Løperprofil
Anton Gagnum
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 13.04
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 5.39
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.12.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1446 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4542 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3327 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0099 |
| bomVekt | 0,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4451 |
| bomStorSigma | 0,8133 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3477,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3806,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.04
- Løpskapasitet
- 9.51
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.53
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.11.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1941 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4085 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0685 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3264 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0458 |
| bomVekt | 1,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2561 |
| bomStorSigma | 0,719 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0864 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3651,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3735,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 12.13
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 5.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 07.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0432 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0626 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0845 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9887 |
| bomVekt | 2,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4804 |
| bomStorSigma | 0,8213 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2883,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3286,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.19
- Løpskapasitet
- 8.52
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.02
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3529 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −1,0517 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3297 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9912 |
| bomVekt | 0,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3826 |
| bomStorSigma | 0,8075 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2118,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2464,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 44 | 20.11.2018 Innedørsløp Nord universitet, bom 2.09 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 61 | 10.11.2018 Tverlandssprinten, bom 6.48 | 61 | – |
| Bom over ti minutter | 119 | hele karrieren siden 2018 | 119 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.06.2019 | Saltenkarusell 5 - Heia | B | 59.28 | 17 /17 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Saltenkarusell 4 - Bestemorenga | C | 44.34 | 3 /3 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2019 | Saltenkarusell 2 - Straumøya | N | 15.26 | – | 0.39 | 6.24 | 0.16 | – | – | – |
| 07.05.2019 | Saltenkarusell 1 - Turisthytta | C | 25.51 | 3 /11 | 0.36 | 14.46 | 0.21 | 14.38 | 0.56 | |
| 30.04.2019 | Saltensprint 2 | A | 42.29 | 38 /39 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Saltensprint 1 - Bremnes | C | 24.50 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.12.2018 | Romjuls gateO | BC | 39.08 | 8 /11 | 2.18 | 17.36 | 1.02 | – | – | – |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | A | 30.49 | 31 /36 | 7.52 | (16.31) | 4.13 | 9.27 | 0.28 | – |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | C | 12.44 | 13 /13 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2018 | Tverlandssprinten | Kort | 25.43 | – | 7.09 | 12.27 | 3.28 | 9.27 | 0.28 | – |
| 30.10.2018 | Nattløp - Vatnlia | C | 33.16 | 6 /12 | 4.08 | 15.29 | 1.55 | 15.02 | 1.18 | – |
| 23.10.2018 | Nattløp - Hammarlia | C | 45.20 | 8 /12 | 5.04 | 15.51 | 1.46 | 15.02 | 1.18 | – |
| 16.10.2018 | Nattløp - Skihytta | C | 22.51 | 10 /14 | 2.07 | 14.45 | 1.22 | 15.02 | 1.18 | – |
| 02.10.2018 | Nattløp - Arlia / Frosktjern | C | 36.54 | 6 /19 | 1.48 | 14.40 | 0.43 | 15.02 | 1.18 | – |
| 25.09.2018 | Saltensprint 4 - Grønnåsen skole | C | 17.25 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Saltensprint 3 - Bodøsjøen | C | 14.34 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Saltensprint 3 - Bodøsjøen | N | 5.24 | – | – | – | – | – | – | – |