Løperprofil
Hanne Mong
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
B-rankingen
21 løp
Skogsrankingen
nr. 1137 av 2062
Nr. 1137 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 86 av 132 i klassen D40–44 · nr. 21 av 27 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 14.28
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0685 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0674 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,03 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4375 |
| bomVekt | 72,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6433 |
| bomStorSigma | 0,9177 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0517 |
| havariVekt | 3,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0053 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3445 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,005 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3226 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3850,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.04
- Løpskapasitet
- 9.50
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1943 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1936 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1523 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1341 |
| bomVekt | 2,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2177 |
| bomStorSigma | 0,6382 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3649,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3732,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 179 av 335
Nr. 179 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 10 av 27 i klassen D40–44 · nr. 3 av 7 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 16.26
- Løpskapasitet
- 12.14
- O-evne
- 4.12
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 145 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0455 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0537 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0904 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0269 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,194 |
| bomVekt | 111,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9779 |
| bomStorSigma | 0,98 |
| antallBom | 70 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1118 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0985 |
| havariVekt | 8,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2142 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0058 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2878,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3865,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.46
- Løpskapasitet
- 9.51
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 26.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,26 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3485 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0983 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1924 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9404 |
| bomVekt | 5,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5875 |
| bomStorSigma | 0,8928 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,84 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2324,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2777,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 14.28 | 43 | nr. 6943 |
| Bom over fem minutter | 3 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 14.28 | 61 | nr. 7764 |
| Bom over ti minutter | 3 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 14.28 | 116 | nr. 8078 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 1.12.44 | 50 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Veteran tour Oslofjord Koll | D 17- | 1.06.10 | 9 /10 | 13.39 | 15.56 | 3.17 | 14.27 | 2.21 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.05.01 | 12 /17 | 25.14 | 20.21 | 7.54 | 16.23 | 4.03 | |
| 07.06.2026 | Knut Valstads minneløp | B-åpen 17- | 1.23.03 | 7 /15 | 20.24 | 19.09 | 4.42 | 16.23 | 3.50 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | B-åpen 17- | 52.34 | 4 /21 | 12.14 | 14.42 | 3.25 | 15.54 | 3.46 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 35.30 | 9 /46 | 5.31 | 13.47 | 2.10 | 16.20 | 3.56 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.18.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2025 | Juleløp EOK Vannbassengene | Damer - lang løype | 53.10 | 5 /7 | 6.06 | 11.39 | 1.20 | 13.45 | 2.28 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Damer - kort løype | 1.16.43 | 3 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2025 | Østerøya Rundt | D 5 km | 45.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2025 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.08.33 | 5 /16 | 11.40 | 14.32 | 2.28 | 16.55 | 4.04 | |
| 13.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 2 | AK-åpen 17- | 43.16 | 3 /10 | 6.35 | 12.51 | 1.57 | 14.24 | 2.36 | |
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | AK-åpen 17- | 58.19 | 4 /19 | 5.36 | 12.43 | 1.13 | 14.24 | 2.36 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.05.56 | 68 /109 | 24.52 | 18.38 | 7.02 | 17.25 | 4.22 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 52.45 | 67 /127 | 17.34 | 19.38 | 6.32 | 17.25 | 4.22 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 47.38 | 23 /48 | 9.54 | 15.47 | 3.17 | 17.25 | 4.22 | |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.12.06 | 29 /48 | 21.03 | 20.20 | 5.56 | 17.31 | 3.52 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | B-åpen 17- | 1.10.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | B-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 48.08 | 12 /43 | 4.51 | 15.15 | 1.32 | 16.48 | 3.28 | |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | B-åpen 17- | 39.25 | 6 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Tøffen 2024 | DTøfflus | 46.50 | 4 /17 | 4.51 | 13.52 | 1.26 | 15.19 | 2.35 | |
