Løperprofil
Robert Mørch
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 2538 av 3557
Nr. 2538 av 3557 blant menn i Norge · nr. 185 av 218 i klassen H40–44 · nr. 45 av 52 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 11.52
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 04.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0484 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0503 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0846 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0274 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4863 |
| bomVekt | 124,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5106 |
| bomStorSigma | 0,8699 |
| antallBom | 83 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0379 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0995 |
| havariVekt | 8,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0289 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5844 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,006 |
| fartSesongSin | 0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3160 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3702,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.28
- Løpskapasitet
- 7.15
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.01.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1118 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1831 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,074 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2001 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,981 |
| bomVekt | 5,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2267 |
| bomStorSigma | 0,7125 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0585 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1527 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2689,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2766,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 10.55
- O-evne
- 3.23
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 130 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1595 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1885 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,096 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,119 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0142 |
| bomVekt | 10,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8668 |
| bomStorSigma | 1,0379 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0543 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0967 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2999 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2569,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3364,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 04.07.2026 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 2.14 | 88 | nr. 3326 |
| Bom over fem minutter | 41 | 11.06.2026 Internløp 6 Kyvannet, bom 12.34 | 96 | nr. 4606 |
| Bom over ti minutter | 41 | 11.06.2026 Internløp 6 Kyvannet, bom 12.34 | 162 | nr. 6500 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | AK-åpen | 53.34 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Tour de Trondheim #3 - Langdistanse | A-lang åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | AL-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | H 40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | AL-åpen | 1.12.52 | 10 /14 | 9.40 | 14.53 | 1.58 | 13.55 | 2.04 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2026 | Internløp 6 Kyvannet | Lang | 1.39.03 | 10 | 21.33 | 15.20 | 3.20 | 13.32 | 2.05 | |
| 27.09.2025 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | AK-åpen | 55.48 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | AL-åpen | 1.18.20 | 6 /15 | 11.25 | 13.21 | 1.57 | 13.16 | 1.53 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AL-åpen | 1.58.52 | 48 /60 | 37.15 | 14.11 | 4.27 | 13.10 | 1.51 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AL-åpen | 1.12.15 | 71 /101 | 12.02 | 14.50 | 2.28 | 13.10 | 1.51 | |
| 12.06.2025 | Internløp 05 Solemsåsen | Mellom | 1.35.41 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Trondheim Open, dag 2 | AK-åpen | 38.12 | 7 /22 | 2.25 | 12.00 | 0.46 | 13.10 | 1.51 | |
| 27.05.2025 | Løp 6, Storsvingen | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.18.55 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2024 | Byåsennatta | H 35- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Tradisjonsbæreren | AL-åpen | 1.53.25 | 2 /4 | 9.55 | 10.55 | 0.57 | 13.13 | 1.45 | |
| 12.09.2024 | Internløp 14 Haukvatnet | Lang | 1.09.16 | 8 | 2.45 | 11.21 | 0.27 | 13.13 | 1.45 | |
| 05.09.2024 | Internløp 13 Rønningen | Mellom | 52.43 | 5 | 2.30 | 11.02 | 0.31 | 13.13 | 1.45 | |
| 01.09.2024 | Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang) | AL-åpen | 1.27.41 | 9 /13 | 5.05 | 11.38 | 0.40 | 13.13 | 1.45 | |
| 31.08.2024 | Tour de Trondheim dag 2 | AL-åpen | 1.03.52 | 13 /16 | 8.35 | 12.52 | 1.44 | 13.54 | 1.51 | |
| 29.08.2024 | Internløp 12 Granåsen | Mellom | 54.52 | 9 | 4.50 | 12.27 | 1.06 | 13.54 | 1.51 | |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | AK-åpen | 1.18.48 | 14 /21 | 9.37 | 16.09 | 1.58 | 13.54 | 1.51 | |
| 22.08.2024 | Internløp 11 Siim | Mellom | 1.06.06 | 16 | 4.00 | 14.13 | 0.52 | 13.54 | 1.51 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | AM-åpen | 1.26.28 | 71 /118 | 13.42 | 14.16 | 2.16 | 13.35 | 1.53 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | AM-åpen | 47.16 | 36 /102 | 1.22 | 12.22 | 0.21 | 13.35 | 1.53 | |
| 20.06.2024 | Internløp 07 Henriksåsen | Mellom | 55.33 | 13 | 6.36 | 13.20 | 1.35 | 13.35 | 1.53 | |
| 13.06.2024 | Internløp 06 Lian | Mellom | 1.07.56 | 17 | 15.42 | 14.59 | 3.28 | 13.35 | 1.53 | |
| 08.06.2024 | Tambarskjelven, KM-mellom | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak lang | B-åpen 17- | 53.44 | 1 /8 | 9.34 | 13.30 | 2.24 | 15.05 | 3.36 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | B-åpen 17- | 1.09.31 | 13 /68 | 15.20 | 13.55 | 3.04 | 16.19 | 4.05 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 57.01 | 60 /93 | 19.15 | 20.37 | 6.58 | 16.19 | 4.05 | – |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | KM langdistanse | AK-åpen | 26.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2022 | Byåsen Vintercup #1 | L | 19.36 | 36 /81 | 0.37 | 7.06 | 0.13 | 7.23 | 0.14 | |
| 10.08.2021 | Løp 9, Tjønnstuggu | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.04.15 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2020 | Fjellgeita, Emblem | Herrer 11 km | 1.31.45 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2019 | Trondheim Urban | ÅM | 45.01 | 1 /9 | 0.34 | 10.08 | 0.08 | 12.26 | 1.39 | |
| 16.09.2019 | Wing4er 4-2019 | H 17-39 | 1.09.14 | 4 /5 | 9.42 | 13.22 | 1.52 | 12.46 | 1.46 | |
| 24.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Lang | H 21- | 2.53.58 | 26 /29 | 22.37 | 13.45 | 1.47 | 12.36 | 1.48 | |
| 23.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Sprint | H 21- | 20.26 | 21 /26 | 0.04 | 6.57 | 0.01 | 7.41 | 0.16 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir A2 | 1.09.51 | 26 /46 | 3.05 | 11.40 | 0.31 | 10.57 | 0.45 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir B | 47.17 | 1 /72 | 4.43 | 10.44 | 1.04 | 10.57 | 0.45 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | Dir B | 21.20 | 1 /37 | 1.52 | 7.46 | 0.41 | 8.06 | 0.16 | – |
| 26.05.2019 | Emblemsprinten | Lang | 34.27 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2019 | Vårsprinten | H 21- | 1.36.33 | 7 /7 | 8.58 | 11.07 | 1.02 | – | – | – |
| 30.09.2018 | Fjellgeita | Herrer 6 km | 1.15.20 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |