Løperprofil
John Harald Johansen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 12.23
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.18
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 27.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0901 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0567 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,092 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2073 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1849 |
| bomVekt | 11,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7138 |
| bomStorSigma | 0,8199 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0721 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2232 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3296,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3804,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.14
- Løpskapasitet
- 8.57
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.50
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 14.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0807 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0572 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1806 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2711 |
| bomVekt | 14,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2612 |
| bomStorSigma | 0,7467 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8793 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3320,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3425,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.21
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1111 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,177 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0822 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0424 |
| bomVekt | 6,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4676 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0857 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9815 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2693,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3141,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 13.07 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 13.07 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 8 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 13.07 | 161 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2022 | Langløpet - Høst i Østmarka | Herrer - mellomlang løype | 2.37.57 | 22 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | AK | 53.52 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | AK-åpen | 51.01 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 13.40 | 31 | 1.45 | 9.43 | 1.15 | 9.22 | 0.28 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 50- | 24.07 | 18 /23 | 2.40 | 10.32 | 1.10 | 9.36 | 0.30 | |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | H50 | 36.10 | 47 /55 | 10.33 | 12.32 | 3.39 | 9.21 | 0.35 | |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | H50- | 21.46 | 42 /52 | 2.25 | 9.27 | 1.03 | 8.54 | 0.15 | |
| 14.12.2021 | Juleavslutning 2021 | A-herrer (kurve) | 59.23 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2021 | Langløpet - Høst i Østmarka | H-Mellom | 2.25.12 | 14 /16 | 8.31 | 13.18 | 0.47 | 14.02 | 2.02 | |
| 27.10.2021 | VBIL Nattløp | Lang | 1.19.53 | 19 | 17.12 | 15.57 | 3.26 | 14.12 | 2.20 | |
| 19.10.2021 | Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering | AK-åpen | 57.38 | 1 /3 | 9.20 | 13.14 | 2.09 | 14.12 | 2.20 | |
| 16.10.2021 | Blodslitet | B-åpen 17- | 40.02 | 9 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 3 | Lokal | 46.26 | 41 /110 | 5.58 | 12.14 | 1.34 | 14.12 | 2.20 | |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | B-åpen 17- | 36.42 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | AK | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | KM stafett Østfold + Akershus og Oslo | Direkte B | 57.03 | 11 | 12.13 | 17.09 | 3.40 | 15.04 | 2.09 | |
| 15.08.2021 | Night Hawk Solo | Åpen A | 1.42.29 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 27.49 | 2 /264 | 2.00 | 13.12 | 0.57 | 13.28 | 1.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 15.10 | 4 /264 | 0.32 | 11.49 | 0.25 | 13.28 | 1.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 58.51 | 6 /264 | 7.37 | 13.04 | 1.41 | 13.28 | 1.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 19.34 | 33 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Løype: AK1 | 53.52 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | KM natt AOOK | B-åpen 17- | 57.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2020 | Folloløpet med Trimtex cup nr. 9 | B-åpen 17- | 44.49 | 2 /10 | 4.43 | 14.05 | 1.29 | 15.19 | 2.08 | – |
| 22.08.2020 | Ivar-o-løpet med Trimtex-cup | 17- B | 1.02.05 | 5 /9 | 12.42 | 16.15 | 3.19 | 14.31 | 2.02 | |
| 27.10.2019 | Oppsals superfinale 2019 | Åpen Superfinale | 2.12.07 | 36 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | Herrer åpen B | 1.12.10 | 13 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2019 | Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering | B-åpen | 58.41 | 2 /3 | 10.10 | 21.11 | 3.40 | – | – | – |
| 24.09.2019 | KM Natt AOOK - Høydepunktet | H21B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Folloløpet med Trimtex Cup | Direkte B | 45.33 | 12 /17 | 10.12 | 15.52 | 3.33 | 13.50 | 1.44 | |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | Dir B | 50.04 | 10 /23 | 11.43 | 14.38 | 3.26 | 13.37 | 1.36 | |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | B-åpen | 1.41.10 | 22 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅK | 9.57 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | H 17-B | 49.00 | 9 /20 | 5.51 | 14.14 | 1.42 | 13.49 | 1.10 | – |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-B | 37.52 | 27 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | ÅpenLang | 23.50 | 3 /11 | 0.08 | 8.16 | 0.03 | 8.40 | 0.10 | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | Åpen B | 43.16 | 13 /44 | 6.33 | 15.26 | 2.20 | – | – | – |
| 04.11.2018 | Frostsprinten | H 17-C | 40.56 | 1 /5 | 1.46 | 10.11 | 0.26 | – | – | – |
| 20.10.2018 | Blodslitet | Herrer åpen B | 1.04.50 | 22 /55 | – | – | – | – | – | – |