Løperprofil
Emil Hanssen Lauten
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.16
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.09
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6363 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3397 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0109 |
| bomVekt | 0,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5157 |
| bomStorSigma | 0,8476 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2370,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.42
- Løpskapasitet
- 7.23
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 26.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,092 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2086 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1856 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2767 |
| bomVekt | 15,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2917 |
| bomStorSigma | 0,8453 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0827 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0494 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2740,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2857,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.15
- Løpskapasitet
- 9.48
- O-evne
- 2.28
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,264 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2036 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0903 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2236 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0462 |
| bomVekt | 2,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,78 |
| bomStorSigma | 0,8346 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0689 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2313,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2894,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 9.20
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 10.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3011 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1323 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1001 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2993 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9704 |
| bomVekt | 2,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,483 |
| bomStorSigma | 0,8188 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0351 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6331 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2231,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2608,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 10.05.2022 Østmarka Open 1, bom 4.04 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 65 | 05.04.2022 Oslo City Cup nr. 2 - 2022, bom 7.03 | 65 | – |
| Bom over ti minutter | 317 | 04.09.2018 Østmarka Open - Løp 3, bom 10.43 | 317 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.06.2022 | Østmarka Open 4 / Klubbmesterskap mellom | H 13-14 | 43.50 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Østmarka Open 1 | Åpen-C | 44.49 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | H13-16 | 31.10 | 54 /60 | 4.05 | 12.56 | 1.42 | 11.04 | 0.27 | |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H 13-16 | 21.02 | 39 /57 | 1.38 | 11.04 | 0.52 | 11.04 | 0.27 | |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | H13 | 43.22 | 36 /53 | 9.45 | 13.58 | 3.08 | 11.04 | 0.27 | |
| 15.03.2022 | Sprint i Lillestrøm | Mellom | 39.02 | 12 /15 | 10.39 | 14.32 | 3.58 | 10.41 | 0.23 | – |
| 10.02.2022 | Gate o-løp | Mellom | 39.40 | 8 /12 | 1.19 | 11.53 | 0.24 | – | – | – |
| 25.11.2021 | Østnatt-Cup 3 | B-åpen 10-16 | 34.13 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2021 | Østnatt-Cup 2 | C-åpen 10-16 | 35.06 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2021 | Østnatt-Cup 1 | B-åpen 10-16 | 35.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | Nattpotta - Klubbmesterskapet natt | H 11-12 | 33.31 | 2 /2 | 12.37 | (24.48) | 9.20 | 16.48 | 3.22 | – |
| 15.09.2021 | Ukas løype - Ulsrudvann | C-åpen 10-16 | 54.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ukas løype - Ulsrudvann | C-åpen 10-16 | 54.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Østmarka Open 10 | H 11-12 | 43.15 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Ukas løype uke 33 / Østmarka Open 7 | H 11-12 | 26.30 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap FSK 2020 Corona Light Edition | H 11-12 | 19.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap FSK 2020 Corona Light Edition | N-åpen | 57.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Østmarka Open 10 | H 11-12 | 50.17 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Østmarka Open 9 | H 11-12 | 54.01 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2020 | Test1 | H 11-12 | 54.01 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2020 | Østmarka Open 7 | H 11-12 | 48.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Østmarka Open 6 | H 11-12 | 1.04.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Østmarka Open 5 | H 11-12 | 53.30 | 2 /5 | 11.21 | 20.00 | 4.15 | – | – | – |
| 10.09.2019 | Østmarka Open 9 | N-åpen | 40.02 | – | 3.06 | 14.17 | 1.06 | 14.23 | 1.35 | |
| 03.09.2019 | Østmarka Open 8 | N-åpen | 40.11 | – | 0.24 | 13.05 | 0.08 | 14.23 | 1.35 | |
| 27.08.2019 | Østmarka Open 7 | H 11-12 | 48.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Østmarka Open 6 | N-åpen | 40.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2019 | Østmarka Open 4 | H 9-10 | 1.04.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Østmarka Open 3 | H 9-10 | 46.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Østmarka Open 2 | H 9-10 | 31.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | H 9-10 | 45.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | H9 -10 | 45.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | Park-O løp 3 | N-Åpen | 19.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Park-O LØP2 | H9-10 | 27.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | HRekrutt | 2.25.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2019 | Innendørs natt-o KM | Rekrutt | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | Grankvistløpet | N-Åpen (3 km) | 53.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Østmarka Open - Løp 5 | Herrer-C | 50.56 | 3 /4 | 13.51 | 23.27 | 6.22 | – | – | – |
| 11.09.2018 | Østmarka Open - Løp 4 | N-åpen | 20.15 | – | 0.13 | 12.58 | 0.08 | 14.56 | 1.51 | |
| 04.09.2018 | Østmarka Open - Løp 3 | N-åpen | 1.06.28 | – | 12.39 | (25.28) | 4.51 | 14.56 | 1.51 | |
| 28.08.2018 | Østmarka Open - Løp 2 | N-åpen | 42.15 | – | 3.23 | 12.15 | 0.59 | 12.50 | 1.20 | – |
| 21.08.2018 | Østmarka Open - Løp 1 | N-åpen | 32.21 | – | 4.04 | 18.11 | 2.17 | 12.50 | 1.20 | – |