| 26.10.2024 | Skiensmila | Halvmila | 58.32 | 14 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 52.10 | 16 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | AK-åpen | 53.48 | 19 /20 | 19.16 | 20.52 | 7.28 | 15.53 | 2.56 | |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | B-åpen 17- | 59.56 | 4 /12 | 8.52 | 12.53 | 1.54 | 16.52 | 3.42 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.31.25 | 67 /101 | 23.48 | 20.11 | 5.15 | 17.29 | 3.36 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 1.11.59 | 100 /128 | 23.36 | 23.04 | 7.34 | 17.29 | 3.36 | |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | B-åpen 17- | 57.20 | 4 /27 | 6.34 | 13.05 | 1.30 | 17.29 | 3.36 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 43.05 | 15 /49 | 3.46 | 15.06 | 1.19 | 16.02 | 2.29 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | B-åpen 17- | 1.16.07 | 21 /68 | 10.08 | 15.14 | 2.02 | 16.40 | 2.44 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 55.04 | 54 /93 | 17.07 | 19.54 | 6.11 | 16.40 | 2.44 | |
| 13.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d mellom | 38.11 | 3 /10 | 10.02 | 15.46 | 4.09 | 14.18 | 2.25 | |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | d mellom | 29.26 | 5 /13 | 4.50 | 11.21 | 1.52 | – | – | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | mellom | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | Grenlandskarusellen løp 3 | B-åpen 17- | 25.09 | 1 /6 | 0.24 | 14.29 | 0.14 | 16.23 | 1.39 | |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.05.13 | 5 /7 | 1.04 | 19.08 | 0.19 | 18.19 | 1.56 | |
| 11.06.2022 | Hjalmarløpet, KM mellom | B-åpen 17- | 27.26 | 3 /7 | 6.29 | 20.24 | 4.49 | 18.19 | 1.56 | |
| 26.05.2022 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 44.57 | 4 /18 | 0.59 | 13.28 | 0.18 | 13.08 | 1.49 | |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2022 | Vårløp | C 17- | 1.36.57 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 33.08 | 9 /16 | 10.18 | 15.45 | 4.54 | 13.00 | 2.17 | – |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 32.59 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 22.42 | 2 /12 | 4.50 | 12.53 | 2.45 | 13.00 | 2.17 | – |
| 16.10.2021 | Blodslitet | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Harald Thons minneløp | C-åpen 17- | 1.00.00 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 7 | Lang | 49.23 | 28 /33 | 10.29 | 16.00 | 3.24 | 14.37 | 2.28 | |
| 15.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 6 | Lang | 46.28 | 25 /30 | 11.24 | 14.02 | 3.27 | 14.37 | 2.28 | |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Lang | 46.02 | 16 /25 | 5.29 | 13.44 | 1.38 | 14.37 | 2.28 | |
| 01.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 4 | Lang | 46.15 | 22 /33 | 7.39 | 14.23 | 2.23 | 14.37 | 2.28 | |
| 29.08.2020 | Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 57.21 | 2 /11 | 9.36 | 16.32 | 2.46 | 15.51 | 2.07 | – |
| 25.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 3 | L | 56.41 | 25 /34 | 10.39 | 15.40 | 2.57 | 14.45 | 2.22 | |
| 18.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 2 | M | 27.26 | 5 /28 | 3.34 | 12.28 | 1.37 | 14.45 | 2.22 | |
| 19.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 2 | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 1 | B-åpen 17- | 48.50 | 4 /28 | 1.44 | 14.53 | 0.32 | – | – | – |
| 28.06.2020 | KM Vestfold - Telemark i Langangen - Mellomdistanse | C-åpen 17- | 47.52 | 1 /3 | 6.30 | 14.17 | 1.56 | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, OK Moss | B-åpen | 1.04.07 | 17 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2019 | Juleløp/Vinterkarusell EOK 2 Vannbassengene | Damer - mellomlang løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2019 | Røsskleivaløpet | D17 | 43.12 | 3 /17 | 1.01 | (10.14) | 0.14 | 16.01 | 3.02 | |
| 19.10.2019 | Blodslitet | Damer åpen B | 1.14.16 | 15 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Folloløpet med Trimtex Cup | Direkte C | 42.30 | 6 /12 | 12.34 | 17.15 | 5.06 | 17.11 | 3.22 | |
| 24.08.2019 | KM lang - Askerløpet med Trimtex Cup | Dir C | 42.37 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | NSK Cup nr 3 2019, Klubbmesterskap | D17C | 40.29 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenC2 | 1.41.17 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir C | 1.09.49 | 21 /38 | 28.10 | 24.11 | 9.45 | 17.45 | 3.27 | |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | DIRC | 54.52 | 4 /13 | 5.10 | 15.29 | 1.27 | 17.45 | 3.27 | |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | Direkte C | 56.06 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | DirC | 50.11 | 7 /14 | 14.30 | 19.42 | 5.41 | 17.56 | 3.24 | |
| 27.04.2019 | Morgenfrisk i Follo #1 | BC | 1.01.01 | 6 /8 | 10.31 | 18.03 | 3.07 | 18.17 | 3.20 | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-C | 1.24.27 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | Åpen C | 56.50 | 19 /20 | 24.37 | 28.39 | 12.25 | – | – | – |