Løperprofil
Jett McComb
Australopers Orienteering Club
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
31 løp
Sprintrankingen
11 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.50
- Løpskapasitet
- 8.07
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 05.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3299 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3295 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0657 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0485 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7636 |
| bomVekt | 198,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2664 |
| bomStorSigma | 0,6843 |
| antallBom | 71 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0507 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,077 |
| havariVekt | 6,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0133 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7829 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0089 |
| fartSesongSin | 0,0114 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2161,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2350,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.55
- Løpskapasitet
- 5.50
- O-evne
- 0.06
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 05.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3307 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3347 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0699 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0334 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6185 |
| bomVekt | 108,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0417 |
| bomStorSigma | 0,5135 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0449 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 4,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,166 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0054 |
| fartSesongSin | −0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2160,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2195,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.43
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3899 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4135 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,301 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9355 |
| bomVekt | 2,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6257 |
| bomStorSigma | 0,8538 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9251 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2038,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2522,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 306 | 27.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 5, bom 2.11 | 306 | – |
| Bom over fem minutter | 350 | 23.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 2, bom 6.03 | 350 | – |
| Bom over ti minutter | 874 | hele karrieren siden 2019 | 874 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.04.2026 | AOC 2026 - Australian Sprint, Middle & Long Distance WRE Championships, day 3 - Australian Long Distance Championships | M21E | 1.43.31 | 14 /33 | 3.27 | 5.38 | 0.11 | 5.55 | 0.06 | |
| 04.04.2026 | AOC 2026 - Australian Sprint, Middle & Long Distance WRE Championships, day 2 - Australian Middle Distance Championships | M21E | 44.32 | 12 /43 | 0.18 | 5.19 | 0.02 | 5.55 | 0.06 | |
| 25.01.2026 | 2026 Oceania Individual Sprint Championship | M21E | 19.46 | 31 /42 | 0.17 | 6.32 | 0.06 | 6.27 | 0.06 | |
| 24.01.2026 | 2026 Oceania Knock Out Sprint Championship - Qualifier | Men H3 | 9.56 | 15 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | 7 Australian Middle Distance Championships | M20E | 46.18 | 9 /27 | 3.08 | 8.35 | 0.35 | 8.46 | 0.40 | |
| 28.09.2025 | 2 Australian Long Distance Championships | M20E | 1.49.48 | 9 /26 | 3.26 | 8.35 | 0.16 | 8.49 | 0.40 | |
| 27.09.2025 | 1 Australian Sprint Distance Championships | M20E | 15.09 | 16 /31 | 0.02 | 6.08 | 0.01 | 6.12 | 0.06 | |
| 21.04.2025 | Australian 3 Days 2025, race 3 - Poverty Reef | M20E | 51.45 | 9 /22 | 1.50 | 8.34 | 0.18 | 8.40 | 0.44 | |
| 20.04.2025 | Australian 3 Days 2025, race 2 - The Granites - WRE | M20E | 1.14.47 | 8 /22 | 3.19 | 8.48 | 0.23 | 8.40 | 0.44 | |
| 19.04.2025 | Australian 3 Days 2025, race 1 - Psalm Singing Gully - WRE | M20E | 25.52 | 3 /21 | 0.17 | 7.28 | 0.05 | 8.40 | 0.44 | |
| 18.04.2025 | Australian 3 Days 2025 - NOL Prologue & Public Sprint | M20E | 18.15 | 8 /24 | 0.02 | 5.38 | 0.01 | 6.01 | 0.07 | |
| 06.10.2024 | 7 - Australian Sprint Distance Championship | Men 20 Elite | 20.09 | 18 /27 | 0.33 | 6.35 | 0.11 | 6.36 | 0.09 | |
