Løperprofil

Vemund O Hatlen

Oppsal

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

16.0018.0020.0022.0024.002019Knut Valstads minneløp 12.05.2019: 24.12Dag 1 18.06.2019: 19.45Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering 08.10.2019: 19.00

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.49
Løpskapasitet
7.29
O-evne
1.20
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
3.32
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,8
Typisk bom
91 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 03.11.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,4128
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0692
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3371
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,18
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0021
bomVekt0,44
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5102
bomStorSigma0,8345
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0756
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1991,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2346,2
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.58
Løpskapasitet
10.44
O-evne
2.13
Jevnhet ±
9,3 %
Usikkerhet ±
4.26
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
100 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 08.10.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1723
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0947
fartSigma (dagsform-spredning)0,0928
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2944
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)1,03
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0024
bomVekt2,55
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6063
bomStorSigma0,9608
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0681
havariVekt0,06
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0012
fartSesongSin0,0017
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2536
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3060,4
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (74 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 6 08.10.2019 Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering, bom 4.28 24 –
Bom over fem minutter 12 10.09.2019 Klubbmesterskap normal , bom 21.36 24 –
Bom over ti minutter 12 10.09.2019 Klubbmesterskap normal , bom 21.36 61 –

Løp

12 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
08.10.2019 Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering H 11-12 31.50 1 /3 5.30 19.00 3.17 18.44 3.03
24.09.2019 KM Natt AOOK - Høydepunktet H 11-12 11.45.46 3 /3 – – – – – –
18.09.2019 Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 1 Rekrutt 0.00 Brutt – – – – – –
10.09.2019 Klubbmesterskap normal H 11-12 1.09.52 4 /5 26.11 (29.09) 10.55 19.32 3.34
18.06.2019 Klubbmesterskap sprint Oppsal C-barn – – – – – – – –
18.06.2019 Dag 1 C-barn 22.07 – 2.43 19.45 2.26 17.33 1.53
12.05.2019 Knut Valstads minneløp H1112 1.01.08 15 /18 12.46 24.12 5.03 17.43 2.15 –
09.04.2019 Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 HRekrutt – – – – – – – –
02.04.2019 Oslo City Cup 2019, løp nr 1 HRekrutt 12.59 – – – – – – –
03.11.2018 Trollnatta og natt-O-toget Troll-Lang 31.40 – 8.41 17.33 4.49 – – –
16.10.2018 Klubbmesterskap Natt 2018 H9-12C 36.53 3 /6 1.37 15.03 0.40 – – –
09.10.2018 KM Natt AOOK H 11-12 17.40 7 /11 – – – – – –

Løp per år

2018: 3 løp320182019: 9 løp92019