Løperprofil
Takanori Arata
Iruma-Shi OLC
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2642 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2829 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0757 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0349 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9885 |
| bomVekt | 73,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0853 |
| bomStorSigma | 0,52 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0554 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0094 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6995 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,007 |
| fartSesongSin | 0,0074 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2310,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2494,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 12.08.2026 WMOC 2026 Middle Final, bom 2.09 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 159 | hele karrieren siden 2019 | 159 | – |
| Bom over ti minutter | 159 | hele karrieren siden 2019 | 159 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M55A | 52.05 | 9 /78 | 0.57 | 8.06 | 0.09 | 9.19 | 0.38 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M55A | 32.55 | 33 /81 | 3.44 | 9.20 | 1.04 | 9.19 | 0.38 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M55-2 | 46.25 | 10 /56 | 2.13 | 9.12 | 0.26 | 9.19 | 0.38 | |
| 28.09.2025 | 2 Australian Long Distance Championships | M55A | 51.16 | 2 /18 | 1.15 | 8.51 | 0.13 | 9.52 | 0.45 | |
| 05.10.2024 | 6- Australian Long Distance Championship | Men 55A | 1.29.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M55 | 43.30 | 13 /59 | 3.46 | 9.39 | 0.50 | 10.24 | 0.56 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M55 | 1.22.36 | 27 /62 | 9.07 | 10.52 | 1.12 | 10.24 | 0.56 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M55 | 47.26 | 15 /64 | 4.30 | 10.16 | 0.58 | 10.24 | 0.56 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 50- | 31.38 | 20 /93 | 0.19 | 8.47 | 0.05 | 10.30 | 1.02 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 50- | 34.12 | 13 /50 | 0.49 | 9.13 | 0.13 | 10.30 | 1.02 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 50- | 45.57 | 39 /57 | 7.24 | 11.51 | 1.55 | 10.30 | 1.02 | – |