Løperprofil
Paula Kyyrönen
Kouvolan Suunnistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
Sprintrankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.27
- Løpskapasitet
- 20.53
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i juli (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6136 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6109 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0806 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0261 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8801 |
| bomVekt | 73,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6561 |
| bomStorSigma | 0,993 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,099 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 6,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8562 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0095 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5559 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5975,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.54
- Løpskapasitet
- 12.40
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4472 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4377 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0555 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0277 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9084 |
| bomVekt | 43,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4133 |
| bomStorSigma | 0,723 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0538 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 3,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3954 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0038 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4698,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4784,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 4.30 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 8.14 | 151 | – |
| Bom over ti minutter | 156 | 15.08.2023 WMOC 2023 Forest Qualificatio, bom 11.01 | 157 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | W80A | 1.00.38 | 15 /26 | 12.53 | 23.58 | 5.06 | 22.28 | 1.37 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | W80A | 42.41 | 16 /26 | 4.23 | 23.02 | 2.22 | 22.28 | 1.37 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | W80-1 | 37.57 | 13 /51 | 1.19 | 21.35 | 0.45 | 22.28 | 1.37 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | W80A | 20.03 | 14 /23 | 3.58 | 15.31 | 3.04 | 13.02 | 0.14 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | W80-1 | 16.45 | 10 /48 | 0.50 | 12.52 | 0.38 | 13.02 | 0.14 | |
| 29.06.2025 | 5 DAYS OF ITALY 2025 - Stage 2 | W80 | 14.57 | 1 /2 | 1.08 | 13.08 | 1.00 | 12.47 | 0.15 | |
| 28.06.2025 | 5 DAYS OF ITALY 2025 - Stage 1 | W80 | 54.29 | 1 /2 | 7.18 | 24.54 | 3.20 | 22.59 | 1.35 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W80 | 4.22.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W80 | 50.39 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W80 | 55.46 | 7 /26 | 3.40 | 22.17 | 1.28 | 22.28 | 1.33 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W80 | 40.00 | 8 /27 | 0.59 | 19.49 | 0.29 | 22.28 | 1.33 | |
| 19.10.2024 | VIII Trofeo Nazries Ciudad de Guadix - Media | F-75 | 44.43 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | VIII Trofeo Nazries Ciudad de Guadix - Cto. de España Sprint | F-75 | 14.06 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W80B | 55.13 | 2 /17 | 1.56 | 23.28 | 0.49 | 23.10 | 1.51 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W80A | 55.07 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W80-1 | 57.24 | 9 /58 | 1.37 | 18.55 | 0.32 | 23.10 | 1.51 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W80A | 15.38 | 10 /30 | 1.13 | 13.05 | 1.01 | 12.42 | 0.16 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W80-1 | 16.25 | 22 /59 | 2.39 | 14.21 | 2.19 | 12.42 | 0.16 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | W75-B | 1.00.36 | 9 /40 | 3.20 | 22.34 | 1.15 | 23.12 | 2.07 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | W75-B | 35.32 | 6 /44 | 6.10 | 22.03 | 3.50 | 23.12 | 2.07 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | W75-2 | 1.31.39 | 34 /48 | 17.41 | 29.40 | 5.43 | 23.12 | 2.07 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W75-A | 14.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W75-1 | 20.18 | 24 /47 | 3.05 | 14.25 | 2.11 | 12.54 | 0.18 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | W75 | 56.08 | 19 /35 | 6.55 | 22.52 | 2.49 | 21.50 | 2.02 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | W75 | 32.25 | 15 /36 | 2.52 | 21.30 | 1.54 | 21.50 | 2.02 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | W75 | 1.12.30 | 24 /35 | 12.43 | 24.31 | 4.18 | 21.50 | 2.02 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | W75 | 25.28 | 16 /36 | 1.12 | 19.47 | 0.56 | 21.50 | 2.02 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W75-A | 1.22.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W75-A | 1.16.02 | 37 /46 | 28.09 | 30.47 | 11.24 | 21.57 | 2.07 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W75-2 | 57.51 | 6 /44 | 4.04 | 17.53 | 1.15 | 21.57 | 2.07 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W75-A | 16.03 | 6 /44 | 0.07 | 11.10 | 0.05 | 13.24 | 0.17 | |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W75-1 | 24.21 | 19 /44 | 5.36 | 16.37 | 3.49 | 13.24 | 0.17 | |
| 20.02.2022 | NAOM22 - stage 3, middle Vale D'Ornas | D75 | 1.03.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2022 | NAOM22 - stage 1, middle Herd. Pereiro | D75 | 43.09 | 2 /2 | 0.58 | 20.35 | 0.28 | 22.13 | 1.28 | |
| 19.02.2022 | NAOM22 - stage 2, sprint Marvao | D75 | 21.56 | 2 /2 | 0.33 | 16.13 | 0.24 | 15.37 | 0.23 | – |
| 05.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Larga/Long | F-70 | 1.10.36 | 10 /11 | 11.33 | 24.48 | 4.03 | 22.20 | 1.43 | |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Media/Middle | F-70 | 48.08 | 6 /11 | 4.22 | 20.42 | 1.53 | 22.20 | 1.43 | |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Sprint | F-70 | 31.11 | 8 /9 | 9.34 | 21.47 | 6.41 | – | – | – |
| 24.10.2021 | City Long Distance | HyperVet Women (D75+) | 1.20.59 | 4 /5 | 10.05 | 25.11 | 3.08 | 23.00 | 1.33 | |
| 23.10.2021 | Forest Middle Distance | HyperVet Women (D75+) | 45.36 | 3 /4 | 4.31 | 23.33 | 2.20 | 23.00 | 1.33 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W 75- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 75- | 38.49 | 3 /7 | 2.07 | 19.14 | 1.03 | 21.06 | 1.17 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 75- | 56.15 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W 75- | 54.06 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 75- | 59.13 | 1 /3 | 5.15 | 23.30 | 2.05 | 21.06 | 1.17 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W 75- | 13.33 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |