Løperprofil
Eirik Eliassen
Sandefjord OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
10 løp
C-rankingen
5 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.42
- Løpskapasitet
- 7.47
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3742 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4111 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0879 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8183 |
| bomVekt | 5,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3997 |
| bomStorSigma | 0,7562 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0465 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1174 |
| havariVekt | 0,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2070 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2313,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.55
- Løpskapasitet
- 6.34
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 03.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2092 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1608 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0562 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0661 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6484 |
| bomVekt | 31,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2003 |
| bomStorSigma | 0,7558 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1062 |
| havariVekt | 1,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,884 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2437,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2566,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.45
- Løpskapasitet
- 9.02
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 08.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3525 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3423 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1205 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0942 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0494 |
| bomVekt | 45,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4482 |
| bomStorSigma | 0,7109 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0704 |
| havariVekt | 2,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0066 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0373 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0108 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2124,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2530,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.33
- Løpskapasitet
- 7.39
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 31.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5675 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0899 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,187 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,897 |
| bomVekt | 10,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6425 |
| bomStorSigma | 0,8769 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0704 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6832 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1803,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2254,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.05
- Løpskapasitet
- 6.40
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 21.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6382 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7269 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1072 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2713 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9802 |
| bomVekt | 2,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4031 |
| bomStorSigma | 0,7709 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6337 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1593,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1932,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 03.08.2025 Hovedløpet sprint, bom 5.42 | 76 | – |
| Bom over fem minutter | 21 | 03.08.2025 Hovedløpet sprint, bom 5.42 | 221 | – |
| Bom over ti minutter | 282 | 25.03.2023 Vestfold 2-dagers, dag 1, bom 21.35 | 295 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 15 | 26.00 | 45 /59 | 6.54 | 10.12 | 2.42 | 7.35 | 0.25 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 15 | 36.02 | 9 /51 | 0.58 | 8.19 | 0.13 | – | – | – |
| 30.07.2025 | Sprint trening før HL | H 15-16 | 26.47 | 8 /9 | 3.24 | 7.36 | 0.58 | 7.08 | 0.16 | – |
| 22.04.2025 | Vestfold Vårcup 3 | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2025 | NM mellom, Hovedløpet og publikumsløp | H15HL | 58.45 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2024 | MOT.TV-finale | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2024 | Blåbærløpet | H 13-14 | 25.03 | 4 /8 | 2.10 | 10.39 | 0.55 | 12.06 | 1.57 | |
| 24.08.2024 | KM langdistanse Vestfold/Telemark og Buskerud | H 13-14 | 54.28 | 13 /18 | 10.38 | 14.30 | 2.50 | 12.28 | 2.07 | |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | H 14 | 19.33 | 34 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | H 14 | 1.15.41 | 34 /46 | 15.50 | (17.43) | 3.42 | 12.28 | 2.07 | |
| 31.07.2024 | Sprint-trening før HL | H13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 13-14 | 28.07 | 15 /42 | 5.03 | 11.54 | 2.08 | 11.07 | 1.22 | |
| 08.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 1 | H 13-14 | 18.32 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Åpent Klubbmesterskap sprint | H 13-14 | 13.59 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2024 | O-Kjoseløpet | H 13-14 | 35.56 | 1 /2 | 5.06 | 10.32 | 1.30 | 11.03 | 1.15 | |
| 28.04.2024 | KM mellom Vestfold og Telemark | H 13-14 | 26.18 | 2 /13 | 0.57 | 8.56 | 0.19 | 11.26 | 1.17 | |
| 07.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | H13-14 | 32.45 | 9 /17 | 7.08 | 13.46 | 3.00 | 11.26 | 1.17 | |
| 06.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | H 13-14 | 38.14 | 4 /9 | 5.56 | 12.08 | 1.53 | 11.26 | 1.17 | |
| 01.10.2023 | Marum-mila og MOT.TV cup finale | H 13-14 | 46.35 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM-langdistanse | H 13-14 | 40.32 | 4 /5 | 3.37 | 12.52 | 1.09 | 11.46 | 1.00 | |
| 15.06.2023 | Åpent Klubbmesterskap Sprint, Sandefjord OK, Stokke il og Andebu il | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Kjoseløpet 2023 | H 13-14 | 28.20 | 3 /8 | 0.41 | 11.06 | 0.16 | 11.38 | 0.46 | – |
| 22.04.2023 | Hjalmarløpet 2023 | H13-14 | 17.37 | 2 /8 | 0.43 | 11.18 | 0.28 | – | – | – |
| 25.03.2023 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | H13-14 | 56.44 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2022 | Marummila | H 2.5 km | 19.20 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Kampen om Skagerrak - Publikumsløp | H 11-12 | 12.19 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2022 | Midtsommerløpet | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Midtsommersprinten | H 11-12 | 22.21 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | Åpent klubbmesterskap Sprint Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | H 11-12 | 12.34 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2022 | Hjalmarløpet, KM mellom | H11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Vestfold Vårcup 6 | H11-12 | 12.19 | 1 /7 | 0.41 | 9.58 | 0.33 | 12.11 | 1.37 | |
| 03.05.2022 | Vestfold Vårcup 3 | H11-12 | 36.30 | 6 /11 | 11.22 | 16.51 | 5.15 | 12.11 | 1.37 | |
| 03.04.2022 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | H 11-12 | 20.21 | 2 /7 | 2.51 | 11.50 | 1.39 | 12.13 | 1.24 | |
| 02.04.2022 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | H 11-12 | 23.01 | 5 /9 | 3.30 | 13.29 | 2.03 | 12.13 | 1.24 | |
| 03.10.2021 | MOT.TV Cup Finale og Marummila | H 2 km | 20.56 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2021 | Bondeknøl løpet, Olsrød Gård, fellestart. Treningsløp for SIL, SOK og AIL. Åpent for andre klubber.. | C-2.5 km | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2021 | Høstgampen | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Høstløpene - løp 2 | H 11-12 | 33.06 | 2 /3 | 1.33 | 11.22 | 0.32 | 12.15 | 1.12 | – |
| 02.09.2021 | Klubbmesterskap mellomdistanse - Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2021 | Åpent klubbmesterskap Sprint Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | H 11-12 | 21.54 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2021 | O-Challenge | H11-H12 | 32.50 | 1 /2 | 5.15 | 15.01 | 2.24 | – | – | – |
| 22.09.2020 | Vestfold Høstcup 6 | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Sandefjord Skogs-race | H 9-10 | 15.01 | – | 1.48 | 11.31 | 1.23 | 11.43 | 1.08 | |
| 13.10.2019 | Marum-mila | H 2,5 km | 31.02 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2019 | Høstgampen | H -10 | 16.28 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | Klubbmesterskap Hedrum Olag - Sandefjord O klubb | N-Åpen | 14.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2019 | Midtsommerløpet | H -10 | 23.56 | – | 2.48 | 13.02 | 1.31 | 12.48 | 1.05 | |
| 15.06.2019 | Midtsommersprinten | H -10 | 23.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2019 | Klubbmesterskap for SOK og Hedrum OL | S H10 | 17.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Vestfold Vårcup 9 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Skjærgårdsløpene | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | Klubbmesterskap for SOK og Hedrum OL | S- N-åpen | 14.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Klubbmesterskap Hedrum Olag - Sandefjord O klubb | N-Åpen | 17.36 | – | 0.10 | 11.05 | 0.06 | 14.08 | 1.09 | |
| 24.08.2017 | Klubbmesterskap sprint, SOK og HOL | Åpen N | 22.52 | – | 3.26 | 17.43 | 2.40 | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 29.14 | 81 /351 | 3.15 | 22.22 | 2.29 | 18.35 | 1.43 | |
| 15.06.2017 | Klubbmesterskap for SOK og Hedrum OL | N-Gutter | 27.40 | – | 3.07 | 16.38 | 1.52 | 17.36 | 1.39 | – |
| 28.05.2017 | Skjærgårdsløpet | N-åpen | 35.42 | – | 2.53 | 33.18 | 2.41 | – | – | – |
| 02.06.2016 | Klubbmesterskap Sprint Hedrum OL/Sandefjord OK | N-åpen | 28.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2015 | Klubbmesterskap Sprint | N-åpen | 29.07 | – | – | – | – | – | – | – |