Løperprofil
Mari Våland Almås
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.30
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0247 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1969 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0804 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1445 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2033 |
| bomVekt | 8,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4365 |
| bomStorSigma | 0,8234 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0713 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2936,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3328,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.06
- Løpskapasitet
- 6.50
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,171 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,079 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0673 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1861 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0089 |
| bomVekt | 2,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3332 |
| bomStorSigma | 0,8738 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0848 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2534,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2633,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.21
- Løpskapasitet
- 11.35
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 22.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0998 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,075 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0851 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1027 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9815 |
| bomVekt | 36,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3723 |
| bomStorSigma | 0,9126 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0772 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 1,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0684 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0026 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2724,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3140,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.29
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 18.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2754 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2873 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1181 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,17 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9282 |
| bomVekt | 16,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5182 |
| bomStorSigma | 0,8935 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0473 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0651 |
| havariVekt | 0,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8945 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0044 |
| fartSesongSin | −0,0092 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2293,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2711,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.25
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 13.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1428 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0189 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0963 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,261 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9726 |
| bomVekt | 2,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4302 |
| bomStorSigma | 0,8095 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7182 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2613 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2969,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 22.06.2024 Norsk O-Festival mellom, bom 3.00 | 170 | – |
| Bom over fem minutter | 238 | 26.08.2023 KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup, bom 24.06 | 295 | – |
| Bom over ti minutter | 238 | 26.08.2023 KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup, bom 24.06 | 308 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 14 | 47.26 | 24 /27 | 6.17 | 16.48 | 2.14 | 14.44 | 1.49 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 14 | 17.06 | 18 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 2C | 25.20 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D13 | 26.17 | 17 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D13-14 | 31.16 | 18 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D13-14 | 28.54 | 19 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 13-14 | 45.14 | 22 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 13-14 | 25.47 | 26 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D13 | 27.02 | 66 /97 | 0.48 | 14.45 | 0.26 | 15.09 | 1.51 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D13 | 26.36 | 50 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D13 | 17.18 | 51 /81 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 13-14 | 1.19.15 | 39 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | D13 | 31.55 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | D 13-14 | 45.44 | 22 /31 | 4.49 | 15.38 | 1.39 | 15.18 | 1.59 | |
| 22.09.2023 | KM Natt Nittedalsløpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 47.35 | 20 /22 | 8.38 | 18.51 | 3.25 | 15.18 | 1.59 | |
| 20.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 2 | Rekrutt | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | D 13-14 | 41.50 | 8 /16 | 1.54 | 13.34 | 0.37 | 15.18 | 1.59 | |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 1.09.34 | 21 /23 | 25.46 | 20.30 | 7.36 | 15.00 | 2.01 | |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | D13-14 | 1.07.05 | 6 | 11.53 | 18.34 | 3.17 | 15.22 | 1.44 | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | D 13 | 1.00.56 | 11 /20 | 1.29 | 14.28 | 0.21 | 14.39 | 1.07 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | D 13 | 36.04 | 16 /24 | 4.24 | 15.50 | 1.56 | 14.39 | 1.07 | – |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint elite og DH13-16 | D 13 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | D 13-14 | 33.24 | 19 /36 | 0.37 | 13.55 | 0.15 | 14.39 | 1.07 | – |
| 17.06.2023 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 18.15 | 24 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kort | 29.23 | 8 /19 | 2.03 | 13.34 | 0.57 | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D13-14J | 43.52 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | D 13-14 | 1.02.39 | 18 /30 | 5.36 | 14.48 | 1.19 | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | D 13-14 | 25.02 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D13-14 | 30.28 | 17 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM sprint med Trimtex-cup | D 13-14 | 27.08 | 22 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 13-14 | 35.12 | 18 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | D13 | 31.05 | 18 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | D 11-12 | 38.54 | 24 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | D11 | 40.10 | 3 /3 | 3.29 | (20.48) | 1.48 | 14.02 | 1.38 | |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Høstløpet i Nordre Follo med Trimtex-cup | D 11-12 | 30.03 | 5 /14 | 1.52 | 13.58 | 0.52 | 13.51 | 1.41 | |
| 13.09.2022 | 25 til 25 | ORANGE | 55.42 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | D11-12 | 50.35 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | D 11-12 | 22.06 | 21 /34 | 0.13 | 12.30 | 0.07 | 13.55 | 1.46 | |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | D 11-12 | 30.38 | 26 /37 | 5.15 | 13.44 | 2.21 | 13.55 | 1.46 | |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | D 11-12 | 11.22 | 6 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | D/H11-12 | 28.56 | 5 | 11.45 | (18.07) | 7.22 | 10.52 | 0.26 | – |
| 18.05.2022 | Foll-O-karusellen #1 | DH 11-12 | 25.37 | 3 /14 | 3.06 | 11.33 | 1.24 | 14.32 | 1.49 | |
| 14.05.2022 | Fossumløpet 2022 med Trimtex-cup | D 11-12 | 34.10 | 10 /16 | 1.51 | 14.23 | 0.47 | 14.32 | 1.49 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | D 11-12 | 27.41 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | D11-12 | 26.17 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | KM sprintstafett | D 11-12 | 11.26 | 12 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | D 11-12 | 22.02 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | D11 | 48.19 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Blåveissprinten | D 11-12 | 35.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | D11-12 | 28.55 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2021 | SprintX3M - Løp nr. 3 - Park Supersprint | D 11-12 | 9.09 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2021 | Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2021 | Blodslitet | D 11-12 | 47.40 | 34 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | Nattpotta - Klubbmesterskapet natt | D 11-12 | 20.47 | 3 /7 | 1.35 | 15.23 | 1.10 | 17.20 | 2.59 | |
| 11.09.2021 | Follo 2-dagers med Trimtex Cup | D 11-12 | 38.27 | 14 /18 | 3.10 | 16.49 | 1.23 | 17.20 | 2.59 | |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | D12 | 39.51 | 4 /6 | 10.07 | 21.04 | 5.21 | 18.54 | 4.25 | – |
| 28.08.2021 | Høydepunktet KM lang og Trimtex-cup | D 11-12 | 1.08.22 | 11 /15 | 24.14 | 22.45 | 8.04 | 18.54 | 4.25 | – |
| 14.08.2021 | Night Hawk Kids Stjernenatt | Stjernenatt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | D11-12 | 40.10 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | D 9-10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | D 9-10 | 39.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Etterløpet | D 9-10 | 40.42 | – | 5.01 | 18.39 | 2.18 | 16.23 | 1.10 | |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | D 9-10 | 42.58 | – | 0.48 | 17.27 | 0.20 | 16.23 | 1.10 | |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | N-barn | 13.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | N-åpen | 1.27.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2019 | Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering | N-åpen | 51.08 | – | 3.50 | 23.39 | 1.46 | 17.52 | 1.04 | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | DR | 27.04 | 10 /10 | 2.28 | 19.09 | 1.45 | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D rekrutt | 28.53 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | D Rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | DRekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2018 | Klubbmesterskap Natt 2018 | N-Åpen | 55.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | Klubbkamp / Klubbmesterskap | N-åpen | 36.34 | – | 1.09 | 16.33 | 0.31 | – | – | – |