Løperprofil
Anne Siri Halaas Appenzeller
Fossum
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
5 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.30
- Løpskapasitet
- 10.22
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0881 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1826 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1002 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1557 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,071 |
| bomVekt | 8,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3744 |
| bomStorSigma | 0,7078 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2760,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3060,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 11.52
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 13,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0782 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1386 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1079 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3728 |
| bomVekt | 29,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1448 |
| bomStorSigma | 0,5928 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0549 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0633 |
| havariVekt | 1,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8587 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | −0,0072 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2801 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3141,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 15,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 19.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2885 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,25 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1528 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,193 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8738 |
| bomVekt | 6,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,493 |
| bomStorSigma | 0,7752 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0343 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0319 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5509 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2274,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2606,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 23.06.2024 Norsk O-Festival lang, bom 2.03 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 225 | 12.05.2019 Knut Valstads minneløp, bom 11.47 | 225 | – |
| Bom over ti minutter | 225 | 12.05.2019 Knut Valstads minneløp, bom 11.47 | 225 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 11-12 | 40.20 | 50 /55 | 6.06 | 18.55 | 2.52 | 15.50 | 1.27 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 11-12 | 37.41 | 45 /57 | 5.59 | 20.25 | 3.14 | 15.50 | 1.27 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | C-åpen 10-16 | 4.14.26 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Rekruttløp 8-12 år | D 11-12 | 36.37 | 7 /11 | 6.43 | 18.41 | 3.26 | 15.50 | 1.27 | |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | D 11-12 | 21.11 | 2 /16 | 0.50 | 10.34 | 0.25 | 12.24 | 0.52 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D11 | 40.04 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | D 11-12 | 20.28 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D11-12 | 32.07 | 8 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | D 11-12 | 24.40 | 7 /23 | 1.01 | 13.26 | 0.33 | 13.54 | 1.02 | – |
| 06.06.2023 | Nabokarusell #2 | D1112 | 29.01 | 8 /17 | 2.31 | 14.07 | 1.13 | 15.04 | 1.01 | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 32.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Eikerløpet | C-åpen 10-16 | 47.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | Rekruttløp for Fossumløpere | D 11-12 | 1.05.28 | 7 /8 | 9.46 | 22.53 | 3.25 | – | – | – |
| 07.06.2022 | Rekruttløp Fossum IF | C-åpen | 41.13 | 3 /6 | 3.38 | 17.25 | 1.32 | – | – | – |
| 05.06.2022 | Pinseløpet dag 2, på Skrim ved KOL & OTO | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | C-åpen 10-16 | 40.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Eikerløpet | C-åpen 10-16 | 54.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Åpen trening Burudvann | N | 28.20 | – | 3.27 | 15.18 | 1.52 | 15.28 | 1.25 | |
| 14.05.2022 | Fossumløpet 2022 med Trimtex-cup | N2-åpen 17- | 43.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | N2-åpen 9-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Rekruttløp for Fossum-rekrutter | N1-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Fossum Klubbmesterskap | N-løype | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom og PWT-cup | N-åpen | 50.53 | – | 4.02 | (27.05) | 2.09 | 17.47 | 1.27 | |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Jonsokløpet | D 9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2021 | Fossum rekrutt treningsløp | D 9-10 | 47.47 | – | 3.19 | 16.57 | 1.11 | 15.46 | 1.22 | |
| 01.09.2020 | Rekrutt og råtassløp | N-åpen K | 18.24 | 1 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Fossum Klubbmesterskap | N-løype | 18.44 | 3 | 0.37 | 10.38 | 0.21 | 13.50 | 1.35 | |
| 21.06.2020 | Jonsokløpet | N-åpen | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2019 | Marum-mila | N-2.5 km | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2019 | Jonsokløpet | D 9-10 | 25.17 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 56.07 | – | 13.15 | (29.58) | 7.04 | 20.05 | 2.19 | |
| 05.05.2019 | Skjærgårdsløpene | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2019 | Smaaleneneløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | N-åpen | 32.19 | – | 4.14 | 21.58 | 2.53 | 17.37 | 1.27 | |
| 04.07.2018 | Veritas Sommerløp Linderudkollen | N-løype | 18.44 | 3 | 0.37 | 10.50 | 0.21 | 13.38 | 1.07 | – |
| 02.06.2018 | 100 års jubileumsløp | N-åpen | 43.57 | – | 5.50 | 17.23 | 2.18 | – | – | – |