Løperprofil
Ali Basol
Täby OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.47
- Løpskapasitet
- 14.51
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 07.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2735 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2749 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0705 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0964 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4185 |
| bomVekt | 37,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5002 |
| bomStorSigma | 0,8728 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1155 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3289 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3953,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4466,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.12
- Løpskapasitet
- 9.02
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1094 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1237 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0521 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0991 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0072 |
| bomVekt | 20,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0259 |
| bomStorSigma | 0,6009 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9924 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3351,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3410,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024, bom 5.04 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024, bom 5.04 | 69 | – |
| Bom over ti minutter | 217 | hele karrieren siden 2019 | 217 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | Blå 3km | 4.59.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | Blå 3km | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M45B | 1.01.01 | 61 /76 | 14.08 | 18.15 | 4.14 | 16.38 | 2.19 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M45-1 | 2.16.38 | 44 /53 | 13.18 | 16.46 | 1.38 | 16.38 | 2.19 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M45B | 20.55 | 46 /55 | 0.53 | 9.13 | 0.23 | 8.49 | 0.09 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M45-2 | 21.45 | 49 /60 | 0.00 | 8.44 | 0.00 | 8.49 | 0.09 | |
| 11.05.2024 | Närkekvartetten, dag 3, lång | Svår 3 km | 58.08 | 108 /132 | 1.37 | 16.12 | 0.28 | 16.11 | 1.52 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | Svår 3 km | 49.06 | 78 /134 | 0.53 | 14.21 | 0.15 | 16.11 | 1.52 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | Svår 3 km | 1.04.02 | 129 /147 | 9.01 | 17.51 | 2.31 | 16.11 | 1.52 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | Svår 3 km | 42.43 | 82 /130 | 3.12 | 14.33 | 1.05 | 15.40 | 2.15 | |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | Svår 3 km | 49.24 | 107 /149 | 6.06 | 16.07 | 1.59 | 15.40 | 2.15 | |
| 19.07.2023 | CalOFest Stage 3 NRE Long | Rec 6 Brown | 1.08.30 | 8 /14 | 13.20 | 16.20 | 3.11 | 15.16 | 2.31 | |
| 17.07.2023 | CalOFest Stage 1 NRE Sprint | Rec 6 Brown | 15.40 | 1 /7 | 0.35 | 9.11 | 0.21 | 8.53 | 0.10 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 40- | 1.22.48 | 28 /29 | 14.04 | 17.53 | 3.02 | 17.49 | 3.10 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 40- | 59.15 | 13 /14 | 8.58 | 15.18 | 2.19 | 17.49 | 3.10 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 40- | 1.26.47 | 15 /16 | 8.58 | 18.01 | 1.52 | 17.49 | 3.10 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 40- | 1.38.23 | 14 /14 | 20.20 | 20.36 | 4.15 | 17.49 | 3.10 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 40- | 22.31 | 7 /7 | 0.56 | 9.13 | 0.23 | – | – | – |