Løperprofil
Kjell Lidholm
IFK Hedemora
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 11.41
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0343 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0264 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0676 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0214 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8442 |
| bomVekt | 109,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3559 |
| bomStorSigma | 0,6284 |
| antallBom | 55 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1175 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 7,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2042 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0063 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3111,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3331,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.06
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2936 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1184 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2203 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0664 |
| bomVekt | 2,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2547 |
| bomStorSigma | 0,6724 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0584 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4030,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4113,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.33
- Løpskapasitet
- 13.17
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0373 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0125 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0804 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5717 |
| bomVekt | 10,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6021 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0511 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3425,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 04.10.2026 Tuna Ting, dag 2, medel, bom 2.56 | 64 | – |
| Bom over fem minutter | 377 | 08.09.2018 Veteranmesterskapet, bom 8.27 | 377 | – |
| Bom over ti minutter | 386 | hele karrieren siden 2018 | 386 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Orange 3 km | 34.38 | 15 /125 | 1.00 | 12.38 | 0.22 | – | – | – |
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | Blå 3,0 | 44.53 | 26 /63 | 4.04 | 13.44 | 1.15 | 12.31 | 0.50 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H70 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H70 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H70 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H70 Kort | 41.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H70 Kort | 38.31 | 22 /109 | 5.59 | 12.50 | 2.00 | 12.05 | 0.50 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | H70 | 45.59 | 9 /28 | 1.29 | 11.23 | 0.22 | 12.04 | 0.44 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | H70 | 36.01 | 9 /37 | 4.32 | 12.22 | 1.33 | 12.04 | 0.44 | |
| 27.09.2025 | Österåkersmedeln | H70 | 45.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | H70 | 38.23 | 28 /128 | 0.22 | 11.18 | 0.06 | 12.06 | 0.41 | |
| 31.08.2025 | Trampen, dag 2, jaktstart och långdistans | H70 | 47.52 | 3 /12 | 0.53 | 10.59 | 0.12 | 12.08 | 0.44 | |
| 12.04.2025 | Ormingemedeln | H70 | 34.32 | 8 /25 | 1.58 | 12.32 | 0.43 | 12.21 | 0.47 | |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | Svår 3 km | 38.32 | 31 /61 | 2.57 | 13.32 | 1.02 | 12.04 | 0.48 | |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2023 | Gotlands 2-dagars | H70 | 50.25 | 5 /19 | 4.25 | 11.31 | 1.01 | 11.27 | 0.47 | |
| 08.07.2023 | Gotlands 2-dagars | H70 | 36.47 | 5 /19 | 3.16 | 12.06 | 1.04 | 11.27 | 0.47 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | H70 | 28.45 | 2 /43 | 0.01 | 10.20 | 0.00 | 11.24 | 0.44 | |
| 14.05.2023 | OL-touren Falun, lång | H70 | 39.40 | 2 /13 | 1.53 | 10.53 | 0.31 | 11.26 | 0.45 | |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | H70 | 40.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Veteran-SM, lång | H70 | 49.11 | 16 /80 | 4.49 | 11.18 | 1.06 | 11.04 | 0.46 | |
| 17.09.2022 | Veteran-SM, medel | H70 | 27.42 | 4 /41 | 0.03 | 9.56 | 0.01 | 11.04 | 0.46 | |
| 11.09.2022 | Gålödubbeln, lång (USM, publiktävling) | H70 | 40.58 | 2 /21 | 0.20 | 9.33 | 0.05 | 11.04 | 0.46 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H70 | 46.02 | 10 /110 | 3.39 | 10.44 | 0.51 | 11.03 | 0.47 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H70 | 28.20 | 13 /110 | 2.12 | 10.43 | 0.50 | 11.03 | 0.47 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H70 | 44.51 | 5 /110 | 1.09 | 9.49 | 0.15 | 11.03 | 0.47 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H70 | 49.26 | 12 /110 | 4.37 | 10.58 | 1.01 | 11.03 | 0.47 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H70 | 41.44 | 18 /110 | 3.13 | 11.16 | 0.52 | 11.03 | 0.47 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M70-A | 1.02.51 | 10 /81 | 4.56 | 11.15 | 0.53 | 11.03 | 0.47 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M70-A | 38.42 | 9 /81 | 1.47 | 9.56 | 0.27 | 11.03 | 0.47 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M70-1 | 52.12 | 4 /76 | 4.11 | 10.52 | 0.52 | 11.03 | 0.47 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M70-C | 24.41 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M70-2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | H70 | 39.34 | 8 /30 | 6.19 | 12.50 | 2.03 | 12.17 | 0.57 | |
| 30.04.2022 | Roslagshelg, dag 1, lång | H70 | 43.04 | 3 /10 | 2.18 | 11.43 | 0.38 | 12.12 | 0.45 | |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | H70 | 31.13 | 1 /15 | 0.15 | 10.57 | 0.05 | 12.12 | 0.45 | |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | H65 | 49.28 | 27 /77 | 1.11 | 11.33 | 0.17 | 13.09 | 1.02 | |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | H65 | 28.16 | 18 /82 | 0.26 | 11.00 | 0.10 | 13.09 | 1.02 | |
| 27.08.2021 | Veteran-SM, sprint | H65 | 20.11 | 30 /39 | 3.20 | 9.29 | 1.34 | – | – | – |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | H65 | 31.43 | 9 /27 | 2.19 | 12.46 | 0.56 | 14.57 | 1.21 | |
| 10.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 1 | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | H65 | 1.06.47 | 22 /35 | 4.40 | 16.49 | 1.11 | 14.57 | 1.21 | |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | H65 | 51.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 65- | 40.09 | 16 /42 | 0.27 | 11.19 | 0.08 | 12.49 | 1.50 | – |
| 08.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 65- | 1.24.07 | 25 /41 | 19.41 | 13.07 | 3.04 | 12.49 | 1.50 | – |