Løperprofil
Oskar Arnesen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
6 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 8.45
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.01
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2554 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3528 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2623 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9909 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5091 |
| bomStorSigma | 0,8104 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2331,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2674,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.40
- Løpskapasitet
- 7.20
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i august (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1014 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1816 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1798 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5473 |
| bomVekt | 19,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3282 |
| bomStorSigma | 0,5982 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0884 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8472 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0036 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2721,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2844,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.12
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,293 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2604 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,097 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0597 |
| bomVekt | 1,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4184 |
| bomStorSigma | 0,789 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2248,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2644 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.06
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.09
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.10.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4766 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4086 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1202 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2968 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,962 |
| bomVekt | 2,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3062 |
| bomStorSigma | 0,7687 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5427 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1876,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2177,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 14.49 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 14.49 | 127 | – |
| Bom over ti minutter | 2 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 14.49 | 128 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | H13 | 1.04.45 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H13-14 | 1.03.44 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Ungdom C | 16.26 | 1 | 0.46 | 10.02 | 0.28 | 10.55 | 0.35 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 13-16 | 30.31 | 22 /29 | 4.41 | 13.11 | 2.01 | 11.17 | 0.39 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | H13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H 13-16 | 29.08 | 47 /57 | 7.04 | 15.19 | 3.43 | 11.11 | 0.39 | |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | H13 | 44.32 | 39 /53 | 10.34 | 14.21 | 3.24 | 11.11 | 0.39 | |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | H13-16 | 32.20 | 42 /50 | 7.05 | 13.23 | 2.56 | 10.25 | 0.26 | |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | H12 | 23.59 | 3 /9 | 0.36 | 12.41 | 0.19 | 13.26 | 1.01 | – |
| 22.06.2021 | Klubbmesterskap Sprint | Barn C | 26.36 | 3 | 2.41 | 9.44 | 0.59 | 9.11 | 0.13 | – |
| 08.11.2020 | Sprint X3m løp 3 - Park Sprint | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Løype: B1 | 1.04.45 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | KM natt AOOK | H 11-12 | 34.47 | 6 /9 | 2.47 | 16.37 | 1.20 | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H 11-12 | 36.09 | 6 | 3.48 | 21.08 | 2.13 | – | – | – |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | N-barn | 10.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Mellom | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2019 | Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering | N-åpen | 29.17 | – | 3.04 | 13.33 | 1.25 | 12.50 | 0.43 | |
| 24.09.2019 | KM Natt AOOK - Høydepunktet | N-åpen | 38.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Klubbmesterskap normal | N-åpen | 32.33 | – | 1.05 | 13.59 | 0.28 | 12.40 | 0.39 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenN2 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | N-barn | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | N-barn | 15.16 | – | 0.02 | 13.26 | 0.02 | 12.32 | 0.35 | |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 20.55 | – | 0.22 | 11.10 | 0.12 | 12.01 | 0.35 | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | HR | 14.39 | 5 /12 | 1.05 | 10.22 | 0.46 | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H rekrutt | 20.07 | 12 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H Rekrutt | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | HRekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | HRekrutt | 19.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | N-åpen | 24.56 | – | 1.07 | 13.27 | 0.36 | – | – | – |
| 16.10.2018 | Klubbmesterskap Natt 2018 | N-Åpen | 37.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2018 | KM Natt AOOK | N-åpen | 22.10 | – | – | – | – | – | – | – |