| 05.10.2024 | 6- Australian Long Distance Championship | Men 20 Elite | 1.49.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | 1- Australian Middle Distance Championship | Men 20 Elite | 47.36 | 9 /28 | 1.51 | 8.24 | 0.20 | 8.59 | 0.50 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H20 | 57.57 | 41 /153 | 4.17 | 8.17 | 0.37 | 9.02 | 0.52 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H20 | 29.55 | 35 /153 | 1.02 | 8.10 | 0.17 | 9.02 | 0.52 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H20 | 1.08.48 | 62 /153 | 5.26 | 8.59 | 0.43 | 9.02 | 0.52 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H20 | 46.52 | 103 /153 | 14.36 | 11.41 | 3.38 | 9.02 | 0.52 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H20 | 1.10.06 | 55 /143 | 4.52 | 8.29 | 0.35 | 9.02 | 0.52 | |
| 30.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 3 | M20 | 42.02 | 3 /5 | 3.52 | 8.46 | 0.48 | 8.47 | 0.41 | |
| 29.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 2 | M20 | 56.39 | 1 /6 | 5.17 | 8.04 | 0.45 | 8.47 | 0.41 | |
| 28.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 1 | M20 | 1.13.50 | 2 /5 | 2.24 | 8.01 | 0.16 | 8.47 | 0.41 | |
| 01.04.2024 | Australian 3 Days 2024, day 3 : Narrinyeri Hills | M20E | 1.09.53 | 15 /21 | 5.13 | 10.11 | 0.46 | 9.06 | 0.45 | |
| 31.03.2024 | Australian 3 Days 2024, day 2 : Ngaralta | M20E | 1.15.09 | 11 /21 | 3.27 | 8.54 | 0.25 | 8.54 | 0.44 | |
| 30.03.2024 | Australian 3 Days 2024, day 1: Pymton | M20E | 32.38 | 9 /21 | 3.43 | 8.47 | 1.00 | 8.54 | 0.44 | |
| 09.09.2023 | 2023 Orienteering NSW State Championships (Middle) / State League #14 | M20A | 37.24 | 4 /12 | 3.53 | 8.17 | 0.52 | 9.13 | 0.42 | |
| 10.04.2023 | Australian 3 Days 2023 | M20E | 54.41 | 12 /24 | 2.18 | 9.23 | 0.24 | 9.10 | 0.42 | |
| 09.04.2023 | Australian 3 Days 2023 | M20E | 1.17.58 | 6 /23 | 2.49 | 8.08 | 0.18 | 9.10 | 0.42 | |
| 08.04.2023 | Australian 3 Days 2023 | M20E | 42.03 | 6 /23 | 3.07 | 8.28 | 0.38 | 9.10 | 0.42 | |
| 12.03.2023 | Sydney Sprint Weekend Race 4: Public Sprint | M20E | 16.14 | 8 /17 | 0.06 | 5.50 | 0.02 | 6.14 | 0.09 | |
| 01.10.2022 | Australian Long Distance Championships - Nuggety Range, Maldon (WRE) | Men 20 Elite | 1.43.13 | 14 /27 | 4.33 | 9.43 | 0.26 | 10.01 | 0.52 | |
| 30.09.2022 | Australian Sprint Championships - Sunbury (WRE) | Men 20 Elite | 16.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2022 | Australian Middle Distance Championships - Blackwood (WRE) | Men 20 Elite | 41.13 | 14 /25 | 5.08 | 10.04 | 1.15 | 10.07 | 0.55 | |
| 18.04.2022 | Easter 3 Days | M20E | 51.24 | 12 /22 | 6.52 | 8.00 | 1.04 | 9.01 | 0.53 | |
| 17.04.2022 | Easter 3 Days | M20E | 1.58.59 | 15 /23 | 11.06 | 9.15 | 0.52 | 9.01 | 0.53 | |
| 16.04.2022 | Easter 3 Days | M20E | 1.00.37 | 18 /23 | 6.06 | 9.34 | 0.58 | 9.01 | 0.53 | |
| 15.04.2022 | Easter NOL Prologue and Public Bush Sprint | M20E | 19.55 | 21 /28 | 0.24 | 6.28 | 0.08 | 6.28 | 0.07 | |
| 03.04.2022 | 2022 Wildfire Autumn Classics; NOL 5, ACTL 2 | M20E | 1.32.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | 2022 Wildfire Autumn Classics; NOL 4, ACTL 1 | M20E | 50.44 | 10 /21 | 1.57 | 7.40 | 0.18 | 9.01 | 0.53 | |
| 13.03.2022 | Melbourne Sprint Weekend Race 3 - NOL & public ind sprint | M20E | 17.22 | 18 /29 | 0.29 | 6.20 | 0.11 | 6.47 | 0.10 | – |
| 12.03.2022 | Melbourne Sprint Weekend Race 1 - Individual sprint | M20E | 21.34 | 24 /27 | 0.30 | 6.31 | 0.09 | 6.47 | 0.10 | – |
| 12.03.2022 | Melbourne Sprint Weekend Race 2 - WRE, NOL & public ind sprint | M20E | 18.54 | 25 /29 | 0.57 | 6.39 | 0.20 | 6.47 | 0.10 | – |
| 10.04.2021 | "2020" NSW Middle Championships - Eugowra. | M16A | 43.19 | 6 /11 | 2.29 | 8.52 | 0.31 | 10.00 | 0.38 | – |
| 05.04.2021 | 2021 Easter 3 Days + NOL | Men 16A | 50.23 | 3 /20 | 2.54 | 8.43 | 0.30 | 10.00 | 0.38 | – |
| 04.04.2021 | 2021 Easter 3 Days + NOL | Men 16A | 1.35.37 | 4 /20 | 5.38 | 10.17 | 0.36 | 10.00 | 0.38 | – |
| 03.04.2021 | 2021 Easter 3 Days + NOL | Men 16A | 54.20 | 4 /20 | 5.07 | 10.52 | 1.01 | 10.00 | 0.38 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M -14 | 23.44 | 21 /37 | 0.09 | 12.28 | 0.05 | 12.45 | 1.13 | – |
| 15.08.2019 | IOF Family / Media Race 2019 | 3.5 | 48.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M -14 | 24.14 | 13 /25 | 1.44 | 12.14 | 0.53 | 12.45 | 1.13 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M -14 | 26.49 | 6 /13 | 0.20 | 11.14 | 0.08 | 12.45 | 1.13 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M -14 | 28.24 | 6 /14 | 5.00 | 13.10 | 2.19 | 12.45 | 1.13 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M -14 | 20.23 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |