Løperprofil
Olivier Champigny
ACA Aix en Provence
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.35
- Løpskapasitet
- 6.41
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 04.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5252 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0701 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1368 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7601 |
| bomVekt | 25,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4842 |
| bomStorSigma | 0,7369 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0453 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6435 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1777,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2020,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 7.41
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5703 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0723 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2991 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9676 |
| bomVekt | 3,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4844 |
| bomStorSigma | 0,8305 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9573 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1808,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2234,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 04.08.2023 O'France 2023 - Etape 5, bom 2.16 | 47 | – |
| Bom over fem minutter | 78 | 26.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 2, bom 7.59 | 95 | – |
| Bom over ti minutter | 174 | hele karrieren siden 2019 | 174 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | H18 | 51.07 | 4 /54 | 2.57 | 7.22 | 0.26 | 8.04 | 0.44 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | H18 | 31.53 | 11 /58 | 2.39 | 7.48 | 0.39 | 8.04 | 0.44 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H17-20 Kort | 41.58 | 1 /97 | 0.59 | 7.59 | 0.11 | 8.05 | 0.49 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H17-20 Kort | 22.31 | 1 /97 | 1.42 | 7.29 | 0.34 | 8.05 | 0.49 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H17-20 Kort | 42.45 | 1 /97 | 3.19 | 7.23 | 0.34 | 8.05 | 0.49 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H17-20 Kort | 55.31 | 4 /97 | 10.42 | 8.34 | 1.39 | 8.05 | 0.49 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H17-20 Kort | 34.39 | 1 /97 | 4.12 | 7.44 | 0.56 | 8.05 | 0.49 | – |
| 01.08.2021 | Championnat de France de Moyenne Distance - WRE | H16 | 25.15 | 1 /39 | 0.23 | 6.16 | 0.06 | 7.41 | 0.29 | – |
| 31.07.2021 | Nationale Sud-Est Longue Distance - WRE | H16 | 52.40 | 2 /39 | 0.35 | 6.37 | 0.04 | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M -14 | 33.27 | 8 /37 | 4.15 | 10.58 | 1.24 | 10.58 | 0.50 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M -14 | 18.44 | 6 /37 | 0.06 | 9.50 | 0.03 | 10.58 | 0.50 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M -14 | 19.58 | 1 /25 | 0.57 | 10.05 | 0.29 | 10.58 | 0.50 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M -14 | 24.19 | 3 /13 | 0.55 | 10.11 | 0.23 | 10.58 | 0.50 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M -14 | 23.41 | 1 /14 | 1.20 | 10.59 | 0.37 | 10.58 | 0.50 | – |