Løperprofil
Per Spik
Leksands OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
53 løp
Sprintrankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 9.12
- O-evne
- 0.51
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 28
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 52 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2061 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,21 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,016 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 28,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8503 |
| bomVekt | 240,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,323 |
| bomStorSigma | 0,7074 |
| antallBom | 104 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0635 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 12,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5152 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0172 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2449,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2675,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.48
- Løpskapasitet
- 7.37
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0613 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0717 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0593 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0289 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8271 |
| bomVekt | 62,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3246 |
| bomStorSigma | 0,6231 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0443 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0062 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0336 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2826,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2893,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 18.10.2026 Helg utan älg, etapp 2, medel, bom 2.18 | 88 | – |
| Bom over fem minutter | 242 | 11.07.2024 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.37 | 242 | – |
| Bom over ti minutter | 242 | 11.07.2024 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.37 | 346 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | Svart 5,0 | 49.32 | 7 /42 | 4.59 | 11.06 | 1.07 | 10.03 | 0.51 | |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | Svart 5,0 | 52.44 | 5 /29 | 3.07 | 10.34 | 0.37 | 10.03 | 0.51 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M60-2 | 46.07 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M60A | 19.02 | 54 /81 | 0.02 | 7.45 | 0.01 | 7.46 | 0.12 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M60-2 | 15.25 | 14 /67 | 0.04 | 7.25 | 0.02 | 7.46 | 0.12 | |
| 09.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart | H60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2026 | Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång | H60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel | H60 | 29.08 | 11 /28 | 2.16 | 10.13 | 0.48 | 9.43 | 0.47 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | H60 | 47.59 | 7 /38 | 2.30 | 8.44 | 0.27 | 9.34 | 0.46 | |
| 21.04.2025 | Uppsala möte, lång | H60 | 47.16 | 6 /36 | 1.45 | 8.41 | 0.19 | 9.34 | 0.47 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M60 | 58.18 | 34 /123 | 7.01 | 11.14 | 1.21 | 9.34 | 0.48 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M60 | 32.36 | 11 /130 | 0.47 | 10.06 | 0.15 | 9.34 | 0.48 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M60 | 53.11 | 18 /130 | 4.43 | 10.30 | 0.56 | 9.34 | 0.48 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Swedish League, #10, medel (WRE) + Tuna Ting, lång | H60 | 44.55 | 5 /30 | 3.36 | 9.02 | 0.43 | 9.19 | 0.49 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | H60 | 57.26 | 1 /16 | 2.16 | 8.17 | 0.20 | 9.19 | 0.49 | |
| 01.09.2024 | Veteran-SM, lång | H60 | 56.38 | 16 /79 | 5.12 | 9.22 | 0.52 | 9.19 | 0.49 | |
| 31.08.2024 | Veteran-SM, medel | H60 | 26.30 | 3 /97 | 1.06 | 7.51 | 0.20 | 9.19 | 0.49 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M60A | 54.58 | 16 /74 | 1.57 | 8.28 | 0.18 | 9.19 | 0.49 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M60A | 31.39 | 19 /79 | 3.22 | 8.42 | 0.55 | 9.19 | 0.49 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M60-4 | 40.50 | 4 /71 | 0.37 | 8.01 | 0.07 | 9.19 | 0.49 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M60C | 13.53 | 1 /78 | 0.25 | 6.51 | 0.12 | 7.12 | 0.16 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M60-4 | 18.44 | 53 /78 | 4.26 | 8.53 | 2.06 | 7.12 | 0.16 | |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H60 | 1.03.29 | 13 /34 | 18.38 | 12.17 | 3.36 | 9.35 | 0.53 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H60 | 29.53 | 2 /34 | 0.54 | 8.36 | 0.16 | 9.35 | 0.53 | |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H60 | 28.21 | 1 /34 | 0.38 | 8.08 | 0.11 | 9.35 | 0.53 | |
