Løperprofil
Urs Utzinger
Zimmerberg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.46
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 30.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2006 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2295 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0888 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0658 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8669 |
| bomVekt | 70,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6903 |
| bomStorSigma | 0,9321 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,037 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0144 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3016 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0106 |
| fartSesongSin | −0,0067 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2464,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2864,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.01
- Løpskapasitet
- 6.51
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1687 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2444 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0565 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0843 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9467 |
| bomVekt | 12,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1159 |
| bomStorSigma | 0,6555 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0551 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2538,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2601,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 30.05.2025 Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1, bom 8.13 | 49 | – |
| Bom over fem minutter | 14 | 30.05.2025 Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1, bom 8.13 | 96 | – |
| Bom over ti minutter | 54 | 18.02.2025 Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza, bom 11.28 | 149 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2025 | Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1 | Noir | 1.08.35 | 68 /89 | 14.49 | 11.39 | 2.31 | 10.38 | 1.30 | |
| 23.02.2025 | PROVOM 2025 Jour 3 MD Aubignosc | M60 | 26.53 | 2 /39 | 0.19 | 9.06 | 0.06 | 10.26 | 1.20 | |
| 21.02.2025 | PROVOM Jour 1 MD Vilhosc | M60 | 47.04 | 16 /38 | 11.52 | 14.20 | 3.37 | 10.26 | 1.20 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M60 | 47.58 | 23 /50 | 13.29 | 12.32 | 3.31 | 10.26 | 1.20 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M60 | 11.11 | 1 /50 | 0.00 | 6.17 | 0.00 | 6.44 | 0.11 | – |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M60 | 24.50 | 1 /66 | 1.00 | 8.46 | 0.21 | 10.26 | 1.20 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M60 | 1.00.19 | 1 /70 | 7.06 | 8.41 | 1.01 | 10.26 | 1.20 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-55 | 50.31 | 2 /48 | 0.35 | 8.21 | 0.06 | 10.35 | 1.19 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-55 | 13.51 | 7 /51 | 0.38 | 6.15 | 0.17 | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21 Lång | 1.59.56 | 109 /166 | 11.53 | 11.32 | 1.09 | 12.30 | 1.55 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H21 Lång | 48.02 | 93 /166 | 3.17 | 10.22 | 0.43 | 12.30 | 1.55 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H21 Lång | 2.03.40 | 100 /166 | 5.49 | 10.42 | 0.30 | 12.30 | 1.55 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H21 Lång | 2.48.16 | 120 /166 | 40.22 | 13.08 | 3.09 | 12.30 | 1.55 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21 Lång | 1.30.11 | 125 /167 | 6.15 | 13.47 | 0.57 | 12.30 | 1.55 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |