Løperprofil
Maren Musum
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 11.00
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0276 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2242 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2138 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0467 |
| bomVekt | 6,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3512 |
| bomStorSigma | 0,7291 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0732 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3776 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2930,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3221,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.54
- Løpskapasitet
- 7.42
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.00
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.04.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0507 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2414 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0614 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,965 |
| bomVekt | 4,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2327 |
| bomStorSigma | 0,7052 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4032 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2857,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2932,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.30
- Løpskapasitet
- 13.03
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 18.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0226 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3259 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1913 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9634 |
| bomVekt | 4,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3772 |
| bomStorSigma | 0,7851 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3082,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3426,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.54
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 01.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3597 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3717 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0879 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9471 |
| bomVekt | 3,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2371 |
| bomStorSigma | 0,7229 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2101,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2369,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 102 | 02.06.2021 O-karusell 2, bom 3.28 | 102 | – |
| Bom over fem minutter | 240 | 19.06.2019 O-karusell 4, mellomdistanse, bom 5.36 | 240 | – |
| Bom over ti minutter | 292 | hele karrieren siden 2018 | 292 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C2 | 42.57 | 25 | 1.02 | 19.53 | 0.29 | 17.16 | 1.02 | |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | C2 | 26.00 | 19 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | T-A-sprint 3 | D 11-12 | 16.51 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | T-A-sprint 2 | D 11-12 | 17.42 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | O-karusell 6 | Råtass | 41.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | N1 | 24.48 | – | 1.20 | 10.14 | 0.33 | 11.08 | 0.38 | |
| 25.08.2021 | O-karusell 5 | råtass | 30.48 | – | 2.28 | 15.07 | 1.13 | 13.36 | 0.56 | |
| 23.06.2021 | O-karusell 4 | råtass | 19.17 | – | 0.39 | 11.47 | 0.24 | 13.24 | 0.53 | |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | Råtass | 17.58 | – | 0.13 | 12.54 | 0.09 | 13.24 | 0.53 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | C2 | 50.23 | 30 | 2.15 | 19.20 | 0.52 | 17.55 | 1.12 | |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | råtass | 30.21 | – | 6.02 | 16.28 | 3.16 | 13.24 | 0.53 | |
| 19.05.2021 | O-karusell 1 | C2 | 28.16 | 24 /26 | 2.48 | 19.34 | 1.56 | 17.33 | 1.23 | |
| 29.04.2021 | TA-sprint | Å1,5 | 31.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2021 | T-A-sprint 3 | Åpen 1.5 | 24.35 | 10 /12 | 5.44 | (19.19) | 4.30 | 13.13 | 0.14 | |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 30.25 | 33 | 1.56 | 14.22 | 0.55 | 15.46 | 1.28 | – |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | N1 | 24.48 | – | 1.20 | 12.05 | 0.39 | 13.18 | 0.42 | |
| 09.09.2020 | O-karusell 5 | råtass | 22.45 | – | 1.08 | 12.01 | 0.36 | 11.52 | 0.07 | |
| 02.09.2020 | O-karusell 4 | råtass | 21.56 | – | 1.41 | 10.30 | 0.48 | 12.58 | 0.43 | |
| 22.08.2020 | Markaløpet | N-åpen | 26.55 | 4 /7 | 1.13 | 15.56 | 0.43 | 14.56 | 0.54 | – |
| 12.08.2020 | O-karusell 3/klubbmesterskap | Råtass | 32.01 | – | 2.03 | 13.57 | 0.54 | 14.32 | 0.48 | |
| 05.08.2020 | Treningsløp | Råtass | 47.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2020 | O-karusell 2 | R | 13.43 | – | 0.57 | 12.24 | 0.52 | 11.12 | 0.08 | |
| 13.06.2020 | KM mellomdistanse NTOK | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | O-karusell 7/åpen ultralangdistanse | Råtass | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 25.00 | 36 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-karusell 6, mellomdistanse | råtass | 26.11 | – | 2.08 | 16.34 | 1.21 | 15.09 | 0.50 | |
| 28.08.2019 | Bygdakamp 5 | N1 | 21.39 | – | 2.15 | 13.11 | 1.22 | – | – | – |
| 21.08.2019 | O-karusell 5, forkorta lang, fellesstart | Råtass | 33.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | O-karusell 4, mellomdistanse | C2 | 56.12 | 9 /12 | 7.48 | 26.26 | 3.40 | – | – | – |
| 29.05.2019 | O-karusell 2, mellomdistanse | råtass | 12.28 | – | 0.58 | 13.00 | 1.00 | 14.35 | 0.55 | |
| 15.05.2019 | O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag | Råtass | 15.42 | – | 0.23 | 9.10 | 0.13 | 11.00 | 0.07 | – |
| 04.04.2019 | T-A-sprint 1 | Åpen 1,5 | 23.30 | 15 /30 | 0.48 | 12.50 | 0.26 | – | – | – |
| 08.08.2018 | Treningsløp | Råtass | 24.34 | – | 2.53 | 16.18 | 1.55 | 16.21 | 0.59 | – |
| 25.04.2018 | Bygdakamp 1 | Råtass | 19.17 | – | 0.40 | 9.48 | 0.20 | – | – | – |