Løperprofil
Sigurd Aarbakke
Os Orienteringsklubb
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.33
- Løpskapasitet
- 11.57
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0548 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1443 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0944 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0521 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0391 |
| bomVekt | 16,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6928 |
| bomStorSigma | 0,7886 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 1,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3183,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3608,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.43
- Løpskapasitet
- 12.13
- O-evne
- 0.30
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 02.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5369 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0583 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,2108 |
| bomVekt | 45,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,149 |
| bomStorSigma | 0,8913 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,053 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0973 |
| havariVekt | 3,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,422 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4532,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4715,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.56
- Løpskapasitet
- 17.21
- O-evne
- 2.35
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,305 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3886 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,114 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1236 |
| bomVekt | 39,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5487 |
| bomStorSigma | 1,0545 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0784 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1701 |
| havariVekt | 4,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7832 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4096,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4706,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.50
- Løpskapasitet
- 13.57
- O-evne
- 2.53
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.55
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 26.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1008 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,232 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1031 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1074 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1439 |
| bomVekt | 15,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4761 |
| bomStorSigma | 1,2499 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0319 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0302 |
| havariVekt | 1,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2299 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3336 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4026 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 29.08.2026 Kretsmesterskap Lemmesmarki, bom 2.52 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 33 | 02.08.2026 Hovedløpet sprint, bom 12.38 | 83 | – |
| Bom over ti minutter | 33 | 02.08.2026 Hovedløpet sprint, bom 12.38 | 83 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprint | H15-16 | 20.01 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype N | 24.23 | 2 | 0.48 | 11.35 | 0.23 | 13.44 | 1.43 | – |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | C-åpen 10-16 | 34.10 | – | 4.42 | 18.55 | 2.36 | 19.32 | 2.33 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H16 | 56.07 | 44 /47 | 16.36 | (18.24) | 5.27 | 12.41 | 0.32 | |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H1416K | 1.12.19 | 8 /11 | 12.28 | 17.36 | 3.02 | 13.44 | 1.43 | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Gul 2,5 | 1.07.21 | 136 /173 | 15.47 | (29.59) | 7.02 | 20.58 | 3.04 | |
| 21.04.2026 | Pre-O Nore Neset | Pre-O 13-16 | 2.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | C-åpen 10-16 | 44.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 10-16 | 48.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 1.16.01 | – | 30.07 | (30.42) | 12.10 | 19.07 | 2.25 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 45.10 | – | 2.43 | 20.12 | 1.13 | 19.07 | 2.25 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 51.58 | – | 3.41 | 18.17 | 1.18 | 19.07 | 2.25 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | H 15-16 | 46.03 | 8 /12 | 3.29 | 16.49 | 1.16 | 12.40 | 0.16 | |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | II-åpen 10-16 | 17.45 | – | 0.31 | 12.43 | 0.22 | 11.13 | 0.14 | |
| 30.01.2025 | Innendørs Urb-O løp #4.5 | H-16 | 29.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | Klubbmesterskap og 10 års jubileum | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Etappstart Lätt 2,5 | 43.01 | 84 /119 | 2.53 | 21.36 | 1.33 | 16.54 | 1.21 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H14 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Etappstart Mycket lätt 2,5 | 33.19 | 74 /92 | 0.25 | 22.31 | 0.19 | 22.01 | 3.37 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H14 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H14 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Mycket lätt 2,5 | 35.31 | 59 /79 | 1.21 | 23.04 | 0.53 | 22.01 | 3.37 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H14 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM langdistanse | C-åpen 10-16 | 45.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KOK 2 dagers, dag 1 | N2- 9-16 | 1.09.30 | 6 /7 | 35.02 | (36.57) | 18.37 | 21.21 | 6.14 | |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | HN | 18.05 | 10 /15 | 1.40 | 15.47 | 1.27 | 12.46 | 0.17 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | KM ultralang distanse Hordaland | N2-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Hordalandscup 2/23 | N1-åpen | 20.21 | 2 /5 | 0.03 | 14.53 | 0.02 | 16.19 | 2.47 | |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | N1-åpen -16 | 39.03 | 13 /13 | 17.02 | (27.47) | 12.07 | 16.42 | 3.20 | – |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | HN | 17.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | HN | 26.56 | 13 /16 | 6.36 | (17.00) | 4.10 | 11.51 | 0.21 | – |
| 10.09.2022 | Møllesprinten | N2Open10 | 59.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom | N2-åpen 9-16 | 29.54 | 6 /6 | 6.25 | 21.39 | 4.39 | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 30.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Møllesprinten, HOK-rankingfinale 2020 | NOpen | 32.05 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2019 | Klubbmesterskap | D/H-12 | 40.19 | 5 /6 | 1.57 | 18.57 | 0.55 | – | – | – |
| 26.12.2018 | 2. Juledagsløpet | N-Åpen | 46.42 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | Klubbmesterskap | D/H-12 | 34.03 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2018 | HOK-rankingfinale 2018 | NOpen | 44.42 | 6 /7 | 5.34 | 19.39 | 2.27 | – | – | – |
| 30.05.2017 | Sprintcup 3 Bergen | HN | 30.37 | 14 /15 | 2.05 | 14.33 | 0.59 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprintstafett | H/D 11-16 | Os Orienteringsklubb 1 | 1 | 9.04 | 5 | 5 |
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | Åpen | Hordaland 1 | 4 | 21.18 | 10 | 8 |