Løperprofil
Haakon Stolpe
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
16 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.38
- Løpskapasitet
- 12.15
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 31.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3603 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1066 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2327 |
| bomVekt | 4,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4295 |
| bomStorSigma | 0,7106 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 0,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,496 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3261,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3627,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.10
- Løpskapasitet
- 11.55
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0729 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0456 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1279 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0732 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,02 |
| bomVekt | 18,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2398 |
| bomStorSigma | 0,6834 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0574 |
| havariVekt | 1,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0195 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7282 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0049 |
| fartSesongSin | −0,0083 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2811,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3106,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.27
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1485 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0409 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0945 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,146 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1775 |
| bomVekt | 4,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3266 |
| bomStorSigma | 0,7792 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0306 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,0406 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2597,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2977,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 17 | 31.08.2023 O-Karusell 10/Motionsorientering, bom 3.08 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 155 | 08.08.2019 O-karusell 7, mosjonsorientering, bom 5.59 | 155 | – |
| Bom over ti minutter | 238 | hele karrieren siden 2017 | 238 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | C-åpen 10-16 | 32.29 | 8 /11 | 0.22 | 14.17 | 0.10 | 13.26 | 1.01 | |
| 10.04.2025 | O-karusell 1 2025 | Lett | 15.11 | 1 /10 | 1.49 | 8.56 | 1.04 | 10.17 | 1.06 | |
| 29.08.2024 | O-karusell 9 / Motionsorienteringen | MELLOM | 1.25.22 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Finndulten | N2-åpen 9-16 | 48.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | O-Karusell 10/Motionsorientering | Letta | 19.48 | 9 /18 | 4.58 | 16.54 | 4.14 | 15.43 | 1.22 | |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | N | 19.12 | 3 /15 | 2.27 | 13.07 | 1.40 | 12.52 | 1.29 | |
| 17.08.2023 | O-karusell 8 | Lett | 13.56 | 2 /8 | 1.24 | 9.20 | 0.56 | 12.38 | 1.04 | |
| 03.08.2023 | O-karusell 7 | LETT | 27.42 | 8 /18 | 0.52 | 13.01 | 0.24 | 12.38 | 1.04 | |
| 22.06.2023 | O-karusell 6 | Kort | 22.03 | 10 /11 | 0.56 | 24.16 | 1.02 | 20.40 | 1.02 | – |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Kort | 1.11.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Lett | 25.16 | 3 /21 | 0.22 | 10.56 | 0.10 | 13.21 | 1.11 | |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Kort | 31.12 | 17 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | O-Karusell 1 | Lett | 48.12 | 7 /13 | 4.06 | 19.20 | 1.44 | 17.03 | 1.22 | |
| 19.06.2022 | Glåmdalsløpet | N2-åpen 9-16 | 39.56 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Finndulten | N2-åpen 9-16 | 40.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | O-karusell 4 | Nybegynner | 17.11 | 2 /9 | 0.02 | 8.54 | 0.01 | 11.37 | 1.23 | |
| 12.05.2022 | O-Karusell 2 | Lett | 16.55 | 6 /18 | 0.34 | 12.58 | 0.26 | 14.55 | 1.07 | |
| 28.04.2022 | O-karusell 1 | Lätt | 31.43 | 5 /9 | 0.02 | 14.41 | 0.01 | 16.35 | 1.14 | |
| 26.08.2021 | Le Tour de Glåmdal 4 | N | 22.04 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-karusell 8 klubbmesterskap | D/H-12 | 31.42 | 8 /10 | 3.10 | 18.21 | 1.50 | 18.01 | 1.19 | |
| 03.06.2021 | O-karusell 5 | Lett | 33.42 | 9 /15 | 0.55 | 16.46 | 0.27 | 17.30 | 1.15 | |
| 10.09.2020 | O-karusell 9 klubbmesterskap | Lett | 33.32 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | O-karusell 7 | Lett | 38.40 | 29 /37 | 2.22 | (27.56) | 1.43 | 19.21 | 1.26 | |
| 19.05.2020 | O-karusell 2 | Kort | 1.25.33 | 8 /11 | 6.32 | 27.43 | 2.07 | – | – | – |
| 27.10.2019 | Langtur´n 2019 | Rekrutt | 39.48 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Finale Tour de Glåmdal - Klubbmesterskap Eidskog O-lag | N-LØYPE | 16.09 | 11 /28 | 1.12 | 13.08 | 0.59 | 15.24 | 1.39 | |
| 22.08.2019 | Karusell/motionsorientering 8 | Lett | 25.04 | 12 /20 | 2.07 | 16.46 | 1.25 | 18.27 | 1.25 | |
| 20.08.2019 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2019 | O-karusell 7, mosjonsorientering | Lett | 30.28 | 11 /15 | 7.21 | 23.28 | 5.40 | 18.27 | 1.25 | |
| 21.05.2019 | le Tour de Glåmdal nr 2 / O-karusell nr 4 | N-LØYPE | 16.15 | 5 /31 | 0.19 | 13.56 | 0.16 | 16.52 | 1.52 | |
| 02.05.2019 | O-karusell 2, mosjonsorientering | Mellom | 28.28 | 15 /23 | 2.06 | 11.18 | 0.50 | – | – | – |
| 27.04.2019 | O-karusellen 1 | Lett | 10.54 | 2 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2018 | Langtur´n | N | 1.20.39 | 11 /15 | 8.22 | 22.00 | 2.17 | 19.58 | 2.14 | |
| 21.08.2018 | Le Tour de Glåmdal 5 / o-karusell 7 | N-LØYPE | 56.55 | 24 /24 | 11.39 | 25.00 | 5.07 | 19.51 | 2.42 | – |
| 09.08.2018 | O-karusell 6, mosjonsorientering | Lett | 12.55 | 6 /17 | 0.01 | 14.25 | 0.01 | 16.59 | 0.47 | |
| 21.06.2018 | O-karusell 5, mosjonsorientering | Lett | 28.02 | 8 /16 | 1.03 | 17.36 | 0.40 | 18.50 | 0.51 | |
| 29.05.2018 | Le Tour de Glåmdal 2 | N | 29.31 | 9 /9 | 3.40 | 21.57 | 2.44 | – | – | – |
| 24.05.2018 | O-karusell 3, mosjonsorientering | Lett | 26.48 | 21 /28 | 0.00 | 21.36 | 0.00 | 20.40 | 1.04 | – |
| 08.06.2017 | O-karusell 4 | Lett | 40.28 | 8 /8 | 1.33 | 34.46 | 1.20 | – | – | – |