Løperprofil
Ivar Røise Saxhaug
Raumar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.50
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1705 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2615 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0913 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1974 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0334 |
| bomVekt | 2,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,483 |
| bomStorSigma | 0,7983 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0736 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9839 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2540,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2885,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.10
- Løpskapasitet
- 5.56
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 06.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3133 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0216 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0792 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1935 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1445 |
| bomVekt | 4,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1902 |
| bomStorSigma | 0,6909 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,108 |
| havariVekt | 0,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2199,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2284,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.00
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 16.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3605 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3272 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2628 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0102 |
| bomVekt | 2,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6083 |
| bomStorSigma | 0,8964 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8484 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2099,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2598 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.14
- Løpskapasitet
- 6.52
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 20.07.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6098 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6422 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3111 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9743 |
| bomVekt | 1,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3664 |
| bomStorSigma | 0,7938 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4444 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1640,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1970,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 24.09.2022 Kraftløpet, bom 2.24 | 46 | – |
| Bom over fem minutter | 90 | 16.08.2020 Myrtrampen, bom 7.37 | 197 | – |
| Bom over ti minutter | 288 | hele karrieren siden 2015 | 288 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.05.2024 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Herrer | 6.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2023 | Eidsvoll natt-o-karusell løp 4 | Herrer B | 22.37 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2022 | Kraftløpet | K-sprint | 39.47 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | Åben 5 | 46.58 | 8 /24 | 4.29 | 16.01 | 1.32 | 14.13 | 1.15 | – |
| 06.04.2022 | Raumar-karusell/ testløp knock-out sprint | H | 11.04 | 15 /21 | 0.01 | 8.46 | 0.01 | 9.09 | 0.19 | |
| 19.09.2021 | Kraftløpet | K-sprint | 25.52 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | KM sprint (Romeriksløpet 2021) | H 11-12 | 9.52 | 3 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Klubbkarusell nr. 6 | B/C-løype | 51.50 | 1 | 6.34 | 13.03 | 1.39 | – | – | – |
| 31.05.2021 | Klubbkarusell Løp 3 | C-løype | 40.22 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2020 | Myrtrampen | H11-12 | 51.39 | 3 /5 | 12.05 | 18.44 | 4.23 | 15.24 | 2.13 | |
| 13.08.2020 | Klubbkarusell Løp 6 | C | 21.01 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2020 | Totenåsløpet | H 11-12 | 39.13 | 2 /5 | 4.40 | 14.40 | 1.45 | 14.58 | 1.36 | – |
| 20.06.2020 | Romerike 2-dagers - Romeriksløpet 2020 - med Trimtex-cup - koronaklarert | H 11-12 | 35.58 | 8 /14 | 5.29 | 16.36 | 2.32 | 14.58 | 1.36 | – |
| 14.10.2019 | Nattkarusell Løp 4 | N | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2019 | Kraftløpet | K-sprint | 1.02.56 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | Klubbkarusell Løp 7 | N | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2019 | Svabergsprinten | N åpen | 22.51 | 3 /12 | 0.00 | 10.23 | 0.00 | 11.12 | 0.52 | |
| 22.05.2019 | Raumarkarusellen løp 5 - Drømmemila (delvis innendørs) | DH | 28.51 | 31 /40 | 7.25 | (20.21) | 5.14 | 13.57 | 0.26 | |
| 22.05.2019 | Raumarkarusellen løp 5 - Drømmemila (delvis innendørs) | RH | 7.49 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2018 | Kraftløpet | K-sprint | 1.08.32 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2018 | Raumar O-karusell 3 - "Drømmemila" | RH | 8.54 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2018 | Våronnløpet | N-åpen | 14.34 | – | 0.53 | 11.29 | 0.42 | 12.40 | 1.05 | – |
| 07.06.2017 | Raumar o-karusell 5 "Drømmemila" | DH | 39.19 | 25 /25 | 8.17 | (23.10) | 4.53 | 15.24 | 0.28 | – |
| 07.06.2017 | Raumar o-karusell 5 "Drømmemila" | RH | 8.00 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2017 | Våronnløpet | N-åpen | 38.00 | – | 3.55 | 19.43 | 2.02 | – | – | – |
| 08.06.2016 | Raumar o-karusell, 6. løp, Drømmemila | Drømmemila Herrer | 39.15 | 31 /33 | 4.51 | 19.01 | 2.21 | – | – | – |
| 08.06.2016 | Raumar o-karusell, 6. løp, Drømmemila | Rekrutt Herrer | 7.51 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2015 | EOL nattløp nr. 4 | C-Klasse | 8.07 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2015 | EOL klubbkarusell, løp 11 | Enkel | 40.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2015 | EOL klubbkarusell, løp 9 | Enkel | 22.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2015 | EOL klubbkarusell, løp 8 | C | 27.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2014 | Drømmemila, Raumarkarusellen løp nr. 5 | REK | 10.22 | – | – | – | – | – | – | – |