Løperprofil
Liven Orstad
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.51
- Løpskapasitet
- 11.40
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0307 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4282 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0784 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2516 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0622 |
| bomVekt | 2,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,405 |
| bomStorSigma | 0,751 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3103,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3419,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.42
- Løpskapasitet
- 9.25
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.01
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1506 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8275 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1887 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,273 |
| bomVekt | 2,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3171 |
| bomStorSigma | 0,6083 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3493,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3594,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.17
- Løpskapasitet
- 8.28
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4108 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,178 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2632 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9937 |
| bomVekt | 1,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5055 |
| bomStorSigma | 0,8621 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,071 |
| havariVekt | 0,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1997,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2427,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.58
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 02.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0725 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1859 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1024 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1461 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3207 |
| bomVekt | 14,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2111 |
| bomStorSigma | 0,6053 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0305 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0554 |
| havariVekt | 1,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3784 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3242,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3578,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 25.09.2023 Klubbmesterskap GIL Øksnevadskogen, bom 2.01 | 120 | – |
| Bom over fem minutter | 173 | 06.09.2021 Klubbløp Kalbergskogen, bom 6.52 | 262 | – |
| Bom over ti minutter | 614 | hele karrieren siden 2017 | 614 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | C-åpen-10-16 | 1.45.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | B-åpen-10-16 | 37.16 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 22.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 30.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 42.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 44.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Klubbløp Vagleskogen | Nybegynnerløype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2024 | Åpent innendørs klubbmesterskap | Nybegynnerløype | 19.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2023 | Klubbmesterskap GIL Øksnevadskogen | D10-12 | 58.10 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2023 | Klubbløp Presthei/Bogafjell | Nybegynnerløype | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Klubbløp Ganddal | Nybegynnerløype | 22.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 19.57 | 11 /81 | 1.07 | 18.25 | 1.02 | 19.42 | 1.20 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 39.27 | 20 /25 | 1.42 | 22.28 | 0.58 | 19.42 | 1.20 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 29.02 | 26 /81 | 2.32 | 23.28 | 2.03 | 19.42 | 1.20 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 33.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | D 11-12 | 43.21 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2023 | Vinterkarusell Vagleskogen | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2022 | Klubbmesterskap Vagleskogen | D10-12 | 31.18 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | Ungdomscup Finale - Haugstadskogen | D 9-10 | 44.03 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2022 | Klubbløp Njåskogen | Nybegynnerløype | 43.11 | 7 /8 | 5.05 | 20.49 | 2.27 | 17.58 | 1.40 | |
| 06.09.2022 | Ungdomscup løp 5 - Vagleskogen | D 9-10 | 34.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2022 | KM stafett - Måheia - individuelle løyper | N-åpen | 27.19 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2022 | Klubbløp Lyngholen | Nybegynnerløype | 18.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2022 | Klubbløp Ganddal | Damer - B/C | 47.15 | 5 /5 | 11.54 | 25.04 | 6.19 | – | – | – |
| 14.05.2022 | Nærløp Ålgård | N-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Myrsprinten | D 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2022 | Nordsjøløpene dag 2 | D 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2022 | Nordsjøløpene dag 1 | D 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2022 | Vinterkarusell Dale | Ny | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2021 | Klubbmesterskap Vagleskogen | D10-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2021 | Klubbløp Buggeland skole | Nybegynnerløype | 53.12 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2021 | Klubbløp Øksnevadskogen | Nybegynnerløype | 1.12.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2021 | Klubbløp Kalbergskogen | Damer - kort | 1.34.26 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | KM stafett individuelle klasser | D 9-10 | 49.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2021 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 14.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 18.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 34.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | KM mellom Rogaland - Hovdaneset | D 9-10 | 57.48 | – | 7.08 | 25.27 | 3.08 | 19.01 | 1.16 | |
| 18.05.2021 | Ungdomscup No. 2 - Neseskogen | D 9-10 | 40.44 | – | 3.33 | 18.17 | 1.36 | 16.32 | 1.05 | |
| 09.05.2021 | Tour de orientering - Kringleli | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2021 | Tour de orientering - Kringleli | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.02.2021 | Vinterkarusell, Haugstadskogen. | Nybegynnerløype | 31.39 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2020 | Barnetrening - juleavslutning - Vagleskogen | NY | 24.17 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 53.29 | – | 2.38 | 21.09 | 1.02 | 19.25 | 0.53 | |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2020 | Klubbmesterskap Grudaskogen | D-12N | 13.21 | – | 0.49 | 13.36 | 0.50 | – | – | – |
| 07.09.2020 | Hålandskogen, Gjesteløpere | Nybegynnerløype | 37.03 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2020 | Klubbløp Bogafjell | Nybegynnerløype | 32.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | D-Ny | 26.42 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | D-NY | 13.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | D Ny | 50.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | D-Ny | 23.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2020 | Vinterkarusell Sviland/Arboretet | Damer-Ny | 34.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.01.2020 | Vinterkarusell Kalbergskogen | Ny | 32.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2019 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Kalbergskogen | N-åpen | 37.44 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Ungdomscup finale | Ny | 18.31 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2019 | Sælandskogen, Gjesteløpere | Nybegynnerløype | 20.13 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Resultatene fra Sprint i Stavanger | Nybegynnerløype | 31.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2019 | Klubbløp 3 - Vagleskogen | Nybegynnerløype | 35.27 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2019 | KM Stafett individuelle klasser Rogaland, Sandnes | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | N-åpen | 29.17 | – | 1.29 | 23.19 | 1.11 | 18.25 | 1.09 | – |
| 18.06.2019 | Nærløp, Sælandskogen | JN | 26.32 | 2 /3 | 2.34 | 21.20 | 2.04 | 19.10 | 0.58 | – |
| 28.05.2019 | Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes | D Ny | 37.57 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2019 | Klubbløp 1 - Neseskogen | Nybegynnerløype | 34.46 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2019 | Kretsløp RR6 - Mellom Vigreskogen | N-åpen | 17.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | N-åpen | 39.06 | – | 2.03 | 17.39 | 0.56 | – | – | – |
| 27.04.2019 | RR1, Bogsdalen | NÅpen | 40.44 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Vinterkarusell Vagleskogen | Ny | 28.50 | – | 2.39 | 24.07 | 2.13 | – | – | – |
| 09.03.2019 | Vinterkarusell Bogafjell | Nybegynnerløype | 38.34 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Vinterkarusell Kalbergskogen | Ny | 41.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2018 | Nyttårsløpet, Melshei | Damer-Ny | 58.07 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2018 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Øksnevadskogen | D/H.12N | 37.14 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2018 | Klubbkarusell løp 5 - Sandved | Nybegynnerløype | 35.46 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Ranking -Sprintløp Stavanger Sentrum | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2018 | Vigreskogen, Gjesteløpere | Nybegynnerløype | 28.54 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2018 | Ganddalsløpet | N-åpen | 33.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2018 | Klubbkarusell løp 4 - Grudaskogen | Nybegynnerløype | 43.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2018 | Klubbkarusell løp 3 - Lyngholen | Nybegynnerløype | 28.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2018 | Klubbkarusell løp 2 - Kalbergskogen | Nybegynnerløype | 37.17 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 17.03.2018 | Vinterkarusell Vagleskogen | Ny | 1.01.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2017 | Høstkarusell løp 2 - Kvernevik | Nybegynnerløype | 34.00 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2017 | Klubbmesterskap - Bogafjell | D/H.12N | 35.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2017 | Klubbkarusell løp 4 - Grudaskogen | Nybegynnerløype | 25.24 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2017 | Vinterkarusell Vagleskogen | GN | 52.31 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |