Løperprofil
Tarald Jeremiassen
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.19
- Løpskapasitet
- 10.05
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.11.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2166 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5384 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2888 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0732 |
| bomVekt | 2,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2445 |
| bomStorSigma | 0,6594 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,086 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3741,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3822,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.17
- Løpskapasitet
- 14.31
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 6.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 07.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1306 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2241 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0825 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3161 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0143 |
| bomVekt | 1,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,487 |
| bomStorSigma | 0,8141 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3430,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3843,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.17
- Løpskapasitet
- 9.49
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.24
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,251 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7479 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3296 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9912 |
| bomVekt | 0,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4033 |
| bomStorSigma | 0,808 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2345,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2698,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 01.10.2019 Nattløp 1 - Rensåsen, bom 2.26 | 29 | – |
| Bom over fem minutter | 76 | hele karrieren siden 2018 | 76 | – |
| Bom over ti minutter | 76 | hele karrieren siden 2018 | 76 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.11.2019 | Innendørsløp Nord universitet | A | 34.02 | 33 /40 | 5.14 | 14.55 | 2.18 | 11.26 | 0.17 | – |
| 01.10.2019 | Nattløp 1 - Rensåsen | A | 38.23 | 27 /30 | 4.36 | 23.50 | 2.51 | – | – | – |
| 28.05.2019 | Saltenkarusell 4 - Bestemorenga | C | 1.03.09 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2019 | Saltenkarusell 2 - Straumøya | N | 21.14 | – | 1.12 | 8.48 | 0.30 | – | – | – |
| 07.05.2019 | Saltenkarusell 1 - Turisthytta | C | 32.33 | 5 /11 | 3.48 | 18.35 | 2.10 | 17.37 | 1.05 | |
| 30.04.2019 | Saltensprint 2 | C | 27.01 | 11 /11 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | A | 30.56 | 36 /36 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | C | 13.49 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2018 | Nattløp - Vatnlia | C | 45.08 | 12 /12 | 1.30 | 20.59 | 0.42 | 18.41 | 1.06 | – |
| 02.10.2018 | Nattløp - Arlia / Frosktjern | C | 52.29 | 16 /19 | 2.41 | 20.51 | 1.04 | 18.41 | 1.06 | – |