Løperprofil
Sverre Soleng
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.33
- Løpskapasitet
- 12.13
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0747 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0906 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0392 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3485 |
| bomVekt | 51,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6637 |
| bomStorSigma | 0,9605 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1008 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1218 |
| havariVekt | 5,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6595 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0036 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3251,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3874,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.41
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 2.55
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0846 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0943 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0826 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0682 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1697 |
| bomVekt | 38,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7317 |
| bomStorSigma | 0,8789 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0796 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 2,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9412 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2766 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3454 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 43 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 6.13 | 43 | nr. 1926 |
| Bom over fem minutter | 43 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 6.13 | 83 | nr. 4491 |
| Bom over ti minutter | 86 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 10.23 | 226 | nr. 5312 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | H 17- | 2.23.30 | 13 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | B-åpen | 17.32 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H35 Motion | 1.15.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H35 Motion | 1.13.07 | 50 /56 | 14.42 | 18.08 | 3.39 | 14.36 | 2.33 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H35 Motion | 38.15 | 39 /56 | 8.50 | 14.08 | 3.16 | 14.36 | 2.33 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H35 Motion | 1.35.47 | 44 /56 | 11.38 | 15.04 | 1.50 | 14.36 | 2.33 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H35 Motion | 1.16.39 | 39 /56 | 16.44 | 14.11 | 3.06 | 14.36 | 2.33 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | CHMH | 35.07 | 1 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 17-59 | 47.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen B | 35.13 | 2 /13 | 2.32 | 11.17 | 0.49 | 11.40 | 1.06 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 27.26 | 10 /75 | 1.19 | 11.56 | 0.34 | 14.45 | 2.51 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 45.48 | 26 /245 | 11.24 | 16.06 | 4.01 | 14.45 | 2.51 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 54.47 | 39 /245 | 14.58 | 16.58 | 4.38 | 14.45 | 2.51 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 44.43 | 3 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | H 17-59 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 17.47 | 3 /368 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 34.11 | 26 /86 | 6.32 | 14.15 | 2.43 | 14.09 | 2.48 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 43.12 | 44 /368 | 13.50 | 16.24 | 5.15 | 14.09 | 2.48 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 11.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nærløp m/ungdomscup | B-åpen | 40.50 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | RR Rankingfinale Alsvik | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | KM Lang Sauda (RR5) | B-åpen 17- | 39.35 | 3 /4 | 6.05 | 13.47 | 2.07 | 14.08 | 2.24 | |
| 07.05.2023 | Kretsløp (RR2) | N2-åpen 17- | 50.24 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 34.22 | 5 /194 | 3.07 | 13.20 | 1.13 | 13.48 | 1.57 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 58.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 1.33.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Nærløp Riska | B-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | KM lang Lindvatnet/Feed | B-åpen17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.02.24 | 10 /264 | 13.25 | 13.51 | 2.59 | 14.31 | 2.35 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 35.14 | 19 /264 | 9.06 | 16.43 | 4.19 | 14.31 | 2.35 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2021 | Ungdomscup No. 2 - Neseskogen | Ledsager | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | B-Åpen | 36.35 | 3 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | B-Åpen | 26.02 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | B-Åpen | 33.12 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir B | 1.18.05 | 26 /56 | 26.25 | 16.55 | 5.43 | 12.47 | 2.21 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir B | 54.14 | 3 /72 | 10.22 | 12.19 | 2.21 | 12.47 | 2.21 | – |
| 04.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | B-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |