1.40 | |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | H65 | 46.27 | 20 /27 | 2.08 | 18.42 | 0.52 | 20.41 | 1.40 | |
| 10.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 1 | H65 | 1.25.12 | 23 /31 | 1.50 | 19.56 | 0.26 | 20.41 | 1.40 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 65- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 65- | 1.11.13 | 52 /56 | 6.47 | 23.52 | 2.16 | 20.38 | 2.05 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 65- | 1.01.06 | 35 /36 | 8.59 | 26.00 | 3.49 | 20.38 | 2.05 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 65- | 28.40 | 9 /37 | 0.07 | (11.05) | 0.03 | 20.38 | 2.05 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 65- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 65- | 39.06 | 28 /30 | 5.42 | 15.16 | 2.14 | – | – | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | ÖM7 | 42.09 | 4 | 1.49 | 14.50 | 0.38 | 15.27 | 0.59 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | ÖM7 | 55.50 | 16 /21 | 5.17 | 17.30 | 1.39 | 15.27 | 0.59 | – |