Løperprofil
Marie Longva
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
14 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.35
- Løpskapasitet
- 9.20
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 7.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.06.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,193 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1275 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5499 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,998 |
| bomVekt | 0,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,468 |
| bomStorSigma | 0,8259 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2482,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2819 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.00
- Løpskapasitet
- 6.48
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 5.03
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.06.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1762 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1128 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0568 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5425 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0017 |
| bomVekt | 0,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2262 |
| bomStorSigma | 0,7079 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2519,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2596,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.13
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 10.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 29.08.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0855 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0505 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1275 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,535 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0161 |
| bomVekt | 0,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6566 |
| bomStorSigma | 0,9097 |
| antallBom | 40 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2776,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3346,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 9.26
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 9.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.09.2011)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0962 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6203 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9975 |
| bomVekt | 0,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5519 |
| bomStorSigma | 0,8827 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2225,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2685,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 12.09.2013 Ungdomsløp 9, bom 2.52 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 7 | 12.09.2013 Ungdomsløp 9, bom 12.09 | 124 | – |
| Bom over ti minutter | 7 | 12.09.2013 Ungdomsløp 9, bom 12.09 | 128 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2013 | Ungdomsløp 9 | D13-14 | 49.57 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2013 | Ungdomsløp 7, mellomdistanse (normal) | D 13-14 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2013 | Ungdomsløp 6 | D 13-14 | 1.04.25 | 12 /16 | 2.19 | 24.11 | 0.52 | 20.41 | 4.14 | |
| 22.08.2013 | Ungdomsløp 5 | D 13-14 | 18.34 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | D 14 | 59.48 | 46 /53 | 16.20 | 20.55 | 5.43 | 20.40 | 4.37 | |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | D 14 | 57.32 | 52 /60 | 12.27 | 22.08 | 4.47 | 20.40 | 4.37 | |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | D 14 | 22.04 | 48 /59 | 4.49 | 13.51 | 3.01 | 10.35 | 0.21 | – |
| 05.06.2013 | Klubbmesterskap Byåsen IL | DH13-14 | 46.09 | 8 | 2.18 | 14.09 | 0.42 | 14.16 | 0.54 | |
| 30.05.2013 | Ungdomsløp 2 - Skogskarenes ungdomsløp | D 13-14 | 37.33 | 12 /21 | 5.50 | 18.40 | 2.54 | 20.52 | 4.40 | |
| 26.05.2013 | Tradisjonsbærern | D 13-14 | 2.20.08 | 8 | 44.59 | (35.01) | 11.15 | 20.52 | 4.40 | |
| 23.05.2013 | Ungdomsløp 1 | D13 | 32.32 | 8 /16 | 2.47 | 16.31 | 1.25 | 20.52 | 4.40 | |
| 02.05.2013 | Sprintcup nr 5 | D 13-14 | 36.00 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2013 | Sprintcup 4 | D13-14 | 24.22 | 10 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2013 | Trondheim Sprintcup 3 | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2013 | Trondheim Sprintcup 2 | D13-14 | 32.28 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2012 | Tour de Trondheim | D 13-14 | 1.00.22 | 18 /15 | 5.48 | 21.26 | 2.04 | 19.57 | 3.40 | |
| 22.09.2012 | Tour de Trondheim: Mellomdistanse m/ ungsomsløp 9 | D 13-14 | 1.00.22 | 18 | 5.52 | 19.25 | 1.53 | 16.32 | 1.09 | – |
| 06.09.2012 | Ungdomsløp nr 7 | D 13-14 | 34.56 | 14 /19 | 4.01 | 16.45 | 1.56 | 19.57 | 3.40 | |
| 01.09.2012 | KM mellomdistanse STOK | D 13-14 | 52.52 | 15 /16 | 3.59 | 19.54 | 1.30 | 19.57 | 3.40 | |
| 16.08.2012 | Ungdomsløp nr 5 | D 13-14 | 44.32 | 14 /20 | 6.37 | 17.03 | 2.32 | 20.36 | 5.15 | |
| 23.06.2012 | Sprintcup 2012 fakturagrunnlag | D13-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2012 | Klubbmesterskap Byåsen i.l | D13-14 | 39.48 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2012 | Ungdomsløp 4 | D13-14 | 1.18.27 | 17 /18 | 30.42 | 24.48 | 9.42 | 22.00 | 6.28 | |
| 08.06.2012 | Trondheim Open, NC sprint, Ungdomsløp 3 | D13-14 (UL) | 20.41 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2012 | Ungdomsløp | D13-14 | 1.03.25 | 16 /21 | 20.56 | 23.56 | 7.54 | 21.33 | 5.15 | – |
| 24.05.2012 | Ungdomsløp | D 13-14 | 42.58 | 19 /22 | 5.19 | 18.18 | 2.16 | 21.33 | 5.15 | – |
| 10.05.2012 | Trondheim Sprintcup løp 5 (finale) | D 13-14 | 54.35 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2012 | Vårløpet | D13-14 | 1.19.13 | 15 /17 | 24.31 | 30.32 | 9.27 | 21.33 | 5.15 | – |
| 26.04.2012 | Trondheim sprintcup | D13-14 | 25.59 | 9 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2011 | Byåsennatta | D10-14 Par | 18.33 | 6 /7 | 1.02 | 16.21 | 0.55 | – | – | – |
| 26.09.2011 | Trondheim Sprintcup 2011 | D11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2011 | Tour de Trondheim/Ungdomsløp | D 11-12 | 31.04 | 7 /16 | 5.39 | 13.58 | 2.32 | 14.08 | 1.51 | |
| 08.09.2011 | Ungdomsløp | D 11-12 | 14.27 | 10 /17 | 2.01 | 14.10 | 1.59 | 14.08 | 1.51 | |
| 01.09.2011 | Ungdomsløp | D 11-12 | 46.31 | 15 /19 | 13.42 | (20.26) | 6.01 | 14.08 | 1.51 | |
| 27.08.2011 | Midt-Norsk Mesterskap | D11-12 | 29.53 | 6 /24 | 0.12 | 11.01 | 0.04 | 12.44 | 0.53 | – |
| 26.08.2011 | Midt Norsk mesterskap sprint | D11-12 | 17.53 | 12 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2011 | Ungdomsløp | D 11-12 | 45.20 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2011 | Klubbmesterskap lang Byåsen IL | D11-12 | 30.39 | 5 | 1.39 | 11.45 | 0.38 | – | – | – |
| 18.06.2011 | Ungdomsløp | D11-12 | 28.22 | 12 /16 | 0.05 | 13.57 | 0.02 | – | – | – |
| 03.06.2011 | Trondheim Open | D11-12 | 39.41 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2011 | Trondheim Sprintcup | D11-12 | 22.45 | 10 | 1.03 | 9.20 | 0.26 | – | – | – |
| 26.09.2010 | Tour de Trondheim | N-åpen | 17.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2010 | Ungdomsløp 7 | N åpen | 13.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2010 | Klubbmesterskap - mellomdistanse, Nilsbyen | N åpen | 14.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2010 | Klubbmesterskap lang Lian | N åpen | 20.42 | – | – | – | – | – | – | – |