Løperprofil
Oscar K. Enggrav
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
29 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.10
- Løpskapasitet
- 11.11
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0117 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0851 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0673 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0818 |
| bomVekt | 33,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,25 |
| bomStorSigma | 0,678 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0965 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1647 |
| havariVekt | 4,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0075 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2188 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0081 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2975,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3237,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1026 av 1658
Nr. 1026 av 1658 blant menn i Norge · nr. 94 av 100 i klassen H17–18 · nr. 59 av 62 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 8.03
- Løpskapasitet
- 7.59
- O-evne
- 0.04
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 0,4
- Typisk bom
- 52 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 30 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0175 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0247 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0923 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0221 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5066 |
| bomVekt | 252,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9533 |
| bomStorSigma | 0,4981 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9043 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0108 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2960,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2986,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.07
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.11.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0066 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0881 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1409 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9214 |
| bomVekt | 8,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6223 |
| bomStorSigma | 0,843 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9155 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,003 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2615,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3086,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.52
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2229 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1255 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,087 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9378 |
| bomVekt | 1,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4822 |
| bomStorSigma | 0,8502 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2409,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2801,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 8.05
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.10.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3206 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0903 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2995 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0042 |
| bomVekt | 1,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3222 |
| bomStorSigma | 0,7761 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1933 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2254,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 393 | 16.06.2024 Midtsommerløpet, bom 2.39 | 393 | nr. 49 |
| Bom over fem minutter | 809 | 17.10.2020 Oppsal Sesongavslutning 2020, bom 16.04 | 809 | nr. 327 |
| Bom over ti minutter | 809 | 17.10.2020 Oppsal Sesongavslutning 2020, bom 16.04 | 809 | nr. 1504 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | AM-åpen | 1.11.38 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | H17-20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 13.09 | 14 /34 | 0.00 | 7.54 | 0.00 | 8.19 | 0.05 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer finale | 32.35 | 22 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H17- | 1.09.47 | 55 /106 | 0.02 | (13.57) | 0.00 | 8.25 | 0.05 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H17 | 28.20 | 87 /120 | 1.06 | 8.40 | 0.20 | 8.15 | 0.05 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 17- | 22.58 | 67 /88 | 0.10 | 8.42 | 0.04 | 8.15 | 0.05 | |
| 21.09.2025 | Norgescup mellom og O-idol - sr jaktstart søndag | H 16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | H 15-16 | 49.16 | 6 /6 | 1.02 | 13.50 | 0.17 | 13.03 | 1.04 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 16 | 21.43 | 46 /62 | 0.17 | 8.31 | 0.07 | 8.20 | 0.05 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 16 | 1.25.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2025 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 14.35 | 23 /29 | 1.17 | 8.49 | 0.47 | 8.13 | 0.05 | |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | H15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | CSI - Camp Stokke Indoor | H 15-16 | 22.52 | 12 /45 | 1.07 | 7.18 | 0.21 | 8.13 | 0.05 | |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | H15-16 | 25.09 | 45 /50 | 1.33 | 9.18 | 0.34 | 8.13 | 0.05 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 15-16 | 44.33 | 13 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H15-16 | 25.04 | 18 /27 | 0.24 | 8.11 | 0.08 | 8.14 | 0.06 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | H 15-16 | 20.58 | 22 /29 | 1.18 | 8.45 | 0.33 | 8.13 | 0.06 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H15-16 | 25.06 | 27 /32 | 0.39 | 8.21 | 0.13 | 8.13 | 0.06 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 15-16 | 20.53 | 16 /24 | 0.09 | 8.00 | 0.03 | 8.13 | 0.06 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H15-16 | 21.27 | 16 /27 | 0.02 | 7.38 | 0.01 | 8.13 | 0.06 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H15 | 28.48 | 62 /107 | 0.44 | 12.05 | 0.18 | 12.53 | 1.10 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H15 | 21.00 | 60 /92 | 0.28 | 8.26 | 0.11 | 8.24 | 0.06 | |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H15 | 17.14 | 66 /97 | 0.13 | 8.16 | 0.06 | 8.24 | 0.06 | |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | H15 | 41.33 | 2 /4 | 2.34 | 12.38 | 0.47 | 12.57 | 1.18 | – |
| 17.09.2024 | KM natt | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | KM Sprint Finale | Løype: ACB | 26.13 | 3 | 0.04 | 8.13 | 0.01 | 8.53 | 0.07 | |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | H15-16 | 1.21.42 | 33 /43 | 13.31 | 16.41 | 2.46 | 14.04 | 1.40 | – |
| 15.06.2024 | Camp Stokke innendørs | H 15-16 | 25.35 | 24 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | H15-16 | 28.30 | 42 /49 | 1.38 | 10.08 | 0.35 | 8.53 | 0.07 | |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 2B | 21.43 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H15 | 23.18 | 20 /24 | 0.32 | 8.48 | 0.12 | 8.47 | 0.08 | |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H15-16 | 22.20 | 22 /29 | 0.22 | 8.21 | 0.08 | 8.47 | 0.08 | |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H15-16 | 25.06 | 27 /30 | 1.28 | 9.50 | 0.34 | 8.47 | 0.08 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 15-16 | 32.22 | 22 /32 | 1.13 | 9.00 | 0.20 | 8.47 | 0.08 | |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H14 | 27.53 | 80 /112 | 0.36 | 13.59 | 0.18 | 14.53 | 1.51 | – |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H14 | 24.42 | 63 /101 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | H13 | 28.22 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | H13-14 | 24.25 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 14 | 42.14 | 31 /37 | 5.56 | 18.21 | 2.35 | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer | 22.06 | 25 /29 | 0.07 | 11.59 | 0.04 | 9.36 | 0.10 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H13-14 | 23.15 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H 13-14 | 25.57 | 22 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | H13-14 | 28.31 | 18 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 28.23 | 20 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | H13 | 34.56 | 20 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | H13 | 1.06.19 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H13-14 | 1.04.37 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Ungdom C | 18.06 | 3 | 0.00 | 11.03 | 0.00 | 10.25 | 0.11 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 13-16 | 24.22 | 18 /29 | 1.34 | 10.32 | 0.41 | 10.29 | 0.12 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | H13-16 | 26.15 | 47 /60 | 0.09 | 10.54 | 0.04 | 10.31 | 0.13 | |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H 13-16 | 20.45 | 38 /57 | 0.23 | 10.55 | 0.12 | 10.31 | 0.13 | |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | H13 | 34.34 | 31 /53 | 3.35 | 11.08 | 1.09 | 10.31 | 0.13 | |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | H13-16 | 30.14 | 38 /50 | 4.12 | 12.31 | 1.44 | 10.19 | 0.16 | |
| 19.10.2021 | Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | H12 | 26.07 | 5 /9 | 0.06 | 13.49 | 0.03 | 14.06 | 1.02 | – |
| 22.06.2021 | Klubbmesterskap Sprint | Barn C | 23.21 | 1 | 0.37 | 8.33 | 0.14 | 8.50 | 0.08 | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Løype: B1 | 1.06.19 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | KM natt AOOK | H 11-12 | 34.45 | 5 /9 | 1.57 | 16.36 | 0.56 | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H 11-12 | 33.51 | 5 | 1.59 | 19.48 | 1.10 | – | – | – |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | N-barn | 11.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2019 | Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering | N-åpen | 29.32 | – | 2.25 | 13.40 | 1.07 | 13.13 | 0.52 | |
| 10.09.2019 | Klubbmesterskap normal | N-åpen | 32.34 | – | 1.18 | 13.59 | 0.34 | 13.06 | 0.56 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenN2 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | N-barn | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | N-barn | 15.09 | – | 0.01 | 13.20 | 0.01 | – | – | – |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 20.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | HR | 14.56 | 7 /12 | 1.18 | 10.34 | 0.55 | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H rekrutt | 20.06 | 11 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H Rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | HRekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | HRekrutt | 19.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2018 | Klubbmesterskap Natt 2018 | N-Åpen | 31.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2018 | KM Natt AOOK | N-åpen | 25.25 | – | – | – | – | – | – | – |