Løperprofil
Frank Robert Nybråten
Lunderseter
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 1793 av 3557
Nr. 1793 av 3557 blant menn i Norge · nr. 160 av 267 i klassen H45–49 · nr. 32 av 57 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 11.50
- Løpskapasitet
- 9.59
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 29.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1244 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1244 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0735 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2084 |
| bomVekt | 75,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4673 |
| bomStorSigma | 1,0292 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0719 |
| havariVekt | 3,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4506 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0049 |
| fartSesongSin | 0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2656,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3147,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.39
- Løpskapasitet
- 8.20
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 15.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0259 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0349 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0394 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2792 |
| bomVekt | 54,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3966 |
| bomStorSigma | 0,7025 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,084 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0742 |
| havariVekt | 3,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0405 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,168 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | 0,0187 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3092,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3209,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.35
- Løpskapasitet
- 10.17
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2196 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2753 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0867 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0882 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9997 |
| bomVekt | 9,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7962 |
| bomStorSigma | 0,6924 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0796 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3107 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2417,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2959,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 29.09.2026 Innlandet BO løp 20 kl 17.00, bom 2.00 | 79 | nr. 7337 |
| Bom over fem minutter | 214 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 5.53 | 214 | nr. 1514 |
| Bom over ti minutter | 235 | 21.06.2025 O-Festival mellom, bom 20.06 | 235 | nr. 3458 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Innlandet BO løp 20 kl 17.00 | H4.5 | 41.43 | 6 /10 | 3.46 | 10.37 | 0.57 | 11.49 | 1.51 | |
| 27.05.2026 | Innlandet BO løp 7 ONSDAG | H4.5 | 31.26 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2026 | Toten vintersprintcup 2 | A | 19.37 | 8 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | H 40- | 1.16.39 | 19 /19 | 9.45 | 11.21 | 1.27 | 8.40 | 0.20 | |
| 11.03.2026 | Toten vintersprintcup 1 | A | 26.18 | 29 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H45 | 24.58 | 28 /109 | 0.31 | 9.46 | 0.12 | 12.16 | 2.12 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H45 | 29.21 | 62 /108 | 6.09 | 9.13 | 1.56 | 8.00 | 0.15 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H45 | 20.27 | 43 /90 | 0.05 | 7.31 | 0.02 | 8.00 | 0.15 | |
| 25.10.2025 | Huldertrampen | Pyse herrer | 1.12.18 | 8 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2025 | Finndulten | A-Lang herrer | 46.32 | 3 /14 | 2.52 | 9.51 | 0.36 | 12.34 | 2.22 | |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | AL-åpen Herrer | 45.36 | 19 /35 | 1.26 | 10.07 | 0.19 | 13.14 | 2.48 | |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | AL-åpen Herrer | 40.32 | 20 /31 | 1.05 | 10.14 | 0.16 | 13.14 | 2.48 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AM-åpen | 1.00.41 | 47 /92 | 7.40 | 11.52 | 1.30 | 14.21 | 3.32 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AL-åpen | 1.36.56 | 84 /101 | 41.26 | 19.54 | 8.30 | 14.21 | 3.32 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | AK-åpen | 20.57 | 46 /127 | 1.00 | 8.22 | 0.24 | 8.27 | 0.10 | |
| 17.06.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4 | B15- | 43.46 | 3 /13 | 7.32 | 13.06 | 2.15 | 13.07 | 2.04 | |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | AL-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2024 | Toten vintersprintcup 3 | A | 24.14 | 21 /28 | 0.53 | 9.14 | 0.20 | 8.55 | 0.12 | – |
| 14.03.2024 | Toten vintersprintcup 2 | A | 23.16 | 19 /32 | 0.26 | 9.02 | 0.10 | 8.55 | 0.12 | – |
| 07.03.2024 | Toten vintersprintcup 1 | A | 27.31 | 17 /21 | 1.37 | 9.25 | 0.33 | 8.55 | 0.12 | – |
| 30.09.2023 | Furugampen | H 35- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | AM-åpen | 1.27.48 | 46 /80 | 9.07 | 12.14 | 1.16 | 12.05 | 1.18 | – |
| 14.08.2022 | NM ultralang med publikumsløp | AL-åpen | 1.26.46 | 17 /25 | 2.35 | 11.22 | 0.20 | – | – | – |
| 13.08.2022 | NC mellom med publikumsløp | AL-åpen | 56.15 | 24 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Letälvsträffen | Medelsvår 3 km | 32.42 | 1 /27 | 1.16 | 9.19 | 0.22 | 11.04 | 1.15 | – |
| 17.04.2022 | Boforsloppet | Medelsvår 5 km | 59.27 | 2 /11 | 7.37 | 10.48 | 1.23 | 11.04 | 1.15 | – |
| 19.10.2019 | Løten Mølles Høstløp 2019 | Lang H | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.12.2018 | Nisseo-løp | Mellomnisse | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |