Løperprofil
Fredrik Kjønstad Ukkelberg
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
10 løp
C-rankingen
15 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.36
- Løpskapasitet
- 8.14
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3208 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1193 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1112 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3187 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0529 |
| bomVekt | 1,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4558 |
| bomStorSigma | 0,8793 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2190,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2556,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.21
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 3.32
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 130 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 21.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0829 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1172 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1099 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2983 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1217 |
| bomVekt | 5,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,867 |
| bomStorSigma | 0,9826 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2777,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3609,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 10.27
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.59
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 22.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2014 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1535 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1101 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0128 |
| bomVekt | 4,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5958 |
| bomStorSigma | 0,8774 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2467,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2953,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.24
- Løpskapasitet
- 6.53
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 5.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.05.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6054 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4875 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0943 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4815 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9961 |
| bomVekt | 0,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4143 |
| bomStorSigma | 0,8162 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1644,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2005,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 21.08.2019 O-Sjuer 8, bom 4.57 | 39 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3, bom 11.55 | 134 | – |
| Bom over ti minutter | 15 | 22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3, bom 11.55 | 134 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | B3 | 27.19 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | B3 | 54.38 | 10 | 11.22 | 15.15 | 3.10 | 19.35 | 5.54 | |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | B3 | 1.03.16 | 38 | 19.50 | 20.30 | 6.26 | 21.06 | 6.40 | |
| 19.05.2019 | KM sprint NTOK og STOK | H 13-14 | 18.32 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | B3 | 57.48 | 17 | 18.32 | 20.51 | 6.41 | 21.06 | 6.40 | |
| 09.05.2019 | TA-Sprint 5, finale | H1314 | 18.27 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | TA-Sprint 4 | H13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | H 13-14 | 1.19.56 | 11 /14 | 42.50 | (32.48) | 17.35 | 21.06 | 6.40 | |
| 25.04.2019 | TA-Sprint 3 | H 13-14 | 19.27 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | A 4 | 38.05 | 21 | 3.01 | 13.14 | 1.03 | 14.48 | 1.49 | – |
| 11.04.2019 | TA-Sprint 2 | H 13-14 | 19.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2019 | T-A-sprint 1 | H 13-14 | 19.10 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2018 | O-sjuer nr. 9 | B3/C5 | 15.35 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | C2 | 45.17 | 31 | 15.50 | (20.54) | 7.18 | 13.19 | 2.03 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | C2 | 19.49 | 3 | 1.04 | 11.21 | 0.37 | 12.37 | 1.35 | |
| 23.05.2018 | O-sjuer nr 5 | B3 | 1.10.24 | 20 | 30.09 | (29.01) | 12.25 | 19.33 | 3.37 | |
| 16.05.2018 | O-sjuer nr. 4 | C2 | 34.04 | 11 | 8.17 | 14.19 | 3.29 | 12.40 | 1.46 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | B3 | 1.22.55 | 30 | 12.34 | 26.57 | 4.05 | 19.33 | 3.37 | |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | H 11-12 | 17.23 | 2 /6 | 0.09 | 13.19 | 0.07 | 13.31 | 1.30 | |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | B3/C5 | 26.14 | 11 | 4.50 | 17.03 | 3.09 | 16.20 | 2.03 | |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | N1/C2 | 14.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Stafett - Individuelle klasser | Dir C | 1.22.58 | 5 /5 | 24.50 | 31.11 | 9.20 | – | – | – |
| 23.08.2017 | Bygdakamp 4 | C 2 | 30.21 | 10 | 2.04 | 14.05 | 0.58 | 13.16 | 1.34 | |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | C2 | 35.16 | 7 | 9.56 | 14.58 | 4.13 | 13.16 | 1.34 | |
| 21.06.2017 | O-sjuer 7 | C2 | 27.19 | 2 | 4.19 | 12.55 | 2.02 | 12.49 | 1.19 | |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | C 2 | 14.36 | 11 | 0.14 | 11.35 | 0.11 | 12.49 | 1.19 | |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | C2 | 22.00 | 8 | 1.28 | 12.51 | 0.51 | 12.36 | 1.28 | |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | C 2 | 23.41 | 4 | 1.49 | 10.32 | 0.48 | 12.36 | 1.28 | |
| 18.05.2017 | TA-sprint 4 | H 11-12 | 16.19 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2017 | TA-sprint 2 | H11-12 | 10.01 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2016 | O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap | C2 | 32.36 | 2 | 2.14 | 14.04 | 0.58 | 14.16 | 1.59 | |
| 17.08.2016 | O-sjuer nr. 8 | C2 | 1.00.30 | 16 | 17.02 | (22.19) | 6.17 | 14.09 | 2.08 | |
| 08.06.2016 | O-sjuer nr. 6 | C2 | 43.45 | 8 | 10.12 | 15.22 | 3.35 | 13.07 | 1.31 | |
| 01.06.2016 | Bygdakamp 3 | B3/C5 | 25.54 | 37 | 4.43 | 22.55 | 4.10 | 19.37 | 2.09 | |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | C2 | 26.54 | 14 | 3.30 | 13.34 | 1.46 | 12.33 | 1.06 | – |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | B3/C5 | 27.18 | 23 | 0.41 | 19.04 | 0.29 | 18.55 | 1.46 | |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | C2 | 38.01 | 15 | 3.48 | 12.00 | 1.12 | 12.33 | 1.06 | – |
| 27.04.2016 | O-sjuer nr. 3 | C2 | 19.36 | 1 | 2.19 | 10.21 | 1.13 | – | – | – |
| 20.04.2016 | O-sjuer nr. 2 | N1/C2 | 7.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2015 | O-sjuer nr 10 | B3/C5 | 25.54 | 37 | 4.43 | 23.38 | 4.18 | 19.32 | 2.30 | – |
| 03.06.2015 | Bygdakamp 2 | B3/C5 | 25.54 | 40 | 4.40 | 23.56 | 4.19 | – | – | – |
| 27.05.2015 | TA-sprint løp 5, finale | O15 | 23.38 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | N1 | 15.21 | – | 1.42 | 12.52 | 1.26 | 13.16 | 1.24 | – |
| 29.04.2015 | O-sjuer nr 3 | N1 | 18.18 | – | 4.03 | 16.05 | 3.34 | – | – | – |
| 22.04.2015 | O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint | N1 | 17.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2015 | O-sjuer nr 1 | N1 | 21.17 | – | – | – | – | – | – | – |