Løperprofil
Mika Johan Huva
Notodden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.52
- Løpskapasitet
- 10.04
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,116 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0686 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0449 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5126 |
| bomVekt | 23,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4107 |
| bomStorSigma | 0,8282 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,225 |
| havariVekt | 5,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2677,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3159,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.16
- Løpskapasitet
- 7.05
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1349 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0697 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0778 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1068 |
| bomVekt | 2,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0977 |
| bomStorSigma | 0,5999 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0771 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2625,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2696 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.19
- Løpskapasitet
- 12.06
- O-evne
- 3.13
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0565 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0048 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0859 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0447 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,136 |
| bomVekt | 25,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7824 |
| bomStorSigma | 0,9595 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0518 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0665 |
| havariVekt | 2,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9701 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2845,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3602,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.50
- Løpskapasitet
- 9.38
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 25.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2806 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2743 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0866 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1006 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1184 |
| bomVekt | 14,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6096 |
| bomStorSigma | 0,8236 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0868 |
| havariVekt | 1,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8641 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2274,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2793,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.59
- Løpskapasitet
- 9.37
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2724 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1603 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1208 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1812 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9334 |
| bomVekt | 6,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4598 |
| bomStorSigma | 0,6989 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0297 |
| havariVekt | 0,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2301,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2625,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 23.09.2026 NOL TrLøp 15 O-hytta, bom 3.21 | 73 | – |
| Bom over fem minutter | 14 | 22.08.2026 Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud, bom 15.18 | 179 | – |
| Bom over ti minutter | 14 | 22.08.2026 Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud, bom 15.18 | 179 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | NOL TrLøp 15 O-hytta | A | 31.07 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2026 | NOL Treningsløp 14 Lauvåsknølen | AK | 53.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud | H 13-14 | 1.00.18 | 13 /14 | 17.40 | 18.46 | 5.30 | 15.27 | 3.20 | |
| 17.08.2026 | NOL - Notodden City Race | H 15-16 | 27.22 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | NOL GjestrudGrandPrix | A/B | 28.25 | 7 | 2.41 | 12.03 | 1.08 | 12.16 | 1.46 | – |
| 09.04.2026 | NOL Treningsløp 1 Sætreåsen | A-kort | 1.02.12 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2025 | Røsskleivaløpet | H-16 | 49.26 | 15 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | NOLs klubbmesterskap i ultralang | H17 | 1.54.02 | 6 | 12.20 | 12.10 | 1.19 | 13.36 | 2.31 | – |
| 23.10.2025 | NOLs Nattcup, løp 2 | Løype: AK1 | 40.25 | 1 | 0.07 | 11.17 | 0.02 | 13.11 | 1.50 | – |
| 25.09.2025 | Treningsløp 15 Sætreåsen | A-lang | 1.05.30 | 9 | 12.52 | 14.28 | 2.50 | – | – | – |
| 13.09.2025 | MOT.TV-cup Vestfold og Telemark | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2025 | Treningsløp 13 Sætre | H13/14 | 23.02 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 44.19 | 29 /110 | 6.48 | 16.40 | 2.33 | 15.18 | 2.37 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 31.20 | 30 /38 | 6.53 | 16.02 | 3.31 | 15.18 | 2.37 | |
| 16.06.2025 | NOL GjestrudGrandPrix | A/B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | NOL TrLøp 7 HøgåsSkole | B-løype | 42.17 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Treningsløp 6 Blueshuset | A-kort25 | 19.45 | 2 | 1.31 | 9.17 | 0.43 | – | – | – |
| 08.05.2025 | Treningsløp 3 Tinnemyra vest | B-løype | 37.03 | 2 | 5.31 | 14.33 | 2.10 | 14.49 | 2.19 | – |
| 04.05.2025 | Bøløpet | H 13-14 | 53.14 | 1 /1 | 7.33 | 16.04 | 2.17 | 14.49 | 2.19 | – |
| 25.09.2024 | NOL TrLøp 13 Ohytta | C | 19.37 | 5 | 4.54 | 13.10 | 3.17 | 13.18 | 2.17 | |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskap sprint | C-åpen | 19.33 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | Treningsløp 9 Høgås | C løype | 1.02.32 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM langdistanse Vestfold/Telemark og Buskerud | H 11-12 | 38.07 | 7 /11 | 1.53 | 13.10 | 0.39 | 13.50 | 2.14 | |
| 09.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 2 | H 11-12 | 42.05 | 4 /4 | 16.05 | 18.00 | 6.53 | 14.01 | 2.47 | |
| 08.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 1 | H 11-12 | 15.25 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Treningsløp 1 Sætreåsen | C-løype | 37.48 | 2 | 3.01 | 13.18 | 1.04 | 13.19 | 1.21 | – |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race 2023 | N2-åpen 9-16 | 20.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Telemark 2-dagers | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | KM-sprint - Telemark 2-dagers | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Treningsløp 4 | N løype | 25.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | Treningsløp 3 | C-løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Porsgrunn City Race | H 9-10 | 17.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2022 | Treningsløp 15 | N | 20.15 | – | 3.46 | 14.30 | 2.42 | 14.28 | 1.14 | |
| 27.08.2022 | KM-lang Vestfold og Telemark | H 9-10 | 30.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2022 | Treningsløp 9 (Sprint) | C-åpen | 17.37 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | H 9-10 | 22.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Telemark 2-dagers | H 9-10 | 36.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Telemark 2-dagers | H 9-10 | 45.24 | – | 1.28 | 16.23 | 0.32 | 15.21 | 0.59 | |
| 12.05.2022 | Treningsløp 4 | N-løype | 21.05 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | Treningsløp 2 | B-løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | Treningsløp 1 | N-løype | 21.39 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2021 | Nattcup 3 | N-løype | 43.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Treningsløp 14 | N-løype | 33.31 | – | 1.07 | 17.29 | 0.35 | 15.24 | 1.00 | |
| 19.08.2021 | Treningsløp 11 | N-åpen | 14.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | Norsk O-Festival mellom (med Elite) | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Treningsløp 8 | N-løype | 30.36 | – | 1.33 | 14.43 | 0.45 | 14.34 | 1.18 | – |
| 05.06.2021 | Telemark 2-dagers | H 9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2021 | Treningsløp 5 | N-løype | 49.04 | – | 7.21 | 29.15 | 4.23 | – | – | – |
| 15.04.2021 | Treningsløp 1 | C-Løype | 57.31 | 6 | 2.12 | 16.28 | 0.38 | – | – | – |
| 18.11.2020 | Nattcup, Notodden, løp 6 | N-løype | 33.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2019 | Porsgrunn City Race | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | N-åpen | 32.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2019 | KM Sprint Telemark og Vestfold | N-åpen | 17.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2018 | Porsgrunn City Race | N-åpen | 15.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-stafett Vestf&Telem. + Buskerud | H 13-16 | Notodden OL 2 | 1 | 41.31 | 13 | 13 |