| 07.07.2024 | Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång | H60 | 49.34 | 2 /23 | 3.34 | 8.43 | 0.38 | 9.35 | 0.53 | |
| 06.07.2024 | Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel | H60 | 32.06 | 1 /23 | 1.15 | 9.00 | 0.21 | 9.35 | 0.53 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | H60 | 35.23 | 6 /46 | 1.39 | 9.28 | 0.26 | 9.48 | 0.53 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | H60 | 28.17 | 9 /32 | 3.53 | 9.51 | 1.21 | 9.46 | 0.54 | |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | Svår 5 km | 45.16 | 9 /25 | 4.17 | 9.56 | 0.56 | 9.46 | 0.54 | |
| 21.10.2023 | CEOP 2023 - Media | M-55 | 33.41 | 14 /85 | 6.54 | 11.43 | 2.24 | 9.48 | 0.55 | |
| 27.08.2023 | IFK Mora OK, dag 2, medel | H55 | 33.35 | 3 /8 | 1.14 | 8.52 | 0.20 | 9.44 | 0.54 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M55-A | 1.14.17 | 40 /80 | 5.29 | 10.11 | 0.45 | 9.44 | 0.54 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M55-A | 36.55 | 43 /80 | 5.26 | 9.55 | 1.28 | 9.44 | 0.54 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M55-1 | 51.12 | 5 /54 | 1.50 | 8.45 | 0.19 | 9.44 | 0.54 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M55-A | 13.46 | 40 /81 | 0.02 | 6.39 | 0.01 | 6.53 | 0.10 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M55-1 | 12.47 | 8 /51 | 0.05 | 6.21 | 0.02 | 6.53 | 0.10 | |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H55 | 55.57 | 15 /35 | 14.23 | 11.43 | 3.01 | 9.47 | 0.54 | |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | H55 | 27.39 | 5 /35 | 0.35 | 9.14 | 0.12 | 9.47 | 0.54 | |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | H55 | 50.29 | 23 /35 | 16.18 | 13.09 | 4.15 | 9.47 | 0.54 | |
| 09.07.2023 | Gotlands 2-dagars | H55 | 54.57 | 3 /18 | 1.59 | 9.10 | 0.20 | 9.47 | 0.54 | |
| 08.07.2023 | Gotlands 2-dagars | H55 | 34.58 | 3 /18 | 3.04 | 9.22 | 0.49 | 9.47 | 0.54 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 35.31 | 7 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 46.09 | 7 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 52.58 | 5 /26 | 1.25 | 9.04 | 0.15 | 9.31 | 0.40 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 38.30 | 8 /27 | 2.14 | 9.33 | 0.33 | 9.31 | 0.40 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | H55 | 30.05 | 12 /44 | 0.31 | 9.07 | 0.09 | 9.31 | 0.40 | |
| 14.05.2023 | OL-touren Falun, lång | H35 | 1.17.50 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | H55 | 34.47 | 5 /19 | 5.22 | 9.52 | 1.31 | 9.27 | 0.43 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M55 | 55.10 | 20 /93 | 6.33 | 9.59 | 1.11 | 9.19 | 0.41 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M55 | 31.46 | 18 /95 | 3.39 | 9.39 | 1.07 | 9.19 | 0.41 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M55 | 53.13 | 7 /99 | 3.01 | 9.04 | 0.31 | 9.19 | 0.41 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M55 | 48.49 | 60 /103 | 7.42 | 13.00 | 2.03 | 9.19 | 0.41 | |
| 16.10.2022 | Helg utan älg | H55 | 21.47 | 4 /40 | 0.23 | 8.47 | 0.09 | 8.55 | 0.30 | |
| 15.10.2022 | Helg utan älg | H55 | 47.32 | 7 /40 | 1.45 | 8.43 | 0.19 | 8.55 | 0.30 | |
| 11.09.2022 | SM, publiktävling (Bjursåsluffen) | H55 | 56.08 | 6 /20 | 4.24 | 9.04 | 0.43 | 8.53 | 0.34 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H55 Kort | 35.12 | 8 /230 | 2.30 | 9.29 | 0.40 | 8.45 | 0.30 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H55 Kort | 20.34 | 2 /230 | 0.43 | 8.01 | 0.17 | 8.45 | 0.30 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H55 Kort | 32.45 | 3 /230 | 1.54 | 8.30 | 0.30 | 8.45 | 0.30 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H55 Kort | 39.37 | 7 /230 | 1.47 | 9.12 | 0.25 | 8.45 | 0.30 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H55 Kort | 33.56 | 9 /230 | 1.04 | 8.55 | 0.17 | 8.45 | 0.30 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M55-A | 56.29 | 8 /83 | 3.09 | 8.06 | 0.27 | 8.45 | 0.30 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M55-A | 35.36 | 15 /81 | 4.45 | 8.37 | 1.09 | 8.45 | 0.30 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M55-3 | 43.17 | 2 /64 | 0.56 | 7.35 | 0.10 | 8.45 | 0.30 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M55-A | 17.21 | 48 /82 | 1.38 | 7.30 | 0.42 | 7.11 | 0.11 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M55-2 | 16.36 | 11 /61 | 0.49 | 6.44 | 0.20 | 7.11 | 0.11 | – |
| 24.10.2021 | City Long Distance | SuperVet Men (H55-64) | 54.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | Forest Middle Distance | SuperVet Men (H55-64) | 30.53 | 1 /44 | 0.53 | 8.13 | 0.14 | 9.13 | 0.32 | – |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | H55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | H55 | 25.38 | 1 /29 | 0.12 | 8.30 | 0.04 | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |