Løperprofil
Christina Krohn Skjæveland
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
18 løp
B-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
nr. 1729 av 2067
Nr. 1729 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 161 av 179 i klassen D45–49 · nr. 33 av 35 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 18.25
- Løpskapasitet
- 15.19
- O-evne
- 3.06
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+3,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 07.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3028 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3088 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0847 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0339 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5462 |
| bomVekt | 65,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8213 |
| bomStorSigma | 0,9464 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0321 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0619 |
| havariVekt | 6,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0434 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3001 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0069 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4075,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4900,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 793 av 1119
Nr. 793 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 74 av 92 i klassen D45–49 · nr. 17 av 22 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 9.53
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1822 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1805 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0617 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0271 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8961 |
| bomVekt | 194,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0406 |
| bomStorSigma | 0,7112 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1256 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0552 |
| havariVekt | 7,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0042 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8898 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,005 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3606,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3664 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.59
- Løpskapasitet
- 14.09
- O-evne
- 2.51
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 22.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1006 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0894 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0781 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0641 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1115 |
| bomVekt | 73,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6945 |
| bomStorSigma | 0,9446 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0456 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0636 |
| havariVekt | 4,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0122 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2194 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3327,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3996,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.04
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1115 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1748 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1042 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6992 |
| bomVekt | 8,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7655 |
| bomStorSigma | 0,85 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0461 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0711 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3335 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2694,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3082,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 07.06.2026 Drangedalsløpet, bom 7.25 | 84 | nr. 3223 |
| Bom over fem minutter | 23 | 07.06.2026 Drangedalsløpet, bom 7.25 | 140 | nr. 5660 |
| Bom over ti minutter | 111 | 26.04.2026 Smaaleneneløpet, bom 27.46 | 318 | nr. 4869 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Skumleløpet | B - Spøkelse | 1.02.48 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Damer - klubbmesterskap sprint | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Damer finale | 39.29 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Drangedalsløpet | D 45- | 54.36 | 5 /5 | 12.12 | 17.38 | 4.12 | 18.42 | 3.42 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | D 45- | 1.23.22 | 3 /4 | 9.04 | 16.55 | 1.50 | 18.54 | 3.33 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | AL-åpen | 1.07.00 | 26 /28 | 9.47 | 18.40 | 2.46 | 18.54 | 3.33 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D40- | 46.00 | 10 /23 | 1.10 | 11.03 | 0.17 | 10.00 | 0.11 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 40- | 27.38 | 18 /25 | 1.49 | 9.51 | 0.39 | 9.48 | 0.11 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | D45 | 2.02.15 | 15 /15 | 42.55 | 23.59 | 8.27 | 19.18 | 3.59 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D40 | 30.02 | 17 /28 | 1.29 | 9.31 | 0.28 | 9.48 | 0.11 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | D 45- | 1.59.42 | 13 /20 | 19.04 | 19.35 | 3.09 | 19.18 | 3.59 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 24.31 | 15 /23 | 1.53 | 10.00 | 0.46 | 9.48 | 0.11 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D40- | 25.35 | 24 /39 | 0.21 | 9.56 | 0.08 | 9.48 | 0.11 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svart | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Orange (Medelsvår) | 24.45 | 43 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D45 | 22.57 | 54 /78 | 0.12 | 10.17 | 0.05 | 10.06 | 0.13 | |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | AK-åpen (åpen 3) | 1.07.55 | 7 /7 | 6.34 | 19.00 | 1.50 | 17.03 | 2.10 | |
| 16.08.2025 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.25.15 | 34 /38 | 20.57 | 20.58 | 5.09 | 17.03 | 2.10 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | 45.31 | 47 /71 | 7.18 | 15.50 | 2.32 | 15.39 | 1.34 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | 1.18.31 | 42 /175 | 6.29 | 16.15 | 1.20 | 15.39 | 1.34 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | 1.03.53 | 47 /175 | 8.36 | 16.32 | 2.13 | 15.39 | 1.34 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 54.12 | 34 /109 | 1.55 | 15.20 | 0.33 | 17.34 | 3.04 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 40.09 | 25 /127 | 4.28 | 14.57 | 1.40 | 17.34 | 3.04 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 45- | 21.02 | 20 /33 | 0.04 | 9.34 | 0.02 | 9.55 | 0.14 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 27.04 | 16 /18 | 0.14 | 10.18 | 0.05 | 9.56 | 0.15 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D40- | 28.23 | 23 /31 | 0.30 | 9.41 | 0.10 | 9.56 | 0.15 | |
| 09.03.2025 | Hallandspremiären, lång | Gul 5,0 | 51.40 | 2 /16 | 7.12 | 13.12 | 1.50 | 13.18 | 1.32 | – |
| 08.03.2025 | Hallandspremiären, medel | Orange 5 km | 1.39.32 | 19 /25 | 23.13 | 19.20 | 4.31 | 18.44 | 3.47 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 27.46 | 58 /249 | 1.01 | 13.29 | 0.30 | 18.31 | 3.26 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | Orange 1,5 km | 16.27 | 85 /165 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 27.37 | 103 /133 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | B | 50.28 | 4 /4 | 20.11 | (28.12) | 11.17 | 18.33 | 3.28 | |
| 15.10.2024 | Skumleløpet | B - Spøkelse | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | B-Åpen | 54.45 | 3 /7 | 5.45 | 17.01 | 1.47 | 17.41 | 2.56 | |
| 31.08.2024 | Drangedalsløpet | B-åpen 17- | 31.50 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2024 | KM stafett. Østfold og Akershus og Oslo individuelle klasser | B-åpen | 1.03.24 | 8 /17 | 9.18 | 17.42 | 2.36 | 17.33 | 3.02 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | B-åpen 17- | 45.35 | 8 /22 | 4.10 | 15.43 | 1.26 | 17.33 | 3.02 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.27.16 | 62 /101 | 21.39 | 19.16 | 4.47 | 18.05 | 3.32 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 54.44 | 51 /128 | 12.06 | 17.33 | 3.53 | 18.05 | 3.32 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 45- | 20.44 | 18 /30 | 0.41 | 9.12 | 0.18 | 9.50 | 0.17 | |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | D45 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D40 | 24.08 | 13 /23 | 0.08 | 9.01 | 0.03 | 9.54 | 0.19 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 40- | 44.55 | 14 /21 | 7.29 | 12.29 | 2.05 | 9.54 | 0.19 | |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 40- | 22.56 | 18 /28 | 0.10 | 9.20 | 0.04 | 9.54 | 0.19 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Medelsvår | 30.03 | 74 /324 | 1.44 | 13.51 | 0.48 | 17.39 | 2.03 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Medelsvår | 31.16 | 89 /204 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2023 | Skumleløpet | C - Flaggermus | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 34.06 | 7 /12 | 2.38 | 17.55 | 1.23 | 19.43 | 2.47 | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.08.57 | 15 /17 | 14.16 | 22.49 | 4.43 | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | Åpen B | 54.33 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | C-åpen 17- | 48.02 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | D 40- | 27.39 | 19 /26 | 1.46 | 10.23 | 0.40 | 10.09 | 0.17 | |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D40- | 30.56 | 14 /17 | 1.26 | 10.22 | 0.29 | 10.11 | 0.18 | |
| 20.04.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 1 | B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | D40 | 36.25 | 14 /16 | 1.07 | 10.39 | 0.20 | 10.11 | 0.18 | |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen | 43.39 | 1 /6 | 1.19 | 11.36 | 0.21 | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Voksen C | 26.09 | 4 | 10.31 | (14.49) | 5.57 | 10.07 | 0.22 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | D40 | 25.33 | 13 /18 | 0.43 | 10.37 | 0.18 | 10.15 | 0.10 | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | ÅL | 25.14 | 2 /4 | 0.58 | 10.27 | 0.24 | – | – | – |
| 21.08.2021 | Drangedals jubilumsløp | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | KM natt AOOK | Skygge | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |