Løperprofil
Mélanie Dalibard
C.O.Colmar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.31
- Løpskapasitet
- 9.41
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 25.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,155 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1612 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0941 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8529 |
| bomVekt | 52,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3039 |
| bomStorSigma | 0,7082 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0422 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,9971 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2577,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2800,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.31
- Løpskapasitet
- 6.20
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2465 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3063 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0738 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1579 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9547 |
| bomVekt | 7,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1749 |
| bomStorSigma | 0,6681 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0575 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4693 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2350,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2419,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.16
- Løpskapasitet
- 9.14
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3261 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4299 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1283 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0149 |
| bomVekt | 2,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5415 |
| bomStorSigma | 0,8426 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0556 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2173,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2652 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 25.08.2024 Championnat de France Longue Distance-WRE, bom 2.54 | 75 | – |
| Bom over fem minutter | 122 | 19.02.2023 Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2, bom 5.41 | 122 | – |
| Bom over ti minutter | 227 | 17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6, bom 13.46 | 227 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.08.2024 | Championnat de France Longue Distance-WRE | D21 | 2.07.40 | 13 /34 | 6.25 | 10.06 | 0.30 | 10.34 | 0.52 | |
| 24.08.2024 | Championnat de France de Relais | Open Orange 3 common controls | 42.01 | 8 /58 | 3.22 | 9.05 | 0.44 | – | – | – |
| 24.08.2024 | Championnat de France de Relais | Open Orange, 7 | 42.01 | 2 /7 | 3.18 | 9.41 | 0.46 | 10.34 | 0.52 | |
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | D20 | 1.35.19 | 10 /27 | 3.37 | 11.04 | 0.25 | 11.14 | 0.51 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | D20 | 40.17 | 9 /30 | 0.54 | 10.19 | 0.14 | 11.14 | 0.51 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | W20 | 1.00.38 | 5 /16 | 2.38 | 9.45 | 0.25 | 11.15 | 1.01 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | W20 | 39.58 | 8 /16 | 4.39 | 11.31 | 1.20 | 11.15 | 1.01 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | W20 | 1.20.22 | 12 /17 | 10.11 | 12.29 | 1.35 | 11.15 | 1.01 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | W20 | 14.23 | 1 /6 | 0.06 | 7.02 | 0.03 | 7.19 | 0.10 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | W20 | 42.55 | 5 /16 | 4.22 | 10.42 | 1.05 | 11.15 | 1.01 | |
| 19.02.2022 | PROVOM Day 2 (MD Forcalquier) | W20 | 42.51 | 6 /8 | 5.06 | 11.29 | 1.22 | 11.19 | 1.02 | |
| 17.02.2022 | PROVOM Night Sprint (Pertuis) | W20 | 26.59 | 4 /7 | 1.23 | 7.10 | 0.22 | 7.27 | 0.09 | – |
| 01.08.2021 | Championnat de France de Moyenne Distance - WRE | D18 | 38.52 | 2 /21 | 2.01 | 9.11 | 0.29 | 11.11 | 1.06 | |
| 31.07.2021 | Nationale Sud-Est Longue Distance - WRE | D18 | 1.11.54 | 5 /19 | 5.13 | 11.17 | 0.49 | 12.41 | 1.25 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W -16 | 1.31.48 | 33 /41 | 19.50 | 17.32 | 3.47 | 14.40 | 2.07 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W -16 | 39.32 | 33 /49 | 3.44 | 13.55 | 1.19 | 14.40 | 2.07 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W -16 | 35.47 | 23 /36 | 1.17 | 12.13 | 0.26 | 14.40 | 2.07 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W -16 | 40.48 | 22 /27 | 7.26 | 15.11 | 2.46 | 14.40 | 2.07 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W -16 | 36.47 | 21 /38 | 3.47 | 13.28 | 1.23 | 14.40 | 2.07 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W -16 | 19.40 | 18 /29 | 0.38 | 8.18 | 0.16 | – | – | – |