Løperprofil
Augusts Velde
OK Azuolas
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 0.52
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i august (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 20.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1491 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1312 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1068 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1883 |
| bomVekt | 38,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0779 |
| bomStorSigma | 0,59 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0527 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,0155 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0129 |
| fartSesongSin | 0,0112 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2599,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2828,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.01
- Løpskapasitet
- 6.50
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1713 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1288 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0631 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1577 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0241 |
| bomVekt | 8,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1425 |
| bomStorSigma | 0,6672 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0575 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2363 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2532,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2603,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 94 | 30.07.2022 O-Ringen Uppsala, bom 2.03 | 168 | – |
| Bom over fem minutter | 283 | hele karrieren siden 2019 | 283 | – |
| Bom over ti minutter | 283 | hele karrieren siden 2019 | 283 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | ME | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | ME | 1.06.57 | 102 /117 | 4.32 | 12.21 | 0.50 | 11.00 | 0.50 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | ME | 2.46.15 | 90 /115 | 7.22 | 11.37 | 0.31 | 11.00 | 0.50 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | ME | 18.50 | 47 /72 | 1.09 | 7.51 | 0.29 | 7.19 | 0.11 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | ME | 1.07.32 | 107 /122 | 3.57 | 11.16 | 0.40 | 11.00 | 0.50 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H20 Elit | 1.48.26 | 90 /118 | 7.01 | 11.11 | 0.43 | 9.50 | 0.46 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H20 Elit | 48.41 | 82 /119 | 3.40 | 9.54 | 0.45 | 9.50 | 0.46 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H20 Elit | 17.42 | 92 /119 | 0.28 | 8.31 | 0.13 | 9.50 | 0.46 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H20 Elit | 1.53.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H20 Elit | 59.48 | 63 /119 | 2.33 | 8.37 | 0.22 | 9.50 | 0.46 | |
| 22.02.2022 | MOM 2022 - Chasing Start | M-E | 49.11 | 40 /67 | 3.16 | 9.10 | 0.37 | 9.28 | 0.41 | |
| 21.02.2022 | MOM 2022 - Sprint | M-E | 23.56 | 61 /70 | 0.55 | 7.09 | 0.16 | 7.14 | 0.11 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 17-18 E | 1.15.05 | 28 /41 | 2.56 | 9.39 | 0.23 | 9.35 | 0.39 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Norgescup Jr. | M 17-18E | 1.23.15 | 67 /78 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 17-18 E | 35.42 | 6 /14 | 1.05 | 8.27 | 0.15 | 9.35 | 0.39 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 17-18 E | 36.37 | 11 /22 | 2.16 | 8.30 | 0.32 | 9.35 | 0.39 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Norgescup Jr. | M 17-18E | 43.46 | 58 /81 | 4.08 | 10.22 | 0.59 | 9.35 | 0.39 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 17-18 E | 17.06 | 21 /35 | 0.04 | 6.08 | 0.01 | – | – | – |