Løperprofil
Børge Ugland Nyseth
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 252 av 3557
Nr. 252 av 3557 blant menn i Norge · nr. 21 av 267 i klassen H45–49 · nr. 6 av 57 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.33
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 14.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4039 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4172 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0801 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0283 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,4146 |
| bomVekt | 101,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2282 |
| bomStorSigma | 0,4962 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0961 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0486 |
| havariVekt | 7,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0088 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4544 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0026 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2009,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2097,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.48
- Løpskapasitet
- 6.36
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2041 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2474 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0588 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9024 |
| bomVekt | 15,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2450,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2519,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 241 | hele karrieren siden 2021 | 241 | nr. 156 |
| Bom over fem minutter | 241 | hele karrieren siden 2021 | 241 | nr. 1351 |
| Bom over ti minutter | 241 | hele karrieren siden 2021 | 241 | nr. 3411 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.2026 | Åpent klubbmesterskap natt | H17 | 1.22.36 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 5 | SvartA | 41.03 | 4 /9 | 0.10 | 8.38 | 0.02 | 7.52 | 0.20 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Svart 7,5 | 34.32 | 26 /210 | 0.05 | 7.02 | 0.01 | 7.44 | 0.22 | |
| 15.06.2026 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 17- | 31.12 | 2 /11 | 2.01 | 7.12 | 0.28 | 7.52 | 0.25 | |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | H 40- | 19.52 | 3 /7 | 0.31 | 6.27 | 0.10 | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | AL-åpen | 45.55 | 9 /37 | 1.27 | 7.48 | 0.15 | 8.03 | 0.24 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | AK-åpen | 36.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2025 | Tumyrnatta | SvartA | 42.10 | 2 /8 | 1.08 | 7.33 | 0.12 | 8.05 | 0.24 | |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 17- | 38.29 | 2 /6 | 5.09 | 8.03 | 1.05 | 8.14 | 0.28 | |
| 18.08.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 | SvartA | 38.45 | 4 /16 | 1.47 | 8.36 | 0.24 | 8.25 | 0.22 | |
| 07.04.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | SvartA | 0.20 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | H 17- | 32.33 | 2 /8 | 0.18 | 8.00 | 0.04 | 8.01 | 0.18 | |
| 05.09.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 5 | SvartA | 40.00 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | SvartA | 34.41 | 1 /9 | 0.22 | 7.28 | 0.05 | 7.55 | 0.19 | |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 5C | 31.01 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | AM-åpen | 34.20 | 5 /60 | 0.00 | 7.46 | 0.00 | 8.02 | 0.22 | |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | AL-åpen | 44.51 | 4 /32 | 0.37 | 7.26 | 0.06 | 8.02 | 0.22 | |
| 25.09.2022 | Ni-Nitti-Nittedal 4 | SvartA | 47.20 | 1 /8 | 1.46 | 7.42 | 0.17 | 8.00 | 0.26 | – |
| 12.09.2022 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering 2022 | H 17- | 43.24 | 1 /5 | 0.54 | 7.07 | 0.09 | 8.00 | 0.26 | – |
| 26.05.2022 | Kvistkvaset | Løype: 6 | 28.33 | 1 | 0.21 | 7.25 | 0.05 | – | – | – |
| 14.09.2021 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | H 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | SvartA | 38.45 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |