Løperprofil
Jess Rasmussen
Viborg Orienteringsklub
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0393 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0509 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0762 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0292 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6645 |
| bomVekt | 99,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3956 |
| bomStorSigma | 0,6768 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0385 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0659 |
| havariVekt | 4,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,566 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2892,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3079 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.42
- Løpskapasitet
- 7.36
- O-evne
- 0.06
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0639 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0997 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0519 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0427 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6214 |
| bomVekt | 48,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0798 |
| bomStorSigma | 0,6145 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0471 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0988 |
| havariVekt | 2,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0106 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2818,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2857,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 81 | 15.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance, bom 3.35 | 125 | – |
| Bom over fem minutter | 206 | 10.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1, bom 7.53 | 206 | – |
| Bom over ti minutter | 346 | hele karrieren siden 2018 | 346 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | H65 | 33.03 | 3 /31 | 0.32 | 10.31 | 0.10 | 11.27 | 0.38 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M60 | 58.37 | 25 /124 | 1.43 | 10.33 | 0.19 | 11.22 | 0.41 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M60 | 34.51 | 34 /136 | 2.47 | 11.15 | 0.54 | 11.22 | 0.41 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M60 | 17.08 | 5 /73 | 0.01 | 7.09 | 0.00 | 7.34 | 0.06 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M60 | 1.08.09 | 66 /138 | 5.25 | 12.55 | 1.02 | 11.22 | 0.41 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M60 | 31.13 | 18 /139 | 0.55 | 9.43 | 0.17 | 11.22 | 0.41 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M60 | 17.37 | 11 /70 | 0.03 | 7.27 | 0.01 | 7.34 | 0.06 | |
| 24.10.2025 | Höst Open sprint 2025 | H65 | 19.52 | 4 /48 | 0.53 | 7.39 | 0.20 | 7.43 | 0.08 | |
| 22.03.2024 | DM Nat, DM | H65 | 49.32 | 2 /13 | 5.36 | 11.31 | 1.18 | 11.25 | 0.45 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M65 | 1.27.42 | 18 /92 | 2.31 | 11.12 | 0.19 | 11.22 | 0.40 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M65 | 50.35 | 37 /103 | 7.56 | 12.36 | 1.59 | 11.22 | 0.40 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M65 | 1.05.42 | 13 /98 | 2.17 | 10.11 | 0.21 | 11.22 | 0.40 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M65 | 48.51 | 53 /104 | 11.43 | 13.53 | 3.20 | 11.22 | 0.40 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M65 | 12.37 | 4 /38 | 0.01 | 6.48 | 0.01 | 7.36 | 0.08 | – |
| 12.11.2023 | Jættemilen, Ultralang/Åbne baner | H65 | 1.47.19 | 4 /21 | 3.55 | 11.01 | 0.24 | 11.21 | 0.26 | |
| 27.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM KO sprint/Åbne baner | Åben 1 | 18.15 | 5 /22 | 0.30 | 8.12 | 0.13 | – | – | – |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H65 | 37.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2023 | DM-Nat 2023 | H65 | 49.08 | 4 /12 | 1.21 | 11.29 | 0.19 | 11.17 | 0.25 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H60 | 30.37 | 3 /33 | 0.09 | 10.34 | 0.03 | 10.55 | 0.29 | |
| 27.03.2022 | Danish Spring, Langdistance/Langdistance, Åbne baner | M60 | 51.55 | 1 /13 | 0.54 | 10.13 | 0.11 | 11.01 | 0.30 | – |
| 26.03.2022 | Danish Spring, Mellemdistance/Mellemdistance, Åbne baner | M60 | 36.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2022 | DM Nat 2022 | H60 | 46.51 | 5 /16 | 2.14 | 10.41 | 0.31 | 11.01 | 0.30 | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | H60 | 1.51.04 | 19 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2018 | Blodslitet | H60 | 1.44.28 | 15 /62 | – | – | – | – | – | – |