Løperprofil
Sverre Rafaelsen Frantzen
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.39
- Løpskapasitet
- 8.30
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.11.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2871 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0396 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0931 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2882 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9397 |
| bomVekt | 1,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4435 |
| bomStorSigma | 0,8206 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2261,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2568,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.17
- Løpskapasitet
- 6.05
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2872 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1076 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0743 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2955 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9766 |
| bomVekt | 1,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1983 |
| bomStorSigma | 0,6954 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2257,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2330,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.41
- Løpskapasitet
- 8.15
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,424 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2775 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0941 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9266 |
| bomVekt | 1,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,443 |
| bomStorSigma | 0,8081 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1971,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2315,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 72 | 17.09.2019 Sprintcup 5 Bergen, bom 5.27 | 72 | – |
| Bom over fem minutter | 72 | 17.09.2019 Sprintcup 5 Bergen, bom 5.27 | 72 | – |
| Bom over ti minutter | 155 | hele karrieren siden 2018 | 155 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | HN Sløyfe A | 8.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | HN Sløyfe B | 11.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | HN Sløyfe D | 10.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | HN Sløyfe E | 9.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | HN- Sløyfe C | 11.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.11.2019 | vintercup 1 Fana | HN | 11.37 | 2 /6 | 0.22 | 11.03 | 0.21 | 11.40 | 0.36 | |
| 16.10.2019 | Nattcup 1 Bergen | HC | 53.15 | 8 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2019 | klubbmesterskap Fana IL | H -12 | 36.10 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | H-10 | 23.37 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Sprintcup 5 Bergen | H-12 | 31.28 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Pokalkamp 6 Bergen | H-10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | H-10 | 20.26 | – | 0.54 | 10.57 | 0.29 | 11.38 | 0.58 | |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | HN | 21.21 | – | 1.05 | 9.15 | 0.28 | 8.56 | 0.08 | – |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | HN | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Pokalkamp 4 Bergen | D/H-10N | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | H-10 | 46.51 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Pokalkamp 2 Bergen | H-10 | 25.08 | 2 /6 | 4.51 | 12.54 | 2.29 | 11.40 | 1.18 | – |
| 30.04.2019 | Sprintcup 2 Bergen | HN | 11.35 | 3 /8 | 0.11 | 7.52 | 0.07 | – | – | – |
| 09.04.2019 | Pokalkamp 1 Bergen | H-10 | 17.50 | 2 /10 | 0.15 | 9.55 | 0.08 | – | – | – |
| 07.02.2019 | vintercup nr.4 Fana IL | HN | 34.34 | 3 /3 | 0.29 | 10.42 | 0.09 | 11.32 | 0.32 | |
| 03.01.2019 | vintercup nr.3 Fana IL | HN | 15.28 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2018 | vintercup nr.2 Fana IL | HN | 16.23 | 1 /4 | 0.02 | 9.00 | 0.01 | 10.58 | 0.40 | – |
| 01.11.2018 | vintercup nr.1 Fana IL | HN | 16.06 | 1 /4 | 1.02 | 7.41 | 0.30 | – | – | – |